Karadeniz Pet

Kuşum hasta oldu yardım lütfen

• Konbuyu başlatan Ahmet Sergen
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Sergen

Guest
Merhabalar. Benim çift muhabbet kuşlarımdan dişi olanı yaklaşık 2 hafta önce mantar hastalığına yakalanmıştı. Pet shopa götürdüğümde bir krem verdiler bunu gagasına ve ayağına sür dediler ama dişi olan benden çok korktuğu için tutamadım kaçtı. Onun sağlığı için zorla tutayım süreyim kremi dedim ve tuttuğumda çok sıkı bir şekilde elimi ısırdı ve bende kafese geri koymak zorunda kaldım. Kuş hasta ve iyileştirmeme izin vermiyor yakında diğer kuşada geçebilir lütfen yardım edin...

benim aynı durum başıma geldi. ben eldiven giyip hallettim.

kardeş ısırmaması için eline eldiven giy ve kim ne derse desin mantarın en iyi ilacı vazelindir vazelini kulak pamuğuyla azar azar burun deliğini kapatmayacak şekilde gagasına ve ceresine sür 1 hafta tekrarla ayağınada iki parmağınla sür

evet eldiven ve vazelin.... yalnız vazelini gece geç saatlerde uykuya yakın saatlerde sürersen daha iyi olur. yoksa vazalinli yer kuşu rahatsız edeceği için yara yeri kafesin tellerine sürterek yaranın daha da büyümesine ve kanama modülüne geçmesine neden olacaktır... ayrıca suyuna 3 damla elma sirkesi damlatırsan faydasını görürsün... vitaform varsa suyuna çok az karıştırarak kullanabilirsin. çok az. suyu 10 saat sonra alırsın temiz su koyarsın.

Geri