petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum hasta oldu yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Sergen tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Sergen

Merhabalar. Benim çift muhabbet kuşlarımdan dişi olanı yaklaşık 2 hafta önce mantar hastalığına yakalanmıştı. Pet shopa götürdüğümde bir krem verdiler bunu gagasına ve ayağına sür dediler ama dişi olan benden çok korktuğu için tutamadım kaçtı. Onun sağlığı için zorla tutayım süreyim kremi dedim ve tuttuğumda çok sıkı bir şekilde elimi ısırdı ve bende kafese geri koymak zorunda kaldım. Kuş hasta ve iyileştirmeme izin vermiyor yakında diğer kuşada geçebilir lütfen yardım edin...

2. Mehmet ŞEKER

benim aynı durum başıma geldi. ben eldiven giyip hallettim.

3. Gökhan YILDIZ

kardeş ısırmaması için eline eldiven giy ve kim ne derse desin mantarın en iyi ilacı vazelindir vazelini kulak pamuğuyla azar azar burun deliğini kapatmayacak şekilde gagasına ve ceresine sür 1 hafta tekrarla ayağınada iki parmağınla sür

4. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    evet eldiven ve vazelin.... yalnız vazelini gece geç saatlerde uykuya yakın saatlerde sürersen daha iyi olur. yoksa vazalinli yer kuşu rahatsız edeceği için yara yeri kafesin tellerine sürterek yaranın daha da büyümesine ve kanama modülüne geçmesine neden olacaktır... ayrıca suyuna 3 damla elma sirkesi damlatırsan faydasını görürsün... vitaform varsa suyuna çok az karıştırarak kullanabilirsin. çok az. suyu 10 saat sonra alırsın temiz su koyarsın.

Sayfayı Paylaş