Karadeniz Pet

Kuşum hasta oldu :(

• Konbuyu başlatan Gloria
  • Başlangıç tarihi
G

Gloria

Guest
Merhaba arkadaşlar foruma bugün katıldım, ancak daha önceden de başlıkları takip ediyordum.

Kuşumu alalı 1 hafta oldu her konuda titiz davranmaya çalıştım yapmam gerekenleri net üzerinden takip edip elimden geldiğince uygulamaya çalıştım lakin kuşum hasta oldu.

Aldığım günden itibaren geceleri uyurken inleme ve arka kuyruğunu aşağı yukarı sallamalar başladı araştırdım ve davranışının öyle olduğunu düşünüp veterinere götürmedim. Zaten pek ötmüyordu kafesi açtığımda uçmuyordu alışmadığı içindir dedim üzerinde çok durmadım.

Diğer Belirtiler dün başladı bugün veteriner hekime götürdüm.Şikayetlerim, sürekli uyuması, tüylerini kabartması,yüzünü; gagasının üstünü ve gözlerini kafesteki sert cisimlere sürterek kaşımaya çalışması ve gözünün etrafında oluşan şiş gibi kabarmalar.. Soğuk algınlığı olduğunu söyledi ve vitaform diye bir ilaç verdi suyuna söylediği miktarda karıştırdım. Kaşınmaların uyuz ya da parazite bağlı olup olmadığını sorduğumda öyle olmadığını uyuz olduğunda beyaz tabaka olduğunu yine soğuk algınlığı olduğunu belirtti. Aklımda soru işareti kaldı çünkü tavsiyesi üzerine oda sıcaklığını arttırıp ilacı koydum ama kaşıntı için bir çözüm hala yok.
Çok huzursuzum tavsiyelerinize ihtiyacım var :( kuşumun resimlerini de koyuyorum
muhabbet kuşları hakkında pek bilgim yok sizce soğuk algınlığının yanında mantar olma ihtimali de var mıdır?Ne yapmalıyım :/

İlk aldığımda :
rKR0q22.jpg

Şimdi :(
7U8lRzz.jpg

BiOwTbP.jpg

Merhaba bence asla soğuk algınlığı değil enfeksiyon kapmış gibi görünüyor.Lütfen acilen farklı bir veterinere götürünüz.İnşallah sağlığı yerine gelir.

çok geçmiş olsun farklı bi veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum :(

kesinlikle yanlış teşhis farklı veteriner en iyi çözüm

başka veterinere götürmeniz lazım hepsi muhabbet kuşundan anlamıyor..

Tavsiyeleriniz uzerine baska bir veterinere goturdum arkadaslar gittigim 3.veteriner isini gerektigi gibi yapti kusu en azindan eline alip kontrol etmeyi akil etti tirnaklarini ve gagasini kesti. Soyledigine gore pireler yuzunden rahatsizmis, basini da bu yuzden surtmus. Bunlar dokulsun diye parazit ilaci uyguladi. Diger veterinerin tavsiye ettigi ilaci 4 gun gibi bir sure suyla birlikte icmesini tavsiye etti. Kusum simdilik kasinmayi birakti ama saskin ve hala tuyleri kabarik. Elimden geleni yapmaya calistim sizlere de tsk ederim, insallah toparlanip Allah'in izniyle tekrar sagligina kavusur :(

Doğru veteriner baktıysa inşallah iyileşecektir

kuşunuz mantar olmuş gibi duruyor. veterinerlerden ziyade tecrübeli grup üyelerinin tavsiye vereceğini düşünüyorum.

Yok spreyi dogrudan kusa uygulamami istemedi toparlandiktan sonra kafes esyalarini dezenfekte etmekte kullanmaliymisim. Mantari hususi sordum, yakindan inceledi yuzunu kendisi kasimaktan boyle yapmis. Bakalim sorun sadece pireyse onlemimizi aldik ama bilmiyorum :(

siz vitaminini felan eksik etmeyin iyi olcak inşallah

Geri