petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum hasta, yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve EmreK tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. EmreK

EmreK Guest

*****Bu belirtiler kuruma hastalığının belirtileri mi lütfen bilenler yorum yapsın******
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar öncelikle,

İki adet muhabbet kuşumuz var, erkek olan kuşumuz bir süredir rahatsız, önce üşüttüğünü düşündük nefes alırken tık tık ses geliyordu sonra o geçti, bu sefer kusma başladı ama halsizlik vs çok yoktu, baytril 2.5 ilacını ağzına şırınga ile 0.1ml vererek 5 gün uyguladık çok etkisini göremedik vitaform ve aviminerali de zaten düzenli kullanıyorduk sularına ekleyerek. Şu an olan belirtiler;
    kusma yok sadece kusma hareketi kaldı yem çıkarmadan
    sürekli kabarık
    uçması biraz takatsizce
    eşi ötmedikçe ötmüyor ve kafesten çok çıkmıyor
    kursağı dolu tok olduğu zamanlardaki gibi
    iştahı da iyi yemliğe eski sıklığında gidiyor
    biraz gögüs kemiği elleyince elime geliyor ama eskiden nasıldı bilmiyorum
    yaklasık 5 gündür filan da ishali var

sanırım üşütmeyle baslayan hastalığı kademe kademe baska seylere dönüştü yaz sonundan beri bir türlü toparlayamadı ara düzelmeler haricinde, su an sirkeli su veriyorum eşinde bir sıkıntı yok, kuşlardan anlayan bir veteriner de bulamadık yem vitamin vs satıp yolluyorlar. Lütfen nasıl bir tedavi uygulayacağım konusunda yardımcı olun eşi varken suluğa ilaç vs koyamıyorum ne yapmalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Lütfen bu hastalık hakkında bilgisi olan yok mu

#1 EmreK, 5 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Aralık 2014
  2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Parazit olabilir. Halsiz kalmasini saglayan sebeplerden biridir bildigim kadariyla parazit.

3. EmreK

EmreK Guest

sirke iyi gelir mi?

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yani kesin olmamakla birlikte iyi gelir diye biliyorum ama bilgisi olan arkadaslar varsa yazsin lutfen. Tekrar gecmis olsun.

5. EmreK

EmreK Guest

tesekkürler bu hastalığı yasamıs olan varsa lütfen yardımcı olsun

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Keske daha fazla bilgim olsa da yardim edebilsem dostum. Insallah duzelir biran once.

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1

öncelikle kusunuzu eşinden ayırın.. kafesin zeminine beyaz a4 kagıt koyun, dıskı rengini gözlemleyin, ishal olmakla birlikte siyaha yakın bir renkteyse bagırsak enfeksiyonu olma ihtimali vardır.. bu durumdaysa poposunu kontrol edin, dıskı yapısıyorsa derhal bir veterinere götürün kusunuzu

8. EmreK

EmreK Guest

Dışkı rengi açık yaprak yeşili koyu değil sadece biraz beyaz kısmın kıvamı sulu poposunda kirlilik ya da yapışma yok asıl sorun ishal mi onu da bilmiyorum kurumadan korkuyorum en cok

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    belirgin bir zayıflama var mı kusunuzda, varsa derhal tedaviye başlamanız gerekiyor,

10. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. pınar

pınar New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar benim kuşumu alcağım kuşçu kuşlara vitamin ve ya ilç vs işe yaramazz dedi kendi kuşlarında (6 yaşından beri kuş besliyoo şimdi kuşçu) şuana kadar hep bebek vitamimi kulanmış nolrmal bildiğimiz insan vitamini... hep kuşunu hastalıklarını geçirmiş ama bende tam bilmiyorum kuşçumun dediğine göre

12. EmreK

EmreK Guest

Yorumlar ve gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkurler kuruma hastaligi belirtisinde kusma ya da ogurme var midir

Sayfayı Paylaş