Karadeniz Pet

Kuşum hasta, yardım lütfen

• Konbuyu başlatan EmreK
  • Başlangıç tarihi
E

EmreK

Guest
*****Bu belirtiler kuruma hastalığının belirtileri mi lütfen bilenler yorum yapsın******
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar öncelikle,

İki adet muhabbet kuşumuz var, erkek olan kuşumuz bir süredir rahatsız, önce üşüttüğünü düşündük nefes alırken tık tık ses geliyordu sonra o geçti, bu sefer kusma başladı ama halsizlik vs çok yoktu, baytril 2.5 ilacını ağzına şırınga ile 0.1ml vererek 5 gün uyguladık çok etkisini göremedik vitaform ve aviminerali de zaten düzenli kullanıyorduk sularına ekleyerek. Şu an olan belirtiler;
kusma yok sadece kusma hareketi kaldı yem çıkarmadan
sürekli kabarık
uçması biraz takatsizce
eşi ötmedikçe ötmüyor ve kafesten çok çıkmıyor
kursağı dolu tok olduğu zamanlardaki gibi
iştahı da iyi yemliğe eski sıklığında gidiyor
biraz gögüs kemiği elleyince elime geliyor ama eskiden nasıldı bilmiyorum
yaklasık 5 gündür filan da ishali var

sanırım üşütmeyle baslayan hastalığı kademe kademe baska seylere dönüştü yaz sonundan beri bir türlü toparlayamadı ara düzelmeler haricinde, su an sirkeli su veriyorum eşinde bir sıkıntı yok, kuşlardan anlayan bir veteriner de bulamadık yem vitamin vs satıp yolluyorlar. Lütfen nasıl bir tedavi uygulayacağım konusunda yardımcı olun eşi varken suluğa ilaç vs koyamıyorum ne yapmalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Lütfen bu hastalık hakkında bilgisi olan yok mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Parazit olabilir. Halsiz kalmasini saglayan sebeplerden biridir bildigim kadariyla parazit.

Yani kesin olmamakla birlikte iyi gelir diye biliyorum ama bilgisi olan arkadaslar varsa yazsin lutfen. Tekrar gecmis olsun.

tesekkürler bu hastalığı yasamıs olan varsa lütfen yardımcı olsun

Keske daha fazla bilgim olsa da yardim edebilsem dostum. Insallah duzelir biran once.

*****Bu belirtiler kuruma hastalığının belirtileri mi lütfen bilenler yorum yapsın******
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar öncelikle,

İki adet muhabbet kuşumuz var, erkek olan kuşumuz bir süredir rahatsız, önce üşüttüğünü düşündük nefes alırken tık tık ses geliyordu sonra o geçti, bu sefer kusma başladı ama halsizlik vs çok yoktu, baytril 2.5 ilacını ağzına şırınga ile 0.1ml vererek 5 gün uyguladık çok etkisini göremedik vitaform ve aviminerali de zaten düzenli kullanıyorduk sularına ekleyerek. Şu an olan belirtiler;
kusma yok sadece kusma hareketi kaldı yem çıkarmadan
sürekli kabarık
uçması biraz takatsizce
eşi ötmedikçe ötmüyor ve kafesten çok çıkmıyor
kursağı dolu tok olduğu zamanlardaki gibi
iştahı da iyi yemliğe eski sıklığında gidiyor
biraz gögüs kemiği elleyince elime geliyor ama eskiden nasıldı bilmiyorum
yaklasık 5 gündür filan da ishali var

sanırım üşütmeyle baslayan hastalığı kademe kademe baska seylere dönüştü yaz sonundan beri bir türlü toparlayamadı ara düzelmeler haricinde, su an sirkeli su veriyorum eşinde bir sıkıntı yok, kuşlardan anlayan bir veteriner de bulamadık yem vitamin vs satıp yolluyorlar. Lütfen nasıl bir tedavi uygulayacağım konusunda yardımcı olun eşi varken suluğa ilaç vs koyamıyorum ne yapmalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Lütfen bu hastalık hakkında bilgisi olan yok mu

öncelikle kusunuzu eşinden ayırın.. kafesin zeminine beyaz a4 kagıt koyun, dıskı rengini gözlemleyin, ishal olmakla birlikte siyaha yakın bir renkteyse bagırsak enfeksiyonu olma ihtimali vardır.. bu durumdaysa poposunu kontrol edin, dıskı yapısıyorsa derhal bir veterinere götürün kusunuzu

öncelikle kusunuzu eşinden ayırın.. kafesin zeminine beyaz a4 kagıt koyun, dıskı rengini gözlemleyin, ishal olmakla birlikte siyaha yakın bir renkteyse bagırsak enfeksiyonu olma ihtimali vardır.. bu durumdaysa poposunu kontrol edin, dıskı yapısıyorsa derhal bir veterinere götürün kusunuzu

Dışkı rengi açık yaprak yeşili koyu değil sadece biraz beyaz kısmın kıvamı sulu poposunda kirlilik ya da yapışma yok asıl sorun ishal mi onu da bilmiyorum kurumadan korkuyorum en cok

Dışkı rengi açık yaprak yeşili koyu değil sadece biraz beyaz kısmın kıvamı sulu poposunda kirlilik ya da yapışma yok asıl sorun ishal mi onu da bilmiyorum kurumadan korkuyorum en cok

belirgin bir zayıflama var mı kusunuzda, varsa derhal tedaviye başlamanız gerekiyor,

Geçmiş olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar benim kuşumu alcağım kuşçu kuşlara vitamin ve ya ilç vs işe yaramazz dedi kendi kuşlarında (6 yaşından beri kuş besliyoo şimdi kuşçu) şuana kadar hep bebek vitamimi kulanmış nolrmal bildiğimiz insan vitamini... hep kuşunu hastalıklarını geçirmiş ama bende tam bilmiyorum kuşçumun dediğine göre

Yorumlar ve gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkurler kuruma hastaligi belirtisinde kusma ya da ogurme var midir

Geri