petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusum Hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve OguzDww tarafından 29 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. OguzDww

OguzDww New Member

Beğenileri:
    0
    Dun aksamdan beri tuylerini kabartiyordu bende bugun kuscuya bir gidip hem bakimini yaptirayim hemde neyi var diye sorayim dedim, kuscuda usutmus dedi ve bana ilac verdi normalda suyla verditiriyoruz ama kusun cok hasta sen bunun agzina bir damla damlat ve yarin beni ara dedi.
    Birde size sormak istedim kusum nasil durumu agirmi diye birde nasil damlatcam ben kusun agzina ilactan :confused:

Simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkurler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:03 --

kusuma simdi caykasiginla verdim bi damla kafasini saladi saladi ve sari birsey kustu az bir miktar :confused: :( :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:26 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

#1 OguzDww, 29 Eylül 2014
    Son düzenleme: 29 Eylül 2014
  2. Tunç ÇAĞATAY

Suyla karıştırarak verin direk vermeyin yem kusmuştur hasta kuş sanırım bakteri kapmış o yüzden sıcak tutun

3. OguzDww

OguzDww New Member

Beğenileri:
    0
    Kusa verdiydim bile :( simdi sesiz odaya koydum tabanda duruyo oyle uyukluyo yapmam gereken birsey varmi

4. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    geçmiş olsun benim kuşumda bu hastalıkla cebelleşiyor kuşunuza aspur alın hem yemine hem de ayrıı verin patates haşlatın aldığınız ilacı suyuna damlatın içmesini sağlayın suyu kuşunuzu sıcak tutun fakat bitek bu ilaç yeterli gelmeyecektir büyük ihtimalle buraya Ceren s. hanımı ekliyorum bu konuya bi de o baksın [MENTION=11328]Ceren S.[/MENTION]

5. Tunç ÇAĞATAY

Sıcak tutun sessiz oda felan soğuk olur fark etmez oda sıcak olsun yeter dediğim gibi bakteri kapmış suyundan felan

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ayrıca kafesin tabanında durcak kadar ciddi mi durum bence öncelikle bir veterinere gidin

7. OguzDww

OguzDww New Member

Beğenileri:
    0
    Suan gece ve etrafimizda yakin veteriner hic yok, tabanindan kalkmis ama tuyleri kabarik ve uyukluyor

8. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Üşütmüş olabilir mi? Bir de ishal yoksa bu ilacı niye veriyorsunuz? Bu ilaç ishal ilacıdır, kuşçular her zman kuşları ve sahiplerinin duygularını ciddiye almıyor maalesef. Üşütmüş kuşa Avidiare değil Aviastım verilir. İlaç kullanmadan önce lütfen prospektüsü okuyup kullanın, hiçbir şeyden anlamayan kuşçuya güvenip direkt vermeyin her ilacı, bu ilaç ağızdan verilmez, suya karıştırılır. Ölçeği de kendi kutusunda vardır, gerekli dozaj da prospektüste yazar. Belki basit bir üşütme olan durum için bağırsak antibakteriyeli kullanıp neden florayı bozuyorsunuz? Yarına kadar sıcak tutun. Yarın acilen bir veterinere götürün. İshal değilse bir daha avidiare vermeyin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Konu hakkındaki tecrübemi aşağıda yazdım, dilerim faydası olur.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...-surecini-de-sizlerle-paylasiyorum-27020.html

Sayfayı Paylaş