petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Göktürk tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    İyi günler kuşumu bu pazartesi almıştım.İlk gün birşeyi yoktu,ertesi gün sürekli kaşınmaya başladı sonra gagasını ve kafasını gözünü tüneğe sürtüp duruyor,Bugün ise sol gözü kapandı,ama arada sırada açıyor.Kaşınma nedeni bit olabilir diye düşündüm gece geldim kuş uyurken onu yakaladım ensesine kanatlarının altına baktım bit gözükmüyor.Kaşınmasının nedeni nedir?2-3 kez hapsurduğunuda gözlemledim.Fotoğraflarda gözünü kapalı olduğunu açıkca görebilirsiniz?

2. Tuan MAKSEL
    Gizli

Kafesin pislik icinde tabandaki seylerde ne. Sebebi bu olabilir.

3. OzanEsmrsy
    Gizli

Hakkaten Tabandaki O Kalın Tabaka Ne Öyle Tavuk Değilki Toprakla Doldurmuşsun ..

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    o yavrucuk hasta olmasında bizmi hasta olalım

5. kafesi iyice temizleyin.pamuğu ılık suyla ıslatıp gözünü hafifçe silin kuşada banyoluk takın.

#5 Selahattin GÖKTAŞ, 24 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ekim 2013
  6. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    Kusun altina kum koydum, diskiyi emmesi icin.Kumu dün koydum ve eledim kum temizkumdur daha once kullanilmadi.Kafesin pis olduğunu nerden cikardiniz., fotograf sizi yanıltiyor kafes pis felan degil lütfen emin olmadiginiz seyleri eleştirmeyiniz.

7. temizlik pislik değil mesele kumun tozu kuşu rahatsız ediyor olabilir. hem ne kadar temiz olursa olsun kum toprak yani ne bileyim gözüne de kaçan tozdur bence.bunlara hiç gerek yok kafesin tabanına ızgara tel koyunca dışkısıyla temas edemez zaten kuş...dediklerimi uyguladıktan sonra düzeldiğini göreceksiniz.

8. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam Rumeysa hanim dedikklerinizi yapacagim.Tesekkur ederim.Rumeysa hanim kuşumun kaşınma sorunu icin elimde bir toz bit.pire ilaci var tavuklar icin acaba cok az miktarda göğüsune ve kanatlarinin altina sürsem olur mu?

9. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kumdan çok rahat bitlenebilir kuş

10. gerek olduğunu sanmıyorum. dediklerimi yaptıktan sonra hala aşırı kaşınma devam ederse avispray veya exobit kullanırsınız. o ilacın nasıl bişey olduğunu bilmediğim için bişey diyemem.

11. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kafesin tabanındaki neyse onu atın bi kere. Ardından güzelce yıkayın kafesi ve içerisindeki malzemeleri. kusa zarar vermeden gözünü temizleyin.

12. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

........................

Kum pis değildir de bu kum deniz kumu inşaat kumu gibi sanki.
    Kum yerine gazete serin tabanına ve arada değiştirin.
    Gözü içinde teramicin göz merhemi sürün acilen.mikrop kapmış biryerden o yüzden çok kaşınıyordur yazık.
    Kuşunuza sağlık dilerim geçmiş olsun.

13. Göktürk

Göktürk New Member

Beğenileri:
    0
    İlginiz için teşekkür ederim.Kafesteki kumu uzaklaştırdım,kafesi sıcak suyla yıkadım.Kafesin tabanına temiz kağıt serdim.Kuşum elime aldığımda çok bağırdı ve elimi ısırdı ,gözünü elletirmedi ama ben ılık suyla ıslattığım pamukla sildim.Teramicin merhemine en kısa sürede alacağım.

14. Hayat
    Gizli

Hayat Guest

geçmiş olsun :(

Sayfayı Paylaş