Karadeniz Pet

Kuşum hastamı acaba?

• Konbuyu başlatan Meltem YILMAZ
  • Başlangıç tarihi
M

Meltem YILMAZ

Guest
Takriben 3 -4 aylık bir muhabbet kuşum var...bugun aniden durgunlaştı
kafesin telini ısırmış vaziyette tellere tutunmuş vaziyette saatlerdir duruyor öylece.bunun sebebi ne olabilir acaba?

Bu kadar net çekebildim anca... size bir fikir verirmi acaba yinede..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu davranisi benim yavrularim da yapiyordu bir sorun olacagini dusunmuyorum. Vitamin ve mama verin cereyanda birakmayin ayrica ishal varsa veya baslangici, patetes mamasi yapin ve ishal ilaci verin ayrica salmayi deneyebilirsiniz.

dışarıya çıkmak için can atarken artık ilgi duymuyor..kafesin kapağını açıyorum çıkmıyor..avisol kullanıyorum ama mama kullanmıyorum normal yem yiyordu..üşütme belirtisi olabilirmi acaba?saatlerdir bu şekilde duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu şekilde durması hastalık belirtisi değildir bazı kuşlar böyle uyur bazıları tam tepede aşağıya sarkarak gibi değişik şekiller olabilir :) bu duruş hastalık belirtisi olmaz dedim ama kuşunuzun durgun olması ayrı bir durumdur. Kuşu en iyi bilen sensin farklı bir olayı var mı? Ona göre değerlendirmek gerek

Birkaç resim daha olsa net konuşulabilir. Ama hasta bir mubişe benzemiyor. Hastalansa kabarır.

Kuki bu sabah normale döndü..sanırım yazdığınız gibi bir çeşit uyku moduydu...sabah yem yedi kum yedi gaga taşı kemirdi..gayet neşeli:)..sabaha kadar uyuyamadım üzüntüden..tşk ederim ilginize..birde kukinin neden yanağında benekleri yok..ayrıca cinsiyeti nedir sizce?

Biraz daha büyüsün ;) benekleri netleşecek. Burun deliklerinin yanları beyaz ise dişi dir. Resimden pek çözemedim.

alıştırdığım kuşu dişi diye bugun geri vermeyi düşünüyordum..henüz net bir resmini çekmeyi başaramadım..haraket ettiği için

Forum kuralları geregi isim soyisim değişikliği yaparsanız size daha rahat ve dogru sekilde hitap edebiliriz.. Ayrıca tahta tünek kullanmanız kuşun saglıgı açısından önemli.. gagasının rengini tam gösteren flassız bir resim çekebilirseniz yeter.. Görünür olsun bizim için yeterli..

.2 gün gagasıyla telleri tututanarak uyudu(sanırım bunu düşmemek için yaptı)daha sonra tünekte düşücekmiş gibi uyumaya başladı..bacakları görünmüyor tünekte iyice üstüne yatıyor..kafasıda aşağıya doğru düşüyor yavaş yavaş..sonra düzeliyor tekrar aynı pozisyonu alıyor..bunun sebebi ne olabilir acaba?tünekten düştü..ve yine tellere gagasıyla tutunarak uyuyor...bu konuda bir bilgisi olan varmı..bu bir hastalık belirtisi ama ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok..kuşta denge kaybı var gibi görünüyor

Meltem hanim kusunuzu videoya yakin cekim seklinde kayit edip buradan bizlerle paylasabilmeniz mumkun mudur ?

Geri