Karadeniz Pet

Kuşum hastamı hamilemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani sırt kısmına dokunduğunda zaten hissedersin olup olmadığını karın kısmından sırt kısmından fakat bastırma kırılabilir ama büyük ihtimal yağlanma sen bir yokla kuşun sırtını karnını eğer yumuşak dokudaysa yağlanmadır bol bol uçurman lazım kuşu ki uçamaz senin kovalayıp uçurman lazım fakat şuda var eğer kuşu düzenli olarak salıp uçurduysan yağlanma çok zor olur ha sabit kaldıysa bayadır uçmadıysa zaten yüzde yüz yağlanmadır hiç uçuruyormusun kuşu ?

Yani sırt kısmına dokunduğunda zaten hissedersin olup olmadığını karın kısmından sırt kısmından fakat bastırma kırılabilir ama büyük ihtimal yağlanma sen bir yokla kuşun sırtını karnını eğer yumuşak dokudaysa yağlanmadır bol bol uçurman lazım kuşu ki uçamaz senin kovalayıp uçurman lazım fakat şuda var eğer kuşu düzenli olarak salıp uçurduysan yağlanma çok zor olur ha sabit kaldıysa bayadır uçmadıysa zaten yüzde yüz yağlanmadır hiç uçuruyormusun kuşu ?
Bana petshop da çiftleşmelerini istiyorsan uçurma dediler bende 2 aydır uçurmuyorum

Yani 2 ay içinde yağlanma olabilir eğer çok yem yerseler ve hareketsiz durursalar yağlanırlar. O petshopun dediği muhabbette kuluçka dönemi için geçerli yumurtalayan kuşlara dokunmaman lazım ki eş olan kuşlar yani birbirine yem kusan ve kur yapan çiftler uçursan bile çiftleşirler fakat her gün değil haftada 2 kere uçursan yeterli olur zaten. Bi bak kuş uçabiliyormu ve yuvalığa giriyormu yuvalığa girmiyorsa yumurta yoktur zaten gözlemlemen gerek. Ayrıca 2 aydır yumurta olmadıysa çiftleşmede olmamıştır anladığım kadarı ile hazır eş aldın sen hazır eşler zaten 1 haftada uyum sağlayıp 1 ay içinde çiftleşirler.

Yani 2 ay içinde yağlanma olabilir eğer çok yem yerseler ve hareketsiz durursalar yağlanırlar. O petshopun dediği muhabbette kuluçka dönemi için geçerli yumurtalayan kuşlara dokunmaman lazım ki eş olan kuşlar yani birbirine yem kusan ve kur yapan çiftler uçursan bile çiftleşirler fakat her gün değil haftada 2 kere uçursan yeterli olur zaten. Bi bak kuş uçabiliyormu ve yuvalığa giriyormu yuvalığa girmiyorsa yumurta yoktur zaten gözlemlemen gerek.
günün çoğunu yuvalıkta geçiriyor kalamar kemiği çok tüketiyor ben size sabah isterseniz güncel foto atarım birde yağlanma varsa çiftleşme olmazmı

Yağlanma varsa çiftleşme kesinlikle olmaz yuvalığa girip kalamar kemiği tüketiyorsa bol bol sıkıntı yok yumurtlar normal şartlarda yarın güncel fotoğraf at sen bana ve dediğim gibi biraz yokla kuşun karnını felan yumurta zaten anlaşılır dokunduğunda sert olur ona göre müdahale ederiz. Poposunuda çek at ;)

Yağlanma varsa çiftleşme kesinlikle olmaz yuvalığa girip kalamar kemiği tüketiyorsa bol bol sıkıntı yok yumurtlar normal şartlarda yarın güncel fotoğraf at sen bana ve dediğim gibi biraz yokla kuşun karnını felan yumurta zaten anlaşılır dokunduğunda sert olur ona göre müdahale ederiz. Poposunuda çek at ;)
Tmm iyi geceler sabah atarım kuşu elime alınca Yuvalığa girmemezlik yapmaz demi

Yok yapmaz merak etme :) İyi geceler ( Dikkatli ol) ;)

Konu güncel cevap verin
Burdaki hic kimse cevap vermek zorunda degil sanki buralarin sahibi sensinde kolelerine emir veriyormussun gibi su uslubunu once bir duzelt yok "neden kimse cevap vermiyor" yok "cevap verin" buradaki arkadaslar gonulluluk esasina dayali birseyler yapmaya calisiyorlar yine iyi cevap vermisler onuda sen sordugu icin degil hayvana sevgilerinden vermislerdir sana yardim etmek isteyen insanlar neredeyse babanin annenin yasinda biraz saygi goster konusmalarinda emir kipi kullanma

Burdaki hic kimse cevap vermek zorunda degil sanki buralarin sahibi sensinde kolelerine emir veriyormussun gibi su uslubunu once bir duzelt yok "neden kimse cevap vermiyor" yok "cevap verin" buradaki arkadaslar gonulluluk esasina dayali birseyler yapmaya calisiyorlar yine iyi cevap vermisler onuda sen sordugu icin degil hayvana sevgilerinden vermislerdir sana yardim etmek isteyen insanlar neredeyse babanin annenin yasinda biraz saygi goster konusmalarinda emir kipi kullanma
Boş konuşçaksan hiç girme

3E2BA86A-ED58-4F7F-B911-8E092B2D6087.jpeg
37D8F365-E434-4434-8A93-B48B9201B83A.jpeg
9D57DA6F-EF44-47F3-889A-D870C6FBD6B1.jpeg
Yok yapmaz merak etme :) İyi geceler ( Dikkatli ol) ;)
Buyurun resimleri çektim

Kuşun 3 güne gider. Geçmiş olsun. Kuşuna tripazonomik gambiyetsizlik olmuş. Senden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ne yedirdin kuşa kardeş.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...