Karadeniz Pet

Kuşum Hiç Bize Gelmiyor Neden ve Bazı Sorularım Var.

Emre KARAN

Meraklı Üye
Yaklaşık 3 ay önce bi kuş aldım çok ilgilendim halan daha öyle ilgileniyorum ancak şuana kadar kafesinden kendi çıkıp kendi giriyor bide perdelere konuyor daha sonra kafesinin yanına geliyor bize bağırıyor ama bi türlü cesaret edip bize gelemiyor bi kere cesaret gelse bize sonra alışacak ama gelmiyor. Zamanla kafesin içinde elime alıp seviyorum elimden hiç kaçmıyor ısırmıyor öpüyorum onu mıncıklıyorum. ama salınca bize gelmiyor kafesin içinde kendini daha rahat zannediyor sanki. bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak bide bir kuş ne zaman ebebeyin olur yani yumurtlar. Yanına eş almayı düşünüyorum. Yavru yapsınlar. çünkü yavrular daha çabuk eğitiliyor ben yavru alamadınm bunu. sanırım 2 aylıkken aldım ben bunu adam yavru dedi ama ona inanamıyorum. Bide tüp bebek yapmak mümkün mü bi videoda izlemiştim eş olmadan hayvana dışardan dölleme yapıyordu adam. Bunu nerede yaptırabilirim.?

zaman geçtikçe sana gelir merak etme.ama şu zamanda eş alırsan daha hiç gelmez onu söyliyim.tüp bebek falan olmuyor diye biliyorum.eş alıp bekliyeceksin.2-3 ay alabilir yavru alman

bende hiç anlamazdım kuştan filan pet shop gittim yavru kuş aldım ben öyle sanıyrodum :) fakat 1 yaşını geçkinmiş 1 ay durdu elimden yem yemiyor kafesin yanından geçsem sağa sola kaçıyor sonra değiştirdim başka kuş aldım onuda yavru diye verdi kuş 2 yaşından fazla dediler sonra oda 1 ay durdu sonra gittim başka biyere kuşçu sağolsun yardımcı oldu 1 aylık kuş verdi daha yem kırmayı bile nerdeyse beceremiyordu 2 günde alıştı bana yavru olmayan kuşlar alışmıyor olmuyor alışsada nekadar alışıcak ki ama şimdi aldığım mubişim harika 3 hafta oldu kafese girmiyor illa omuzumda kafamda durucak işden geldiğimde dışarda oluyor ben salona girince hemen uçup geliyor bana gündüz bile bazen görüntülü arayıp konuşuyorum şaşkınım la :) akşamakadar dışarda eşime de banada alışkın biyere gezmeye gidersek yada uyumadan önce zorla sokuyorm kafese yemekyerken masada , ders çalıştırmıyor bana kalemimle kavga yapıyor şuan bile kılavyede parmaklarımı ısıırıyor :))) yavru almak lazım pet shop lar hep kandırıyor düzgün birine denk gelmek lazım

Aynen ya beni de kandırdılar ben şimdi buna çok alıştım ama geri veremem o yüzden bunun yanına eş almak istiyorum nasipse yavruları olunca o zaman çok çabuk alışır. Ama işte kaç aylık bilmiyorum yumurtlarlar.

Geri