Karadeniz Pet

Kuşum hiç ötmüyor ve uçmuyor [YARDIM]

Hayro0

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 6,5 aylık toplam 4 aydır benimlen.

Cinsi dişi.

Hiç ötmüyor, uçmuyor, elime falan kendi kendine gelmiyor ama ben onu gidip elime alırsam gelıyor ve ona bir rota öğrettim oraya doğru elimi götürürsem direk oraya uçuyor ve bir de ara sıra yemek yemek için kafesine giriyor tabi sonra tekrar kalkıp kuşu kendim almak zorundayım başkada hiçbiryere uçmuyor.

Kuş sesi açıyorum ötmüyor.

Ben istiyorum ki kuşum ötsün, uçsun, kendi kendine kafama, omzuma, elime konsun.

Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fotoğraflar :

Son düzenleme:
Kuşun fotoğrafını atsana kardeş. Kanatlarına falan bir bakalım. 4 aydır senleyse baya alışmıştır. Kafana omzuna gelme işini çok bilemem. Benim kuş tekken sabahları güneşliği açardım dışardan gelen güneş ışıklarına ve diğer kuş seslerine çıldırırdı.

Kuşun fotoğrafını atsana kardeş. Kanatlarına falan bir bakalım. 4 aydır senleyse baya alışmıştır. Kafana omzuna gelme işini çok bilemem. Benim kuş tekken sabahları güneşliği açardım dışardan gelen güneş ışıklarına ve diğer kuş seslerine çıldırırdı.

Fotoğraf ekledim.

Maşallah kuş güzel. Elinize de alışmış. Şikayetleriniz sebebi hastalık olamaz çünkü bu hayvan 4 aydır hasta olacak değil. Kuşunuzun karakteri böyle demek ki.

Maşallah kuş güzel. Elinize de alışmış. Şikayetleriniz sebebi hastalık olamaz çünkü bu hayvan 4 aydır hasta olacak değil. Kuşunuzun karakteri böyle demek ki.

Asla ötmez mi veya kendi kendine omzuma, başıma gelmez mi?

Ötmediği için konuşmasıda zor olur bence.

Kardeşim konuşması için yaşı geçmiş bence artık çok zor. Kaldı ki dişi kuşlar zaten erkeğe göre zor konuşurlar. Ses tellerinde sıkıntı olabilir sesini ne sıklıkla duyuyorsun. Şiddeti nasıl sesinin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Fotoğraf yanıltmıyorsa dişi :D

Kardeşim konuşması için yaşı geçmiş bence artık çok zor. Kaldı ki dişi kuşlar zaten erkeğe göre zor konuşurlar. Ses tellerinde sıkıntı olabilir sesini ne sıklıkla duyuyorsun. Şiddeti nasıl sesinin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Fotoğraf yanıltmıyorsa dişi :D

Çok az sıklıkta konuşuyor mesela sabahları ötse ötse 5-10 kere öter normal şiddette öğlende öyle akşam hiç ötmüyor

Erkek kuş herzaman daha çok ötmeye afacanlığa yatkın olur.Dişi kuşlar çok zor konuşur ki sizin kuşunuzun eğitme yaşıda geçmiş.Eğer sürekli öten konuşan bir kuş istiyorsanız yemden yeni düşmüş erkek bir kuş alın.Eğitin ilgilenin.Göreceksiniz sizden ayrılmayacak

Erkek kuş herzaman daha çok ötmeye afacanlığa yatkın olur.Dişi kuşlar çok zor konuşur ki sizin kuşunuzun eğitme yaşıda geçmiş.Eğer sürekli öten konuşan bir kuş istiyorsanız yemden yeni düşmüş erkek bir kuş alın.Eğitin ilgilenin.Göreceksiniz sizden ayrılmayacak

Dediğiniz gibi bir kuş alsam fotoğraftaki dişi kuşumlan aynı kafese koyabilir miyim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

????????????????

Geri