Karadeniz Pet

Kuşum için önerileriniz...

• Konbuyu başlatan EMRE DEMİRBAŞ
  • Başlangıç tarihi
E

EMRE DEMİRBAŞ

Guest
Ben bu kuşu eğitmek istiyorum.Bundan önce geçen hafta bir kuş aldım öldü o yavruydu.Hastaymış herhalde.Bunu sağlıklı bakımı ve yem için tavsiyeleriniz ve eğitim için önerileriniz ne olabilir acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:54 -->-> Daha önceki mesaj 16:53 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

Dostum oncelikle ballı kraker i cıkartmanı tavsiye ediyorum pek saglıklı degil.Daha sonra acilen ahsap tunek edinmelisin plastik tuneklerde pek saglıklı degil.Kafesin içini tak cekmemissin ama murekkep balıgı kemigi varmı yok mu?yoksa hemen edinmelisin ama kesinlikle murekkep balıgı kemigi olmalı.Gaga tası vesaire onlarda zararlıdır kuşa.Maşallah cok tatlı bir kusun var.Tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

Mürekkep balığı kemiği yok.Gaga taşı var .Kuş satan yerlerde mürekkep balığı kemiği bulabilir miyim ? Bir de kuş sağlıklı gözüküyor mu ? Pek anlamıyorum 1 haftalık kuş tecrübem var o kadar...:(

Dostum bende cok tecrubeli degilim ama ilk goruste gorunenleri soyledim.Gordugum yada gordugumuz kadarıyla gayet saglıklı bir dişiniz var.

Dişi mi ??? :s:s:s:s erkek dediler levent bey emin misiniz ???

Yusuf Bey ;

Çok teşekkür ederim... Levent bey size de...

Çok sağlıklı ve sevimli maşallah. Ilgi devamlı ilgi sohbet et seni ve sesini tanısın kafesin kapısını ac kuşa dokunmadan onunla konus zamanla parmağını yaklaştır zaten kısa zamanda alisacaktir ama korkutma sabrederek vitaminlerini eksik etme kabuklu yem ver hergün suyunu değiştir yemini temizle tazele korkutmadan kafes temizliğini yap ilk 2-3 gün kafesini temizleme alışsın kafesine ( konuşturmak icin aynı kelimeyi sıkılmadan tekrarla ilk kelimeyi öğrendikten sonra zamanla gerisi zaten gelir ) CINSIYETI ERKEK maşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş erkek Emre Bey, Levent Bey'in eli sürçmüş olmalı :)
Gayet de sağlıklı görünüyor kuş.
Levent Bey'in dedikleri, tahta tünek ve mürekkep balığı kemiği edinmelisin.
İkisini de petshoplardan bulabilirsin.
Ballı kraker, içinde kullanılan kimyasallardan dolayı tavsiye edilmiyor.
Yavaş yavaş konuşarak kendinize alıştırmaya çalışın.
Nane dalını çok sevdikleri yazılmıştı forumda.
Bir müddet nane dalı verip, sonra elinize gelmesi için nane dalını kullanabilirsiniz.
Güle güle büyütün inşaallah...

Bana oyle gelmis olabilir ustadlar kusuruma bakmayin yanlis yorumum icin hepinizden ozur diliyorum

Tapatalk araciliğiyla,
Samsung Note 3 Cihazimdan Gonderildi.

+ olarak minik bir suluğa kuş kumu koyun ve forumdan araştırarak bulabileceğiniz bir de mama yaparsanız şimdilik bu kadarı yeterlidir sanırım.

Geri