Karadeniz Pet

Kuşum ile ilgili yardım !

• Konbuyu başlatan Viktormy
  • Başlangıç tarihi
V

Viktormy

Guest
Merhaba herkese iyi günler. Eve muhabbet kuşu aldım daha alalı 3 gün oldu yavru. Bu 3 gün içerisinde ilgilendim artık kafese elimi yaklaştırınca ellerden korkmuyor. Fakat sürekli dışarı çıkmak istiyor. Yemek kabını kemirip tırmanıp kapıya geliyor. Kapıyı açtığım zaman kenardan köşeden çıkmaya çalışıyor ve hiç durmuyor. 10 dk boyunca çabalıyor 5 dk dinleniyor sonra tekrardan hareketleniyor bu konuda yardımcı olucak birisi var mı ? Ne yapacağımı bilemedim :S

Birde ekstradan küçük bir sorum olucak;

Kafesi kaç günde bir temizlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler...

yani kafesten mi çıkamıyor? zamanla alışır merak etmeyin. kafes temizliğini ben haftada 1 yapıyorum. suyunu hergün değiştiriyorum yemini de her gün üflüyorum :)

Yok hayır tam tersine kafesten çıkmak için can atıyor. Daha eve geleli 3 gün oldu salonda dışarı bırakmak istemiyorum biraz alışsın zaman geçsin öyle bırakayım diyorum. Ama sürekli kafesin kapısını kemiriyor ben kapıyı açtığımda kenardan köşeden çıkmaya çalışıyor sürekli dışarı çıkmak kafesten çıkmak istiyor yerinde durmuyor kafesden çıkabiliyor yani sadece ben müsade etmiyorum küçük bir süreliğine :S

Kafes bilgisi içinde teşekkür ederim haftada bir temizleyeyim bende öyle düşünmüştüm ama tecrübelilerden tavsiye almak daima daha yararlıdır :)

benimkide aldığımda sürekli çıkmak istiyordu yanında olduğunuz sürece dışarıda olsun korkmayın birşey olmaz sizinle vakit geçirsin :)

Geri dönüş için çok teşekkür ederim o zaman bu haftasonu kafesini temizleyeceğim zaman odamda serbest bırakırım. Kuş salonda duruyor ama salon çok geniş daha ilk uçuş denemeleri için çok büyük olur diye düşünüyorum o yüzden odam biraz daha uygun odamda bırakırım herhalde sonra kafesini masamın üstüne koyar içeri girmesini beklerim :) Tamam çok teşekkür ederim tekrardan

Geri