Karadeniz Pet

Kuşum intihar etmeye çalışıyor

• Konbuyu başlatan Uğurcan Keder
  • Başlangıç tarihi
U

Uğurcan Keder

Guest
Merhaba kuşumu alalı 4 gün oluyor aldığımda yeni yeni uçmaya başlamıştı. Kapısı sürekli açık duruyor kapısını kapattığımda dışarı çıkamayınca kafasını yemliğiyle ayağını koyduğu yer arasına sokuyor kendini öldürmeye çalışıyor hemen kapısını açıyorum biraz zorlanarak kafasını çıkarıyor evde tek bırakmaya korkuyorum kendine birşey yapacak diye ne yapmalıyım?

çok hiperaktiflikten olabilir intihar olabileceğini sanmıyorum benim kuşum sürekli aynısı yapıyor bacakları arasına kafasını alıyor , demirlerin arasına kafasını sokmaya çalışıyor fakat çıkıp yorulunca hareketler gidiyor :) inş seninkide bu nedenden yapıyordur ..

İnş öyledir ilk yaptığında biraz korktum yemliklerini çıkartmıştım :)

:) size öyle gelmiş, kuşunuz çok sağlıklı ve oyun oynamak istiyor. Ona daha fazla zaman ayırın, tünek ile yemlik arasındaki mesafeyi açın, tüneğin altından rahatça geçebileceği daha ortalarda bir yerde olsun. Kuşun oyun alanını geniş değilse kafes değiştirmenizi öneririm, büyük bir kafes değilse. Ayrıca oyuncak da alabilir, ona bulunduğu odada farklı hareket alanları oluşturabilirsiniz. Ağaç dalı üzerine konup onu kemirmeyi de severler, farklı seçenekler var tabi :)

Sizden ilgi bekliyor ilgi gösterirseniz böyle bir sorun olmaz korkulcak birşey yok merak etmeyin

Anladım teşekkür ederim :) Kafesin içinde vakit geçirmesi için ne tür oyuncaklar almalıyım?

Anladım teşekkür ederim :) Kafesin içinde vakit geçirmesi için ne tür oyuncaklar almalıyım?

bir tercih sebebi ama ben küçük oyuncak kuşları seviyorum, halka veya zil de olabilir :) Yalnız oyuncak ile çok ilgilenirse arada bir oyuncağı elinize alıp dışarı çıkmasını da sağlamalısın. En son arkadaşımın erkek kuşu oyuncağın üzerine kusuyordu artık nasıl dişisi olarak benimsemişse oyuncağı :)

Zil alabilirsin salıncak vs. Petshopda bulabilirsin ama ayna almayın derim bu sefer sizinle ilgilenmeyi bırakabilir

Benim yakaladığım kuşda aynısını yapıyor aynı takla açar gibi sonra elime alıyorum geliyo.

Bir şey daha fark ettim kuşum sürekli dar yerlere giriyor saatin arkasına kendinisi sıkıştırıyor, lambanın üstündeki yere giriyor zor çıkarıyorum :)

Merhaba kuşumu alalı 4 gün oluyor aldığımda yeni yeni uçmaya başlamıştı. Kapısı sürekli açık duruyor kapısını kapattığımda dışarı çıkamayınca kafasını yemliğiyle ayağını koyduğu yer arasına sokuyor kendini öldürmeye çalışıyor hemen kapısını açıyorum biraz zorlanarak kafasını çıkarıyor evde tek bırakmaya korkuyorum kendine birşey yapacak diye ne yapmalıyım?

yavru kuş yaptıkları normaldir, oda şimdi bi çocuk çevreyi öğrenmeye çalışır her deliğe giremeye her gördüğüyle oynamaya çalışır.

Hepinize çok teşekkür ederim, burayı neden bu kadar geç farkettim bilemiyorum :)

Neden yavru alamıyorum ?

Merhaba 2 ay önce bir arkadaşım petshop işi yapıyor al bu muhabbet kuşlarını uzun zamandır eşler yavru alırsın hem dedi. Fakat bu kuşlarda en ufak çiftleşme belirtisi bile yok neden olabilir ? Biri çekoslavak kırması diğeri yerli.
Erkeği yerli
Dişi çekoslavak kırması
Yeşili erkek mavisi dişi.http://s1310.hizliresim.com/1g/f/tjhus.jpg

Geri