Karadeniz Pet

Kuşum İntihar Etti

camper

Yeni Üye
Sebebini bilmediğim şekilde kuşumu kafesine koyduktan yaklaşık bir kaç dakika sonra farkettim ki kendisini yere atıyor ve ayaklarıyla basmıyordu. Ne olduğuna anlam veremedim elime aldım, bir anda sıyrılıp attı yere kendini uçmaya yeltenmedi bile ve son kez cikleyip yumdu gözlerini. Aslında bir iki gündür elime bile alsam gözlerini kapatıp uyuyordu sürekli kendini kabartıp, evde olduğum sürece her zaman kafesi açık olurdu. Nerde yanlış yapıldı, sizce kendini öldürmesinin sebebi neydi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öldü Yani? TüyDöküyomuydu İshal Miydi? Dişisi Varmıydı?

İntihar etmemiş. Zaten birkaç gündür ben hastayım diyormuş size.

Yazık günah be kardeşim,kuşun o halini günlerce görmüşsen bir veterinere götürmek,bir hastalığı olduğunu anlamak çok mu zordu? İntar değil bu,hastalık gibi bir şey bence...

Yanlış ne biliyormusun canınız sıkıldıkça hayvan sahiplenmeniz .

Öncelikle senin bu duygusuz yorumuna cevap yazmalıyım. Şu zamana kadar hayvanlarla içli dışlı yaşamış biriyim, birden fazla kedi besledim yavruladı kendi ellerime annesinden beslenemeyecek durumda iken her 3-4 saatte bir kalkıp onlara anne sütü hazırlayıp şırıngayla besledim, sokakta yaralı hayvan görünce tedavi edip bıraktım, bu ilk kuşum değildi daha önce de birden fazla olmuştu fakat böyle bir ölümü ilk defa gördüm. Emin ol ki senden daha deneyimliyim ve seni kınıyorum.

Diğer arkadaşlar sizlerin yorumları için de teşekkür ederim, öncelikle hayvanı veterinerime götürmeyi düşündüm fakat kafasındaki siyah tomurcuklanmayı farkettim tüy çıkartıyor diye düşündüm ve vazgeçtim, biraz araştırma yapmıştım. Zaten o öldüğü gün biraz da olsa neşesi yerine gelmişti ufaktan konuşuyordu. Ama ne olduysa işte böyle bir olaya girişti ve intihar olduğuna eminim. Acaba benim yüzünden mi diyorum ama aklıma da birşey gelmiyor. Bu arada kuşum 7 aylıktı ve yalnızdı.

Deneyimden bahsediyorsan 3 gündür kabarıp gözü kapanan kuşu tedavi ediceksin kardeşim can sahipleniyorsun gerekirse veterinere de götürüceksin şunu da söylemek istiyorum 6 senedir petshop dan ağır hasta kuşları sahiplenip tedavisini yapıp sahiplendiriyorum .

Geri