Kuşum İsel mi Değil mi Bilemiyorum?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Emre KARAN tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Emre KARAN
  Çevrimdışı

  Emre KARAN Profesyonel

  Katılım:
  10 Aralık 2013
  Mesajlar:
  230
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul / Antalya
  merhaba arkadaşlar 3 gün önce aldığım m. Kuşumun kuyruğuna dışkı yapışmış ama popsu kuru fazlada yaklaşamıyorum korkacak diye sadece kuyruğunda dışkı var ve kafesin içindeki dışkılar kuru popusu biraz inceledim kuru ıslaklık yok ama ben gene de korkuyorum. Bide çok sakin daha hiç ötmedi 3 günlük hep korkmasın diye yavaş yavaş hareketle yemini ve suyunu değiştiriyorum. Ayna koymadım. Sanırım 2,5 aylık daha yavru. Bana sırnaşmasını çok istiyorum. Yem ve suyu haricinde ek vitamin vermek istiyorum kendisini toplasın canlansın diye ama bir sürü yemler var hangisi daha iyi bilmem. Bide yemini çok uzun yiyor etrafa bakarak yiyor. Suyunu hazır su koyuyorum ve içine biraz sıcak su kış diye suyuna et suyu katsam iyi gelir mi biraz zayıf geliyor gözüme. Tavsiye edebilecekleriniz var mı. Resim çekecem ama korkar diye çekemiyorum. Biraz zaman geçsin nasipse çekecem. Bide isel olduğunu tam olarak nereden anlarım?

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 14:33 --

  isel değilmiş. :D ama ne tür vitamin verebilirim?
   
 2. Emre TURAN
  Çevrimdışı

  Kuşunuz ishal değil ama suyuna et suyu katarsanız olur, merak etmeyin :) Suyuna vitamin dışında bir şey katmanız doğru olmaz. Vitamin olarak da Avivit, avisol gibi ürünleri kullanabilirsiniz.
  Bunun dışında 2,5 ay eğitim için biraz geç ama imkansız değil. Kuşunuzun çekingen hareketleri eve yeni gelmiş olmasından kaynaklanıyor. Ortamı tanımaya çalışıyor. Tedirginliği bu yüzden.
   
 3. Emre KARAN
  Çevrimdışı

  Emre KARAN Profesyonel

  Katılım:
  10 Aralık 2013
  Mesajlar:
  230
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul / Antalya
  ya tam olarak yaşını bilmiyorum ama küçük tühlerinin arasında beyaz çizgiler var tühleri seyrek. Vitamin için teşekkürler. Ama ne tür vitamin vermeliyim c mi b mi kalsiyum mu?
   
 4. Emre TURAN
  Çevrimdışı

  C vitaminiyle başlayın. Çok sık vermeyin ki kuşu zehirlemeyin. Tepesinin ön kısımda siyah çizgiler varsa yaşı küçüktür. Resim koyarsanız yaşını söyleyebilirim. Kalsiyum için mürekkep balığı kemiği, sindirim için de kuş kumu kullanınız.
   

Sayfayı Paylaş