Karadeniz Pet

Kusum ishal galiba yardimm

Sedat TELLI

Paylaşımcı Üye
Bu kusu yeni aldim fakat tasima surecinde usuttugunu dusunuyorum ve diskisi biraz koyu gibi geldi bana nedir bunun tedavisi ?
6157e3185a8f82a9eef1baf728d15354.jpg
63e4dd368a26281d4cefff8cf5c3d12f.jpg
aca8a07e6f4f32d08ee9b29f85f0d93f.jpg

Dışkılar normal görünüyor. Popo tüyleri de temiz. Eğer dışkılar sulu olursa ya da popo tüylerine yapışırsa ishal demektir. Bir de yeni geldikleri ortamda birkaç gün ishal olabilirler. Ama şimdilik normal görünüyor.

Şuan dışkıda sorun yok yem değişikliği felan olur böyle şeyler.

Tekrar dikkatli baktım, kusura bakmayın tüylerde hafiften kirlilik var.Eğer ishal olduğundan eminseniz, mümkünse su kaynatıp keçiboynuzu tozu ile karıştırın ve soğuduktan sonra suluğuna koyun. Ama şimdilik bekleyebilirsiniz, 1-2 gün içinde belli olur. Ya da Sera Diropur varsa suyuna damlatabilirsiniz, bitkisel bir ürün olduğundan zarar vermez ve ishali de önler.

Dışkılar normal görünüyor. Popo tüyleri de temiz. Eğer dışkılar sulu olursa ya da popo tüylerine yapışırsa ishal demektir. Bir de yeni geldikleri ortamda birkaç gün ishal olabilirler. Ama şimdilik normal görünüyor.
Ceren hanim bu resimde pek belli olmuyo popo etrafinda tuy kalmadi gibi bisey bulastigi icin yoluyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Tekrar dikkatli baktım, kusura bakmayın tüylerde hafiften kirlilik var.Eğer ishal olduğundan eminseniz, mümkünse su kaynatıp keçiboynuzu tozu ile karıştırın ve soğuduktan sonra suluğuna koyun. Ama şimdilik bekleyebilirsiniz, 1-2 gün içinde belli olur. Ya da Sera Diropur varsa suyuna damlatabilirsiniz, bitkisel bir ürün olduğundan zarar vermez ve ishali de önler.
Kus 45 gunlik filan yeni hetirdim ewe onunda etkisi olabilirmi keci boynuzunu yapicamda digerini pek bilmiyorum

Ortamı değişen kuşlarda ishal görülmesi normaldir.Eve ve size alışınca geçer.

Keçiboynuzu tozunun zazarı yok vakit kaybetmednen verin. Diğer üründen daha etkili, hem vitamin ve mineral deiçeriyor. Eğer mikrobik bir problem yoksa çözecektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Sera Diropur petshoplarda satılan bir ürün.

Ortamı değişen kuşlarda ishal görülmesi normaldir.Eve ve size alışınca geçer.
olabilir dogru tesekkur ederim ilgi icin
Keçiboynuzu tozunun zazarı yok vakit kaybetmednen verin. Diğer üründen daha etkili, hem vitamin ve mineral deiçeriyor. Eğer mikrobik bir problem yoksa çözecektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Sera Diropur petshoplarda satılan bir ürün.
Yarin onu yapicam tesekkur ederim bilginiz ve ilginiz icin tesekkurler :)

Rİca ederim, dilerim bir an önce sorun çözülür.

Rİca ederim, dilerim bir an önce sorun çözülür.
Kusu bide getirdigimde ucurdum duvara carpti bikac kere hemen yakalayip koydm kafese ondan sebepmi bise oldu diyede korkmustm acikcasi

Eve alışana dek bi kac hafta kafesten cıkarmayın,iyi gene bi sey olmamis mubisinize.gecmis olsun.

Eve alışana dek bi kac hafta kafesten cıkarmayın,iyi gene bi sey olmamis mubisinize.gecmis olsun.
Zaten cikarmam elime alistrmak icin cikardm baya alistida iste bi ara uctu elimden ole vurdu kendini garibim kiyamadimda iyi olcak ins diger kusumla karsilikli kafeste otuyolar birbirlerine :)

Bu nedenle de strese girmiş olabilir ama kanama ya da durgunluk yoksa ve kanat-ayak duruşunda ve hareketlerinde bozukluk yoksa birşey olmamıştır. Yine de dikkatli olun hemen uçrmayın, önce kafesindeyken etrafı tanısın bir süre. Sonra çıkarın.

Herhangi bir ilac vermeden once birkac gun beklemenizi oneririm. Genelde ortami degisen kuslarda olur bu. Sorun Sadece bundan kaynaklaniyorsa bosu bosuna kusa ilac yuklemis olursunuz.

Doğru miktar için ne kadar suya, kaç miktar keçiboynuzu tozu ile kaç dakika kaynatılacak? sulukta kaç saat bekledikten sonra atılmalı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyla ilgili başlığa da bakabilirsiniz. Kahve yapar gibi yapın, iki çay kaşığı keçiboynuzu 1 çay bardağı suya. Soğuduktam sonra suluğa direkt koyun.

Geri