petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusum ishal galiba yardimm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sedat TELLI tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Bu kusu yeni aldim fakat tasima surecinde usuttugunu dusunuyorum ve diskisi biraz koyu gibi geldi bana nedir bunun tedavisi ? [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Dışkılar normal görünüyor. Popo tüyleri de temiz. Eğer dışkılar sulu olursa ya da popo tüylerine yapışırsa ishal demektir. Bir de yeni geldikleri ortamda birkaç gün ishal olabilirler. Ama şimdilik normal görünüyor.

3. Tunç ÇAĞATAY

Şuan dışkıda sorun yok yem değişikliği felan olur böyle şeyler.

4. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Tekrar dikkatli baktım, kusura bakmayın tüylerde hafiften kirlilik var.Eğer ishal olduğundan eminseniz, mümkünse su kaynatıp keçiboynuzu tozu ile karıştırın ve soğuduktan sonra suluğuna koyun. Ama şimdilik bekleyebilirsiniz, 1-2 gün içinde belli olur. Ya da Sera Diropur varsa suyuna damlatabilirsiniz, bitkisel bir ürün olduğundan zarar vermez ve ishali de önler.

5. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ceren hanim bu resimde pek belli olmuyo popo etrafinda tuy kalmadi gibi bisey bulastigi icin yoluyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Kus 45 gunlik filan yeni hetirdim ewe onunda etkisi olabilirmi keci boynuzunu yapicamda digerini pek bilmiyorum

6. Ayşe KILIÇ

Ortamı değişen kuşlarda ishal görülmesi normaldir.Eve ve size alışınca geçer.

7. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Keçiboynuzu tozunun zazarı yok vakit kaybetmednen verin. Diğer üründen daha etkili, hem vitamin ve mineral deiçeriyor. Eğer mikrobik bir problem yoksa çözecektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Sera Diropur petshoplarda satılan bir ürün.

8. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    olabilir dogru tesekkur ederim ilgi icin
    Yarin onu yapicam tesekkur ederim bilginiz ve ilginiz icin tesekkurler :)

9. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Rİca ederim, dilerim bir an önce sorun çözülür.

10. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Kusu bide getirdigimde ucurdum duvara carpti bikac kere hemen yakalayip koydm kafese ondan sebepmi bise oldu diyede korkmustm acikcasi

11. Ayşe KILIÇ

Eve alışana dek bi kac hafta kafesten cıkarmayın,iyi gene bi sey olmamis mubisinize.gecmis olsun.

12. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Zaten cikarmam elime alistrmak icin cikardm baya alistida iste bi ara uctu elimden ole vurdu kendini garibim kiyamadimda iyi olcak ins diger kusumla karsilikli kafeste otuyolar birbirlerine :)

13. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Bu nedenle de strese girmiş olabilir ama kanama ya da durgunluk yoksa ve kanat-ayak duruşunda ve hareketlerinde bozukluk yoksa birşey olmamıştır. Yine de dikkatli olun hemen uçrmayın, önce kafesindeyken etrafı tanısın bir süre. Sonra çıkarın.

14. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Herhangi bir ilac vermeden once birkac gun beklemenizi oneririm. Genelde ortami degisen kuslarda olur bu. Sorun Sadece bundan kaynaklaniyorsa bosu bosuna kusa ilac yuklemis olursunuz.

15. Feniks

Feniks Guest

Doğru miktar için ne kadar suya, kaç miktar keçiboynuzu tozu ile kaç dakika kaynatılacak? sulukta kaç saat bekledikten sonra atılmalı?

#15 Feniks, 12 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ekim 2014
  16. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Konuyla ilgili başlığa da bakabilirsiniz. Kahve yapar gibi yapın, iki çay kaşığı keçiboynuzu 1 çay bardağı suya. Soğuduktam sonra suluğa direkt koyun.

Sayfayı Paylaş