Karadeniz Pet

Kuşum İshal oldu fakat geçmiyor

SilentGuardian

Yeni Üye
Merhaba,

4-5 aylık bir muhabbet kuşum var, hediye geldi. Normalde yurtta bakıyordum fakat ötmeye başlayınca laf ettikleri için mecburen ailemin yanına bıraktım. Geldiğimde kuş halsizdi, sürekli uyuyordu. Petshop'a gittim, adam ishal olduğunu söyledi ve çok geç getirmişsiniz dedi. Bana "İsadur" diye bir ilaç verdi, 3 gün kullanmamı söyledi. 3. günün sonundayız şuan fakat hiçbir değişim olmadı. Ek olarak tüy dökmesinin başlaması için petshoptaki beyefendi 2-3 tane tüy yoldu. Tülünün etrafındaki tüyleri çakmakla yaktı.

3 gün tabi sürekli forumları okudum, birşeyler öğrenip uygulamaya çalıştım fakat bana mısın demiyor. Dün sürekli yem yiyordu, artık yem yemeyi de bıraktı. Sadece gün içinde Darı dalı astım onu yedi. Okuduklarıma göre yem değişimi yapmamam gerekiyordu bu süreçte fakat hiçbirşey yemeyince ve internette "Darı dalı" yemesinin iyi geldiğini okuyunca koyma gereği duydum. Tabi bilinçsiz bir davranış olduğunu düşünüyorum.

Şuan kafesin dibinde uyuyor sürekli. İsadur'u suyun içine damlattım ama içtiğini hiç görmedim, uyuduğum süre haricinde hep yanındayım. Yemek yemeside iyice azaldı. Dün kafesini açmamı istiyordu, açıyordum duvara falan kafa atıyordu ya da masada yürüyüş yapıyordu. Bugün onu da istemedi.

Kafesin dibine yarın kağıt yerleştirip dışkısının fotoğrafını ekleyeceğim.

Şuana kadar yaptıklarım
-Olabildiğine sıcak ortamda tutup esintiden, hava akımından korumaya çalışıyorum.
-Ballı yemi vardı 3-4 gün önce onu kaldırdım.
-Bugüne kadar yem yemesine müsade ettim, bugün darı verdim sadece.
-Suyunu her gün hazır su ile yenileyip içine 20 damla isadur damlattım.
-Kafesinin tel kısmı hariç alt kısmını (dışkıladığı yerleri) sabunla yıkayıp iyice duruladım. (Yarın tel kısmı, yemlik, suluk gibi tamamını iyice yıkayıp sabun ya da sabun artığı bırakmadan yıkamayı planlıyorum)

Şimdi ben nerede hata yapıyorum ya da neyi yapmıyorum? Düzelmezde birşey olursa çok üzülürüm. Belki "Bırakmasaydın ailenin yanına, kendin baksaydın" diyen arkadaşlar olacaktır, haklılarda fakat yaptım bir hata işte.

Sevgi ve saygılarımla.

Merhaba arkadaşlar,

Mesajı yazdıktan sonra baktım titreme var sanki. İyice kötüye gidiyor durumu.

oOzM7k.jpg
lOzg1b.jpg

Ekli dosyalar

• 3F8D5706-383E-4C1A-88D6-BC5BB0B2162A.jpeg
    3F8D5706-383E-4C1A-88D6-BC5BB0B2162A.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
Veterinerden sulphamezatin alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın, suyu 12 saatte bir değiştirin, tedaviyi 5 gün uygulayın, hergün taban temizliği yapın. Eczaneden mikostatin şurup alıp 12 saatte bir ağzına bir damla damlatın

Geri