Karadeniz Pet

Kuşum İshal

Eyades

Yeni Üye
Arkadaşlar Kuşumu eve getiriken soğuktan etkilenip ishal olmuş suyuna elma sirkesi 1 2 damla damlattım ama kuş tadını sevmedi içmiyor kanarya yemi biraz iyi yapar dediler kuşum yem kırmayı bilmediğinden kabuksuz yem aldım a b d vitaminli içinde 4 tane çeşit yem aralarında kanarya yemide var veteriner çok uzak arabamda yok üşücek diye korkuyorum ilaç almıştım önceden başka kuşuma işe yaramamıştı evde yapacağım başka bir yöntem var mı Patateste yedirmeye çalıştım ağzını açmıyor

Öncelikle geçmiş olsun. İlaç konusunda aceleci davranmayın kuşunuz yavru ise bünyesi kaldırmaya bilir. Yem olarak sade aspur ve dal darı verebilirsniz suyuna da sirke yerine limon damlatın extradan iyi haslanmış durumda patates de verebilirsiniz. bu süreçte tünek kullanmayın yerde temiz bir kapla servis yapın yem ve yiyecekleri sulukta tabanda kalsın. kendi yem su içmiyor ise sırınga ile damlatın ağzına patatesi de iyi ce lapa haline getirip gagasına sıkıştırırsanız kendisi yutar zaten en önemli şey beslenmeye dikkat etmek... geçmiş olsun. rüzgarda kalmasın direk güneş ışığı görmesin standart oda sıcaklığında bulunsun

kabuksuz yem almıştım yemleri yemiyor kanarya yemi ve siyah darıları yiyor özellikle vitaminli yem almıştım yemlerin arasında gagayla atıp kanarya yemi arıyor kabuklu yemi yiyemiyor

Geri