Karadeniz Pet

Kuşum ısırıyor

Neso0808_

Yeni Üye
Biri disi biri erkek olmak uzere 2 muhabbet kusum var. Erkek kusum cok uysal ama disi kusum surekli agresif ve ısırıyor. Isırma huyundan nasıl vazgeçirebilirim.

Cevabı olmayan çok zor bir soru sormuşsunuz. Ancak kendi seçeceği bir erkek ile uyumlu bir yuva kurabilir. Erkeğe kötü davranıyorsa onu yaralayabilir. Sizi de ısırıyorsa vazgeçirmeniz pek mümkün değil.

Cevabı olmayan çok zor bir soru sormuşsunuz. Ancak kendi seçeceği bir erkek ile uyumlu bir yuva kurabilir. Erkeğe kötü davranıyorsa onu yaralayabilir. Sizi de ısırıyorsa vazgeçirmeniz pek mümkün değil.

Sadece bana karşı cok agresif davranıyor yavruyken aldım ama hala alışamadılar hatta bu yuzden kusumu değiştirmeyi bile düşünüyorum.

Bende de aynı dert var ama vazgeçemiyorum çocuğum gibiler beni sevmeseler de :D

Erkeklere takla bile attırabilirim belki ama bir dişi kuşa çağırınca gelmeyi parmakta omuzda durmayı öğretmek deveye hendek atlatmak gibi. Benim dişi kuşum sadece erkek sıkılmasın diye bizde, yoksa dişilerle uğraşılmaz.

Erkeklere takla bile attırabilirim belki ama bir dişi kuşa çağırınca gelmeyi parmakta omuzda durmayı öğretmek deveye hendek atlatmak gibi. Benim dişi kuşum sadece erkek sıkılmasın diye bizde, yoksa dişilerle uğraşılmaz.
Ben bu dediğinize inanmıyorum ne Videolar izliyorum dişi kuşlara neler öğretmişler . Evet kelime öğrenmekte pasifler ancak bu dişilerin çoğu şeyi yapamayacağı anlamına gelmiyor. İnsAnlar gibi kimi kuş daha uysal kimisi daha afacan kimisi daha sinirli olabiliyor. Bu kuşun karakteriyle ilgili. altta bir video paylaşıyorum dişi bir kuş ama neler öğretilmiş neler

Geri