Karadeniz Pet

Kuşum kabarık duruyor

• Konbuyu başlatan ÖmerÇakır
  • Başlangıç tarihi
Ö

ÖmerÇakır

Guest
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

Benim 1.5 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var.Son 2 gündür tüylerini kabartarak duruyor.Bir türlü anlam veremedim.Neden böyle?Birde afedersiniz ama dışkısı çok koyu ve katı.Bu neye işarettir?

Benim sorularım bu şekilde sizinde benim nasıl baktığıma dair sorularınız olacaktır.Bende onları cevaplandırıyım.

Muhabbet kuşum böyle durmasına rağmen hareketli,ötüyor,uçuyor ve benimle oynuyor.Bunun dışında beslenmesi gayet iyi.Tek fark artık yem kabından yemiyor kafesinin zemininden yiyor.Yem kabını kafesin zeminine koydum.Çünkü 2 gündür zemine iniyor ve orda yem arıyordu.Düzenli olarak suyunu değiştirip 3 günde bir vitamin takviyesi yapıyorum.Kendim meyve veriyorum 2 günde bir.Meyve dışında kendim dışardan pek bir şey vermemeye çalışıyorum aksi taktirde ishal oluyor buda hiç iyi olmuyor.Hergün düzenli olarak kafesini temizliyorum.İlgi konusundada ilgisiz bırakmamaya çalışıyoruz.Günde 2 kere kafesinden salıyorum evde uçuyor.Bunların dışında kuşumda fiziksel olarak bir sorun yok elime alıştığından elime geldiğinde bakıyorum her yerine.İç hastalığı var mı anlayamıyorum :(

Lafı fazla uzatmak istemiyorum.Şimdiden vericeğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum öyle deme ya daha önce 3 tane kaybettim çok koyuyor insana :( bir tane daha kaybetmek istemem.2 tanesi öldü 1 taneside evden kaçtı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri