petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kabız. Ne yapmalıyım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Hilal Öztel tarafından 29 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Hilal Öztel

Hilal Öztel New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşum yavru. 3-4 gün önce sahiplendim. Yeme yeni yeni alışıyor. Dün dışkısını yapamadığını farkettim. Dışkısı kurumuş ve tüylerine yapışmıştı. Temizledm fakat bugün yine aynı şekilde dışkısı kuru ve sert tüylerine yapışmış halde. Yemi elimde yiyor fakat su içtiğini görmedim. Tüyleri de genelde kabarık duruyor. Ve çoğunlukla uyukluyor. Nette bulduğum bilgilerde #kabız olduğu ayrıca üşüdüğü için kabardığı yazıyor. Ne yapmam gerekiyor?

2. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    Yağ surebilirsin diskinin yapistigi yere hem yumusatir diskisini daha kolay yapar

3. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Su içme sorunu çok önemli. En dikkat etmeniz gereken konu. Oda ısısını 22 23 dereceye getirip . Bir çay bardak altına şu koyun ve üzerine bırakın. Sorun dahada devam ederse, kuşu kaybedebilirsiniz. İhmal etmeyin geçmiş olsun.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Poposuna zeytin yağı sürebilirsin. Ağzına 1-2 damla zeytin yağı damlatabilirsin. Lahana veya marul yaprağı asabilirsin kafese. Suyunu da her gün tazele muhakkak.

5. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    kanarya yemi de vermeniz faydasına olur

#5 Doğu kan, 29 Ocak 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ocak 2016

Sayfayı Paylaş