Karadeniz Pet

Kuşum Kaç Aylık ve Gaga taşı- Vitamin

hakan özdemir

Yeni Üye
Arkadaşlar geçen hafta kuşumu aldım ama şuan tam olarak kaç aylık bilemiyorum yardımcı olursanız çok iyi olur
1-Şuan kafesinde standart gaga taşı var (kalamar ve mürekkep balığı kemiği aynı şey mi bir de hangisini önerirsiniz
2-Vitamin kullanmaya gerek var mı varsa hangi marka iyidir
3-kuşu alırken satıcı mavi boncuk kuş yemi vermişti herhangi bir sıkıntı yok kuşum sıkıntısız yıyor ama bazı sitelerde tavsiye edilmediğini okudum , bunun içinde kaliteli bir yem önerisi rica edicem
4-Son olarak kuş kumu aldım , satıcı küçük ayrı bir kap verdi doldur buna hep dursun kafeste diye acaba her zaman kafeste durması zararlı olmaz mı?
Bu arada kuşumun yanına dişi almak istiyorum? kuşum 6 gündür bizde az çok alıştık birbirimize. Acaba yanına dişi alsam alışması daha mı zor olur?

l7RLMQ.jpg

mPZdQ4.jpg

d5Eo1p.jpg

Son düzenleme:
Kuşunuz 3-4 aylık erkek. Poşette markasız yem kullanin gaga tasi yerine murekkep baligi kemigi kullanin tahta tunek kullanin balli kraker cikarin yerine dal darı kullanin kum herzaman dursn zarari olmaz cok yemedikce vitamin olarak avisol oneririm vitamin kuslara buyuk olcude yararli olur. Masallah kusunuz guzel

Vitamin kullanmıyorum kalamar ve mürekkep balığı kemiği aynı şey bence kafeste kesinlikle bulunsun Kum her zaman önünde kalsın zararı olmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Ayrica kusunuz 3 aylık falan güzel erkek

Balli kraker koymussunuz kafese. Onu koymasaniz daha iyi. Icinde kimyasal yapistiricilar bulunuyor. Bu da haliyle zarar veriyor kuşa.
Maşallah renkleri cok guzelmis. Guzel renkli bir erkek

Son düzenleme:
Balli kraker koymussunuz kafese. Onu koymasaniz daha iyi. Icinde kimyasal yapistiricilar bulunuyor. Bu da haliyle zarar veriyor kuşa.
Maşallah renkleri cok guzelmis. Guzel renkli bir erkek

teşekkürler
hocam sabah kaldırayım o zaman
bu arada dal darısını nerelerde bulabilirim ?

Son düzenleme:
O konu sıkıntılı. Levent abiler forum icerisinde boyle bir alim kampanyasi yapmayi dusunuyorlardi. Bizim burda yemci var sordum mesela orda yokmuş. Eger acelesi yok diyorsaniz yemleri topraga ekip büyüten de var forum içerisinde

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=16582]hakan özdemir[/MENTION] Kalamar kemiği ve gaga taşı, tahta tünek, ballı kraker yerine dal darı(Yeni mahsul ağustos gibi çıkacak) kullanabilirsin. Biyoteknik ürünlerini önermiyorum(avisol, avider vbs vs...) Yem de açık kullanma. Mümkünse Versele-Laga Vitakraft(Şu an Türkiye'de yok maalesef) gibi markaları kullan. Değilse o ayarda yemler var piyasada. Kum kalmalı(hazımsızlığı alır). Herhalde şimdilik yeterli olur. Bu arada kuşa da maşallah. 2,5-3 aylık erkek ve yerli.

[MENTION=16582]hakan özdemir[/MENTION] Kalamar kemiği ve gaga taşı, tahta tünek, ballı kraker yerine dal darı(Yeni mahsul ağustos gibi çıkacak) kullanabilirsin. Biyoteknik ürünlerini önermiyorum(avisol, avider vbs vs...) Yem de açık kullanma. Mümkünse Versele-Laga Vitakraft(Şu an Türkiye'de yok maalesef) gibi markaları kullan. Değilse o ayarda yemler var piyasada. Kum kalmalı(hazımsızlığı alır). Herhalde şimdilik yeterli olur. Bu arada kuşa da maşallah. 2,5-3 aylık erkek ve yerli.

teşekkürler hocam
dün tahta tünek ve kuş kumu aldım birazdan ayarlarım kafesine , kalamar kemiği aklımdaydı ama unutmuşum gider alırım onu
şuan tek eksik dal darı sayılır hocam

teşekkürler hocam
dün tahta tünek ve kuş kumu aldım birazdan ayarlarım kafesine , kalamar kemiği aklımdaydı ama unutmuşum gider alırım onu
şuan tek eksik dal darı sayılır hocam
Dal darının acelesi yok. Ama tabii ki faydalı. Bulursan al, bulamazsan biraz sabret ağustos gibi yeni mahsul çıkacak ve çoğalacak dal darı

Geri