petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kaç aylık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve grkmgzde tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    Kuşumu dün aldım erkek ve yavru diye kuşum kaç aylık

Ekli Dosyalar:

2. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    En fazla 2 aylık erkek yerli veya çekoslavak ırkı çok güzel bir kuş uzun ömürlü olur umarım.Onun dışında kafesi keşke yatay telli alsaydınız muhabbet kuşları kafes tellerine tırmanmayı tellerde oyun oynamayı severler günün büyük bir kısmını kafeste geçirecekse kafesi yatay telli bir kafes ile değiştirmenizi tavsiye ederim evde özgür olacaksa kafesle pek işi olmayacağı için değiştirmeye gerek yok.Bir de ek olarak kafeste göremedim mutlaka kuş kumu ve gaga taşı olsun kafeste bir tünekleri tahta tünekle değiştirirseniz iyi olur.

grkmgzde bunu beğendi.
  3. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    Cevabınız için teşekkür ederim. Kafes daha önceden vardı eğitmek için aldım o sebeple genelde ev içerisinde olucak yeni aldığım için bizlere alışması için şimdilik kafeste ama en kısa zamanda dışarı çıkıcak öneriniz için teşekkürler kum yok evet ama gaga taşı mevcut ve tünekleri değiştiricem çok sağolun. Kuşum çok iri ve uzun neredeyse 1 yaşındaki kuş boyutunda maşallah o yüzden yaşı konusunda şüpheye düşmüştüm içimi rahatlattınız teşekkür ederim

4. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Kum önemli en kısa zamanda temin edin kuşlar yediklerini o kum sayesinde sindirir kum olmadığı için kuşta sindirime bağlı problemlerin çıkması muhtemeldir.Irk konusunda çok iyi değilim fakat iri çekoslavak olabilir.

5. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    çekoslavak denildi bana pek ırk takıntılı biri değilim ama önerinizi dikkate alacağım teşekkürler

6. onder

onder Member

Beğenileri:
    23
    uzun ömürlü olsun inşallah. ırk yaş olaylarından pek anlamam ama bence tünekleri kafese paralel değilde dik yönde koysanız birini bir uca diğerini öbür uca alt üst olacak şekilde kuşunuz daha rahat edecektir.

7. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    Teşekkür ederim tavsiyenizi uygulayacağım

Sayfayı Paylaş