Karadeniz Pet

kuşum kaç günde eve ve bana alışır

• Konbuyu başlatan junius3434
  • Başlangıç tarihi
J

junius3434

Guest
4 gün önce bi muhabbet kuşu aldım bugun saldım ve etrafa çarptı bi yere kondu ve akşam olunca elimle kafese koymak zorunda kaldım . acaba kafese ve ortama ne kadar bi sürede alışır ?

konu başlıklarımızı lütfen lütfen acil yardım lütfen yardım gibi başlıklar yazarak açmıyoruz..onun yerine kuşum hasta ayağına ne oldu gibi açıklayıcı konu başlığı yazıyoruz..

alışık değil.ne odaya ne de uçmaya.zamanla normale döner şu an ortama yabancı

keşke hemen çıkartmasaydınız kuşun en az 1 hafta kafeste ve hep aynı odada kalması gerekiyor ortama alışması için.ayrıca avcunuza almamaya çalışın mubişler bundan nefret ederler ne kadar ilgi gösterirseniz severseniz size o kadar iyi ve kısa sürede alışır. saygılar.

mecbur kaldığım için elimle kafese koymak zorunda kaldım. 1-2 hafta çıkarmam şimdi. kafesin yeri hep sabit zaten . inşaalah alışır

2 haftadır çek bir erkek bakıyorum , sana naçizane kendi yaşadıklarımdan yardımcı olmaya çalışaym.

tam bugün 2 hafta oldu ve şu an saldğmda omzumdan elimden inmiyor, artık normal şekilde de her yeri tanıdı ve uçuyor.

önce kafeste eline alıştır, kuş güvenini kafeste kazansın, yem yedir, elini kafeste beklet, eğer ilerleme kaydederse ve alışırsa kafasını okşa, gözlernin yanını boynunu okşa parmağınla ... çok narin ve sakin hareketlerle .. burası çok önemli ani hareket ve ses senden korkmasına sebep olabilir, en az 5 6 gün kafesste sana alışsın, sonra denemelere başla ( aslında 5 6 gün erken bi zaman, doğru olan değil, ama bende işe yaradı, sen de dene ve duruma göre hareket et )

sonra yavaş yavaş parmağnda dışarı çıkar, ama dışarı çıktğnda en azından parmağına gelmeye alışmış olsun. nereye konarsa konsun , hemen parmağını götür. parmağına al , ama kesinlikle avuçlama. burası biraz sabır işi , emek işi kolay değil biliyorum ama , ben yılmadım, umudum kesildi , ama perdeye gittiyse perdeye , dolaba gittiyse dolaba gittim ve Allaha şükür emeğimin karşılığını aldım, kuşum şu an çağırdıkça ismiyle bile geliyor.

son olarak forumdaki eğitim konularını dikkatle oku, ben ne öğrendysem onlardan öğrendm, daha önce 2 kuş baktım, çocuktum baktığım yaşlarda ve karga tulumba hareket ediyordum, hiçbirini bu kadar kısa sürede alıştıramamıştım..

başarılar ve sabır diliyorum

Aynen taylan beye katılıyorum kuşu eğitmek sabır işi bende şuanda 1aylık yavrumu eğitime aldım bakalım.

dostum 4 gunluk kuş sana pat diye alişmaz bazi kuşlar 1 hafta bazilari 1yıl bazilar hiç alişmaz... bu senın eğitime bağli sen kuşu aldiğin gunden beri bi kenara bırakıp suyunu yemı verisen o kuşdan sana alişmasini bekleme sürekli ilgenirsen alişirir...

Geri