Karadeniz Pet

kuşum kaç yaşında?

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
arkadaşlar herkes farklı birşey söylüyor petshopçu diyor bu kuş 45 günlük 3-4 aylık diyenleri bana getir diyor bir sürü şey anlattı birde forumdakilere sordum kuşa 7-8 aylık diyen bile var bir bakın fikrinizi söyleyin kafam çok karıştı birde dişi diyenlerde var kuşa

t7dpy.jpg

t7drl.jpg

t7dqg.jpg

t7ds4.jpg

t7dsk.jpg

Buna 45 günlük kuş diyen adamın alnını karışlarım 3 4 aylık

ne yapacam ya kuşu geride almıyor bir kere gittim bir sürü şey saydı :(

Ama çok sevimli bu kuş, baksana nasılda bakıyor. :)

sevimli ama çok korkak elimden yemeye başladı ama şimdi giyindim gidiyom petsopçuya ya kavga etcez yada insan gibi alcak birde bayan yanlış anlamada bayanlarla tartışmak biraz zor oluyor :) inşalalh değiştirir

Neye dayanarak 6-7 aylık diyorsun anlamadım başındaki çizgilere bakarakmı eğer öyle ise her yavrunun başında çizgi olmaz 6-7 aylık kuşun göz irisleri belli olur bununki boncuk gibi

armando kuş acayip korkak beni çileden çıkarıyor gittim petshopa kapalıydı bana alışması çok zor gibi görünüyor ne yacapağım değiştirmekten başka bir çare yok gibi :(

armando kuş acayip korkak beni çileden çıkarıyor gittim petshopa kapalıydı bana alışması çok zor gibi görünüyor ne yacapağım değiştirmekten başka bir çare yok gibi :(

Değiştirmek istersen değiştir tabi ama yeni alıcagın kusta alıscak diye bır garantı yok bana cok tatlı güzel geldi yeni kuşunu alıştırırsın umarım

Değiştirmek istersen değiştir tabi ama yeni alıcagın kusta alıscak diye bır garantı yok bana cok tatlı güzel geldi yeni kuşunu alıştırırsın umarım

eski kuşumu özlüyorum 3. gün omzumda elimde heryerimde geziyordu elime alıyordum bir kere bile ısırmamıştı aldığımdan beri çok başkaydı o kuş :(

eski kuşumu özlüyorum 3. gün omzumda elimde heryerimde geziyordu elime alıyordum bir kere bile ısırmamıştı aldığımdan beri çok başkaydı o kuş :(

Artık onu düşünerek kendini üzme. O zaman yavru olduğundan emin olduğun bir kuş al ve onu da eğitmeye başla. Emin ol onu da en az diğeri kadar seveceksin. Ama bu kuşta çok sevimli hemde çok. 2-3 aylıkken de eğitiliyor ama sen sanki biraz sabırsızsın. :)

Artık onu düşünerek kendini üzme. O zaman yavru olduğundan emin olduğun bir kuş al ve onu da eğitmeye başla. Emin ol onu da en az diğeri kadar seveceksin. Ama bu kuşta çok sevimli hemde çok. 2-3 aylıkken de eğitiliyor ama sen sanki biraz sabırsızsın. :)

sabırsızım ama diğer kuşum 3-4 aylıktı aldığımda birde galiba şöyle birşey var sarı olan kuş ırkı daha çok çabuk alışıyor insanlara mavişler biraz ürkek

sabırsızım ama diğer kuşum 3-4 aylıktı aldığımda birde galiba şöyle birşey var sarı olan kuş ırkı daha çok çabuk alışıyor insanlara mavişler biraz ürkek

Yok yok hayır öyle bir şey yok. Sadece tombul kuşlar biraz daha erken alışıyormuş galiba o da hantal oldukları için. Öyle rivayetlere inanmayın.

Bence yanılıyorsun forumda mavi kuşu olup alıştıran çok arkadaş var Kenan kardesımın paşası var Mana'da paşa var :)

az önce gittim adam vardı dediği mümkün değil gözlerini falan söyledim saçma sapan konuştu sinir oldum fark alırız diyo değiştirmek için 10-15 lira

az önce gittim adam vardı dediği mümkün değil gözlerini falan söyledim saçma sapan konuştu sinir oldum fark alırız diyo değiştirmek için 10-15 lira

Kuş içine sinmediyse ver 10 lira üstüne ozaman begendıgın yenı kuşu al. Çıkarkende 10 lira için müşteri kaybettin de Çık git. petshopların çogu para alayımda nasıl alırsam alayım derdindeler.

Kuş içine sinmediyse ver 10 lira üstüne ozaman begendıgın yenı kuşu al. Çıkarkende 10 lira için müşteri kaybettin de Çık git. petshopların çogu para alayımda nasıl alırsam alayım derdindeler.

aynen öyleler dostum ilk aldığım kuşta dişi çıkınca 10 lira istedi üstüne öyle erkek verdi bu başkası buda öyle biraz daha şansımı deneyeceğim olmazsa vereceğim parayı değiştireceğim çıkarkende aynı söylediğini söyleyeceğim

vallaha ben yaşını falan bilmem ama kuş çok güzel ve sağlıklı maşallah

Geri