Karadeniz Pet

Kuşum Kaçıyor.

• Konbuyu başlatan Ahmet ÖZEK
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet ÖZEK

Guest
merhabalar aranıza yeni katıldım yaklasık 40 gun cıvarı bir muhabbet kusum var 2 hafata once aldım normalde elime alıp seviyordum ama kafesin içne elimi uzatyorum parmagıma binmesi için kacıyor. bide yeni ucmaya basladı kafese elimi sokunca kacmaması ıcın ne yapabilirim ?

Kafesin içinde elinize yem veya marul(marul fazla yedirmeyin ishal olabilir) alarak yedirin alıştıktan sonra kafesin dışında aynını yapın zamanla alışacaktır, biraz sabır ve şefkat ...

Dün bende aldım 2.5 3 aylık civarında bir erkek kuş..çok yabani kafese yaklaştığında bile kendini tellere çarpıyordu..bugun sürekli alcak ses tonuyla konuştum..parmağımı tellerin arasından sokarak yem gösterdim...çünkü geldiğinden beri birşey yemiyordu..daha sonra parmağımın ucunu yeme batırarak usul usul gagasına kadar yaklaştırdım..şu an parmağımın ucundan yiyor..parmağımdaki yem bitince..hafiften parmağımla bıyıklarını seviyorum izin veriyor..kısacası biraz sabır işi zaten evcilleşmeye yatkın hayvanlar..2 günde bu kadar başarabildim..

ilk bikaçgün yeni geldikleri ortamda sakin ve sessiz olurlar bu normal bi hareketdir.çok yavaş yaklaşmalı ve onu ürkütmemeniz gerekir.kuşunuz hayırlı olsun

Geri