Karadeniz Pet

kuşum kaçıyor

• Konbuyu başlatan Emine MUTLU
  • Başlangıç tarihi
E

Emine MUTLU

Guest
kuşumla kafes içinde iyi anlaşıyoz. hatta avuç içimde uyuyor ama dışarı çıkardığımda perde sophasına konuyor. ordanda el çırpma yöntemiyle kaçıramıyorum. cok uçmak istiyor ama benden uzaklaşıyor. siteden sizden uzak olmasına engel olun yazıyor. ama oraya konduğunda başka yere konmuyor ne yapmalıyım. ben den uzak dursa zamanla alışıp gelir mi yoksa benden uzak olmaya mı alışır

Benden küçük bi tavsiye kuşunla bol bol konuş ama fazla sevme parmağa alıştır ;)

başka odada çıkarmayı deneyin. ve çıkarırken elinizde yem olsun. onu yerken çıkarın.

Kaçma tehlikesi yoksa günün büyük bölümünü evin içinde geçirsin.Hem kanat çırpmasından dolayı yağlanma olmaz kanatları gelişir.Hemde gezerek evi tanır.Şuan bizim kuş tüm odalara rahat bir şekilde girip çıkıyor.

bende 1 günlük kusumu kafesde elime alıstırırken saten alışık elime kafesde kapıya atladı bence cekip sıkıstırmak istemedim kusu cıkmasına izin verdim elime tırmanarak cıktı elimde ucmadı yatagın üzerine koyunca az uçtu dolaşıp 2 3 tur attı elimi götürdüğümde elime rahat gelior parmağıma alıp kafesine götürdüm sorunsuz girdi :) umarım kusunuzda bağınızı kurarsınız kuş değilde arkadaş olarak davranınca oda yakınlaşıyor isze :)

gezse zaten benim yanıma da gelir ama oraya konuyor oradada kalıyor az önce elimden yemde yedi. kafeste hiçbir problemimiz yok oynuyoruz:) ama dışarı çıkınca bunda bi havalar bi havalar yanımıza yaklaşmıyor :)

odada sadece isz olup hareketli olursanız elbet beklemekden sıkılır ilgi duyar diye tahmin ediyorum özellikle görebileceği yere oyuncak renkli şeyler koymak ilgisini cekebilir :)

bıraktım şimdi parmağımı uzatıyorum gelmiyor öyle uzakta lambanın üstünde duruyor ne yapayım ikide birde rahatsız etmekte istemiyorum yanıma gelsin diye artık kendi isteğiyle gelsin ne yapayım öyle değil mi

demin bende bi lamba ustunde kavalamaca yasadım lambanın ortasında durdu ulamadım bende lambayı oynatıp mecbur ucurdum sonra elime geldi kafesine koydum kendi halinede bırakıp sizden uzaklaşmasın acıkcası öyle okumustum

Sabır ile yola devam emine hanım :)

Geri