Karadeniz Pet

Kuşum kafa üstü düştü ve kusmaya başladı

sekilevon

Yeni Üye
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var muhabbet kuşlarım 1,5 2 aydır falan benimle beraber. Elime de alıştılar ben de yavaştan salayım evin içinde gezinsinler diye kafeslerini açtım bir tanesi balkon kapısının sinekliğine tırnağını kıstırdı ve ben ordan onu çıkardıktan sonra debelenip kafa üstü düştü debelenmeye başladı aldım elime kafasını çevirdim hala kafasını sağa sola çeviriyordu, sonra kusmaya başladı şimdi de kendine geldi gibi ancak hala ara sıra gözünü kapatıyor bir şey olmuş mudur veterinere götürmeli miyim? Şimdiden teşekkürler

Medya öğesini görüntüle 1131Medya öğesini görüntüle 1130Medya öğesini görüntüle 1129Medya öğesini görüntüle 1128Medya öğesini görüntüle 1132
Şimdilik normal görünüyor ama buna benzer şekilde başka bi kuşumuz vardı o da sabah bir şeyi yokken akşama doğru kötüleşmeye başlamıştı ertesi gün de ölmüştü iç kanamadan. Yine aynı şey olacak diye korkuyorum

Medya öğesini görüntüle 1133
Şu yükseklikten düştü. Takribi 1 m

Son düzenleme:
Bence veterinere kontrol amaçlı götürün zaten önceden buna dair kötü bir tecrübeniz olmuş bu sefer kontrole götürmekte fayda var.

Doğru diyorsunuz , herhangi bir sıvı falan gelmedi ağzından burnundan onun dışında solunumu da iyi gibi, kanatları normal kırık yok şu an uyuyor arkadaşıyla beraber, bundan önceki kuşu kafese sokarken parmaklarımın arasına sıkışmıştı ondan sonra ertesi gün ölmüştü. Öğleden sonra arefe olduğu için götüremeyiz veterinere ama iyi gibi duruyor biraz daha takipte olacağız. Umarım bir şey olmaz.

Veteriner bir tanıdığımıza durumu mesaj attım ancak ondan da cevap gelmedi daha

Şu an tünekte tek ayağı üzerinde tünüyor tüyleri kabarık kafasını kanatlarının üzerine atmış bi şekilde duruyor arada gözlerini açıyor

Son düzenleme:
Doğru diyorsunuz , herhangi bir sıvı falan gelmedi ağzından burnundan onun dışında solunumu da iyi gibi, kanatları normal kırık yok şu an uyuyor arkadaşıyla beraber, bundan önceki kuşu kafese sokarken parmaklarımın arasına sıkışmıştı ondan sonra ertesi gün ölmüştü. Öğleden sonra arefe olduğu için götüremeyiz veterinere ama iyi gibi duruyor biraz daha takipte olacağız. Umarım bir şey olmaz.

Veteriner bir tanıdığımıza durumu mesaj attım ancak ondan da cevap gelmedi daha
Strese girmiş olabilir. Meyve uzatın yesin. Sürekli uyukluyorsa bu iyi değil.

Strese girmiş olabilir. Meyve uzatın yesin. Sürekli uyukluyorsa bu iyi değil.
Şu an tünekte tek ayağı üzerinde tünüyor tüyleri kabarık kafasını kanatlarının üzerine atmış bi şekilde duruyor arada gözlerini açıyor

Bu sabah oldu saat dokuz gibi . Olduktan sonra da marul, salatalık falan yedirdim yaklaşık 10-20 dkdır falan uyuyor

Yardımınız için çok teşekkürler şimdilik keyifleri yerinde oyun oynuyorlar yemeleri içmeleri de yerinde birkaç gün takipte kalıcam. Aynı ters çevrilmiş bi kaplumbağa gibi debeleniyordu düştükten sonra muhtemelen dediğiniz gibi şoka girdi stres yaptı.

Endişelenecek birşey yok gibi görünüyor. Tabi iç kanama varsa ına birşey denemez.

Çok teşekkürler tekrardan, iç kanama olup olamdığını anlamak için bi süre takip edeceğiz herhalde. Bugü arefe olduğu için kuşumuzu götürebileceğimiz bir veteriner de yok. Ama dediğiniz gibi görünüşe göre bir şey yok gibi şu an da keyifleri yerinde kafesin tabanına inme durumu yok tünekten inememe durumu yok acısı ağrısı da geçmiş gibi yemek durumu da iyi.

https://drive.google.com/open?id=1gbpfTcltkBHJZSDtcBGPK7wI0HHgQTi3

İyi ki bu kadar aktif ve temiz bi ortamı olan forum varmış. Aklım çıkmıştı sabah sabah gerçekten ne kadar teşekkür etsem az :D

Geri