Kuşum kafa üstü düştü ve kusmaya başladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve sekilevon tarafından 14 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. sekilevon

sekilevon Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var muhabbet kuşlarım 1,5 2 aydır falan benimle beraber. Elime de alıştılar ben de yavaştan salayım evin içinde gezinsinler diye kafeslerini açtım bir tanesi balkon kapısının sinekliğine tırnağını kıstırdı ve ben ordan onu çıkardıktan sonra debelenip kafa üstü düştü debelenmeye başladı aldım elime kafasını çevirdim hala kafasını sağa sola çeviriyordu, sonra kusmaya başladı şimdi de kendine geldi gibi ancak hala ara sıra gözünü kapatıyor bir şey olmuş mudur veterinere götürmeli miyim? Şimdiden teşekkürler

Şimdilik normal görünüyor ama buna benzer şekilde başka bi kuşumuz vardı o da sabah bir şeyi yokken akşama doğru kötüleşmeye başlamıştı ertesi gün de ölmüştü iç kanamadan. Yine aynı şey olacak diye korkuyorum

Şu yükseklikten düştü. Takribi 1 m

#1 sekilevon, 14 Haziran 2018
    Son düzenleme: 14 Haziran 2018
  2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    862
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Bence veterinere kontrol amaçlı götürün zaten önceden buna dair kötü bir tecrübeniz olmuş bu sefer kontrole götürmekte fayda var.

3. sekilevon

sekilevon Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Doğru diyorsunuz , herhangi bir sıvı falan gelmedi ağzından burnundan onun dışında solunumu da iyi gibi, kanatları normal kırık yok şu an uyuyor arkadaşıyla beraber, bundan önceki kuşu kafese sokarken parmaklarımın arasına sıkışmıştı ondan sonra ertesi gün ölmüştü. Öğleden sonra arefe olduğu için götüremeyiz veterinere ama iyi gibi duruyor biraz daha takipte olacağız. Umarım bir şey olmaz.

Veteriner bir tanıdığımıza durumu mesaj attım ancak ondan da cevap gelmedi daha

Şu an tünekte tek ayağı üzerinde tünüyor tüyleri kabarık kafasını kanatlarının üzerine atmış bi şekilde duruyor arada gözlerini açıyor

#3 sekilevon, 14 Haziran 2018
    Son düzenleme: 14 Haziran 2018
  4. Hayvansever03

Beğenileri:
    862
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Strese girmiş olabilir. Meyve uzatın yesin. Sürekli uyukluyorsa bu iyi değil.

5. sekilevon

sekilevon Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Şu an tünekte tek ayağı üzerinde tünüyor tüyleri kabarık kafasını kanatlarının üzerine atmış bi şekilde duruyor arada gözlerini açıyor

Bu sabah oldu saat dokuz gibi . Olduktan sonra da marul, salatalık falan yedirdim yaklaşık 10-20 dkdır falan uyuyor

6. Hayvansever03

Beğenileri:
    862
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
  7. sekilevon

sekilevon Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Yardımınız için çok teşekkürler şimdilik keyifleri yerinde oyun oynuyorlar yemeleri içmeleri de yerinde birkaç gün takipte kalıcam. Aynı ters çevrilmiş bi kaplumbağa gibi debeleniyordu düştükten sonra muhtemelen dediğiniz gibi şoka girdi stres yaptı.

8. Selçuk YÜKSEL

Selçuk YÜKSEL Profesyonel

Beğenileri:
    1.609
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kanarya
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    Endişelenecek birşey yok gibi görünüyor. Tabi iç kanama varsa ına birşey denemez.

sekilevon bunu beğendi.
  9. sekilevon

sekilevon Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Çok teşekkürler tekrardan, iç kanama olup olamdığını anlamak için bi süre takip edeceğiz herhalde. Bugü arefe olduğu için kuşumuzu götürebileceğimiz bir veteriner de yok. Ama dediğiniz gibi görünüşe göre bir şey yok gibi şu an da keyifleri yerinde kafesin tabanına inme durumu yok tünekten inememe durumu yok acısı ağrısı da geçmiş gibi yemek durumu da iyi.

https://drive.google.com/open?id=1gbpfTcltkBHJZSDtcBGPK7wI0HHgQTi3

İyi ki bu kadar aktif ve temiz bi ortamı olan forum varmış. Aklım çıkmıştı sabah sabah gerçekten ne kadar teşekkür etsem az :D

10. Selçuk YÜKSEL

Selçuk YÜKSEL Profesyonel

Beğenileri:
    1.609
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kanarya
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    Şuan daha da iyi görünüyor endişelenecek birşey yok.

Sayfayı Paylaş