Karadeniz Pet

Kusum Kafasini Carpio

OguzDww

Meraklı Üye
Benim birtane 4 aylik civarinda muhabbet kusum var surekli duvara tavana carpdigi icin kuscuyu aradim onlarda getir dedi ve tuylerini yoldular :(
Ama hala eskisi gibi ucamasada duvara carpio bende kusa bisi olcak die kusu salmiom salsam bile 2-3 dakika saliom surekli carpio duvara
Sizce napmam gerek ?

Yeni aldığın kuşu salarsan çarpar kafasını. Tüylerini yolan kuşçu da batar umarım.

Kuş eve geldikten 1 hafta sonra çıkartmak lazım, bulunduğu yerıi tanıması açısından yoksa çarpar oraya buraya Allah korusun kalıcı hasar bile yaratır. Aldığınız kuşunuz nerede uçuracaksanız 1 hafta orda bekletin.

Kuş eve geldikten 1 hafta sonra çıkartmak lazım, bulunduğu yerıi tanıması açısından yoksa çarpar oraya buraya Allah korusun kalıcı hasar bile yaratır. Aldığınız kuşunuz nerede uçuracaksanız 1 hafta orda bekletin.

2 Hafta oldu kusu alali salmadim 1 hafta boyunca ama yinede carpio :(

ya sabır sen yüremeyi öğrenen çocuk yere düştüğünde bacaklarınımı kesiyosun yürümesin diye sen kuş flan besleme alıp hayvanında hakkına girip günaha giriyosun bilmiyosan besleme be oda can taşıyor sadece sizde yok o kıymetli can dan

ya sabır sen yüremeyi öğrenen çocuk yere düştüğünde bacaklarınımı kesiyosun yürümesin diye sen kuş flan besleme alıp hayvanında hakkına girip günaha giriyosun bilmiyosan besleme be oda can taşıyor sadece sizde yok o kıymetli can dan

Ben yoldurmak istemedim kuscu getir dedi bi bakalim dedi demeye kalmadan hemen hizlica yoldu

nedense her kuşcu da öyle oluyor demiyormusun napacaksın kafasını vuran kuşa hemen eline alıyor kuşu tavuk yolar gibi rastgelemi yoluyor elini tutup ne yapıyorsun sen demiyormusunuz

Bir hafta yeterli değil. Kuşun kanadını yoldurmak mıdır çözüm. Caniliğin daniskası bu. Baktın kuş ortamı öğrenmemiş, bir ay beklesin ne olacak. Ama yok olur mu öyle? Nasılsa kuş oyuncakla eş değerde görülüyor sizin gözünüzde.

Çok uçuyor kanadını keselim.
Konuşmuyor açlıkla sınayalım.
Çok ötüyor gagasını bantlayalım.

Kusun tuylerini yoldurursaniz daha da kotu olur ucamaz 4 aylik bile olsa hic bir kus o aciya dayanamaz sizin saclarinizi teker teker yolduklarini dusunun tekrar ucabilmesi icin tuylerinin uzun olmasi sart.

Kusun tuylerini yoldurursaniz daha da kotu olur ucamaz 4 aylik bile olsa hic bir kus o aciya dayanamaz sizin saclarinizi teker teker yolduklarini dusunun tekrar ucabilmesi icin tuylerinin uzun olmasi sart.

Ama ucuncada bildiginiz gibi degil surekli carpio carpip dusuo

Benim yesil disi kusum vardi 5 aylik hic urmadiklari icin ucma refleskleri gelismemis erkek kusumdan ogrendi ucmayi gibi birsey oldu sonra sorunsuz uctu.

ßu kadar cani olunur mu ?
Sen hiç mi dur diyemedin şimdi hemen yoldu diye bahane üretme canımı daha fazla sıkma.
Bu oyuncak değil can.
Sen dene bakalım kafandan 1 tel saç koparmayı.

Geri