Karadeniz Pet

Kuşum kafasını tellere sokuyor acil yardım

bodom16

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşu alalı 3 hafta oldu ufak ufak alışmaya başladı bana biyere konduğu zaman parmağımla alıp sevebiliyorum kendine de dokundurtuyo elimden yemde yiyor ama çağırdığım zaman gelip elime konmuyor. Neyse sorunum bu değil 1 haftadır her gün salıyorum 1-1.5 saat felan kafes dışında gezinip elimle kafesine koyuyorum(elimle derken parmağıma biniyo kafesin kapağına götürüyorum o kendi giriyor). Ama 2 gündür kafesin içinde ordan oraya geziyo çıkmak istiyo sanki sonra benim odada olmadığım zamanlar kapağın olduğu yerdeki tellerin arasından kafasını çıkartıp dışarı çıkmaya çalışıyo bugün iki kere yakaldım o vaziyette biri salmadan önce diğeri saldıktan sonra. Eğer salmazsamda kafesin içinden bana en yakın yere gelip kanatlarını yarım açıyo. Hatta tam açmıyo omuz kısımlarını havaya kaldırıyo. Ben bunun sebebi olarak 2 şey olduğunu düşünüyorum. Kuşun olduğu odada boy aynası var saldığım zaman o boy aynasının oralara uçuyo hep. Birde alt komşumda da kuş var onun sesini duyduğu zaman hareketleniyo kafes içerisinde. Sizce sebebi nedir bu durumun?

kuşu aldığınız ilk andan itibaren mütemadiyen salıyosanız tebrikler, nur topu gibi bir canavarınız oldu. bu davranışlarının tümü de onun dışarı çıkma arzusundan kaynaklı. fazla imtiyaz tanımayın, kafesine alışmalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
evet aldığımdan beri düzenli olarak salıyorum ki kendisi hakikaten çok canavar :D

Kafese Zilli toplu bir oyuncak alırsan canı sıkılmaz. Aynayı kaldırın veya üstünü örtün.
Her gün salmaya gerek yok. Fotoğraf paylaşırsan kafasını sıkıştırdığı yerlere bakalım.

11614841979069711154.jpg

Son düzenleme:
Dışarı çıkmaya alışmış kuşların kafes telleri arası çok açıksa oradan dışarı çıkmaya çalışmaları görülebiliyor.

telleri tümü öyle değil aralıkları diğerlerinden farklı olanları düzeltmeye çalıştım elimden geldiğince

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:35 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

Kafese Zilli toplu bir oyuncak alırsan canı sıkılmaz. Aynayı kaldırın veya üstünü örtün.
Her gün salmaya gerek yok. Fotoğraf paylaşırsan kafasını sıkıştırdığı yerlere bakalım.

11614841979069711154.jpg

Oyuncakalrdan korkuyor bi tane salıncağı var o kafesteyken hep tetikte bekliyor. Fotoğrafı yarın atarım şuan müsait değilim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

Dışarı çıkmaya alışmış kuşların kafes telleri arası çok açıksa oradan dışarı çıkmaya çalışmaları görülebiliyor.

bir kaç tel diğerlerine göre fazla aralıklı onları düzelttim fakat daha çok kapı kısmında ki tellere yapıyor. Birkaç gün salmasam iyi olur gibime geliyor

Son düzenleme:
Geri