Karadeniz Pet

kuşum kafesin boyalarını yedi::::)

• Konbuyu başlatan nergiz
  • Başlangıç tarihi
N

nergiz

Guest
arkadaşlar eski bi r kuşumu omuzum dışarı çıktım gece ani hareketten kaçtı,yeni bir kuş alıyım dedim yavru istediğm,bir bktım kuş cin gibi hemen omuza geliyor,çoık akıllı maşallah gözüne bakınca geliyor konuşuyor,fakat sıkıntı kimse tüy dökme demesin,1 haftada bir yeni tüy çıkarıyor ve yine döküyor,keyfi olmayınca sürekli uyuyor bazen kusuyor ve can çekişir gibi yere düşüyor,bir kuş bukadar yem yermi sürekli yem yiyor,aç bıraktım banamısın demedi,ayakları,ve gagası buz gibi,yediği yeme göre hiç büyümedi hatta o sakallarındaki noktalar bile çıkmadı,tüyleri sürekli diken diken,canım benim ya....şimdide sağ tarafı(kursağımı)şişti elime aldım orası sarı bir renk almış....nasıl kurtarabilirim bu kuşu çok akılllı o ölürse çok üzülücem bence bu kafesin boyalarını tamamen yemiş ben evde yokken ne yapabilirim teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kusmasi kafeste ayna varsa aynada gördü kendisini başka kuş sandından onun beslemek için kusmayi deniye bilir ayna varsa aynayi kaldir aynanin zarari çok

Kusmasi kafeste ayna varsa aynada gördü kendisini başka kuş sandından onun beslemek için kusmayi deniye bilir ayna varsa aynayi kaldir aynanin zarari çok

yok kardeşim ben biliyorum dişi kuşa kur yapar yem verir ,bu öyle değil benim kuşum hasta:(eridi bitti kuş ya nette araştırdım eski kafesin boyalarını yiyen kuşlar sizlere ömür ,nasıl kemirmiş o boyaları:(

zehirlenmiş olabilir kusarak aldığı zehiri boşaltmak istiyebilir..

boyasız kafesler var onlardan alın ve veterinere götürün bence

kafes boyasından zehirlenmiş olmalı büyük ihtimal öyle görünüyor.

şimdide inanılmaz yem yiyor,ama ele alıcak kadar küçük şöyle diyebilirim 1 kg nerdeyse yem yiyor ayda(bende cimriyim hep yemliğindekileri üflerim ziyan etmemm)sağ tarafı şişti ve yeni bir huy edindi durduğu zaman altına bakıyor bacaklarınamı şişen sağ tarafınamı duruyor altına bakıyor nereye bakıyor bu kuş....?(acayip şişti)kursağı olabilirmi,aç bıraktığım zaman çıldırıyor hiç büyümedi sadece kursağı yere değicek kadar oldu....antibiyotik iii gelirmi tavsiye bekliyorum....birde saç sefadan tırnak cefadan uzar derler ya,bu her bir haftada tüy döküyor gagası ayağı buz gibi,fakat tırnakları ve gagası inanılmaz uzuyor:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:46 -->-> Daha önceki mesaj 03:53 --

sağ tarafı şişti kursağımı ne elime aldım taş gibi ,birde patlamış:(kanamış kan var yaaaa,ne yapmam gerekiğyor sağtarafı çok şiş,önceden kafeste durmayan kuş dışarı çıkmıyor...!lütfen yardım şimdi elim kan oldu:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:09 -->-> Daha önceki mesaj 01:46 --

25 mesaj hikayesi nedir kuşum ölüyor bgöyle bir şey varmı ya kimseye bir şey soramıyorum...!

Veterinere götür nergiz eğer zehirlendiyse acele etmen gerek.

Veterinere götürün bir baktırın.. Kusması iyi birsey.. birazını atmıştır geri.. Kafesi boyasız alın.. yazık kuşa..

Veterinere götürün bir baktırın.. Kusması iyi birsey.. birazını atmıştır geri.. Kafesi boyasız alın.. yazık kuşa..

ben aldığım yere götürdüm imkanım yok veterinere götürmeye,o dediki bu kursağa benzemiyor şişme(ve patlama) ur veya kist dedi o boyaları nasıl yedi yaaaaaa....hiç dikkat etmedim...canım benim kafesini açık tutuyorum sabah benim başıma geliyor beni uyandırıyor ama çok kötü sağ tarafı ceviz kadar oldu ve kan içinde elim kolum bağlı:(

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye
bugün ancak burdaki genelde güvercin uzmanı fakat kuş hastalıklarından anlıyan birine götürttüm,arkadaş bu ur hastalığı demiş(ve güvercinlerdekinden bile büyük demiş),yani büyük ihtimal yediği boyalardan olmuş,iyiki görmedim eliyle o bölgeyi sıkıp patlatmış ve kontrol kalemi gibi birşeyle birazcık temizlemiş ve BATİODİN diye bir sprey önermiş,acayip göğsü açık, sıkmışlar spreyi eğer yara kapanmazsa 10 gün sonra dikerim demiş,ufff içim kuşa bakınca bir acayip oluyor,istersen sal dedi arkadaş fazla ümit beklemmemi söyledi hayır için baksın demiş canlı olduğunu ve kendini savunduğunu söylemiş ne yapıyım şimdi:(

Arkadaşım sen kuşa son nefesine kadar bak. Can sonuçta. Ümidini de kesme yaşar belki. Birde artık şu ucuz kafeslerden almayın. Boyasızda olsa olmayın. Pirinç, galvaniz hepsi zararlı bu hayvanlara. Adam gibi Hagen, Ferplast kafesler alın zehirlenmesin zavallılar.

Arkadaşım sen kuşa son nefesine kadar bak. Can sonuçta. Ümidini de kesme yaşar belki. Birde artık şu ucuz kafeslerden almayın. Boyasızda olsa olmayın. Pirinç, galvaniz hepsi zararlı bu hayvanlara. Adam gibi Hagen, Ferplast kafesler alın zehirlenmesin zavallılar.
orası kurudu kömür gibi oldu ele bile gelmiyor sertleşti,dikiş yapılamaz,büyük ihtimal kursağınıda sardı içinden geliyor hayvanın,kusumaya çalışıyor yapış yapış duvarlara atıyor,yere düşüp etrafında dnüyor ,bir daha götürsünler bakalım ne diyicek,ayrıca bu kafesleri bilmiyordum verdiğiniz bilgi için teşekkür ederm.

Benim eski kuşum 8 sene aynı kafeste durmuştu bütün boyaları kemirmişti fakat hiç hasta olmadı.
Belki başka bir şeyden hasta olmuş olabilir.

Benim eski kuşum 8 sene aynı kafeste durmuştu bütün boyaları kemirmişti fakat hiç hasta olmadı.
Belki başka bir şeyden hasta olmuş olabilir.

8 sene hasta olmadığı kuşa zarar verdiği anlamına gelmezki. Belki de kafes yüzünden sizin bilmediğiniz bi hastalıktan öldü. Ya da kafes kuşunuzun ömrünü azalttı. Kalitesiz kafesler yüzünden kuşunu kaybedeni ilk defa duymuyorum.

8 sene hasta olmadığı kuşa zarar verdiği anlamına gelmezki. Belki de kafes yüzünden sizin bilmediğiniz bi hastalıktan öldü. Ya da kafes kuşunuzun ömrünü azalttı. Kalitesiz kafesler yüzünden kuşunu kaybedeni ilk defa duymuyorum.

Kuş ölmedi kaçtı. Ablama bırakmıştım oda gidip balkona kapısı açık bırakmış. :mad:

Son düzenleme:
Bu yüzden 50 liralık kafes almak yerine 100 liraya ithal kafes alın mümkünse.Telleri hem daha sağlam hemde boyasız.Çin mallarındaki bütün kafeslerde boya var.Bu gibi etkenler kuşu hemen öldürmesede ömrünü kısaltıyor

Bu yüzden 50 liralık kafes almak yerine 100 liraya ithal kafes alın mümkünse.Telleri hem daha sağlam hemde boyasız.Çin mallarındaki bütün kafeslerde boya var.Bu gibi etkenler kuşu hemen öldürmesede ömrünü kısaltıyor

fiyatlara baktım beni aşıyor bulunduğum yerde,eski eşya satan biryerde bambu'dan gördüm olurmu küçük ama uygun fiyatı ayrıca arkadaş süper temizlemiş uru,eskisi değil yine neşelendi yarası kapandı ve sabah yine beni işe kaldırıyor:)

Geri