Karadeniz Pet

kuşum kafesini temizleyecegim zaman..

• Konbuyu başlatan Önder Gürkan Oral
  • Başlangıç tarihi
Ö

Önder Gürkan Oral

Guest
Öncelikle bize böyle yardımcı olduğunuz için ve böyle faydalı siteniz için teşekkür ediyorum. Ben kuşum rahat etsin diye kafesinin altını sulugunu yemeklerini sıcak suyla yıkıyorum iki üç günde bir. Ama geçen gün kuşum kafesin disindayken kafesini aldım kafesini kovaladı ve kafesinin etrafında uçmaya başladı öyle olunca kafesini yerine koymak zorunda kaldım ve kafesinin içine daldı hemen öyle olunca kafesiyle beraber götürdüm banyoya(kafesi banyoda temizliyorum) kafesin tabanını çıkartırken sarsılıyor urkuyor yikadigim malzemeleri yıkadıktan sonra temiz bir bezle kuruluyorum bezden korkuyor ellerimi kurulayacagim zaman havluyla ondan korkuyor kendini kafesin içinde sağa sola vuruyor beni çok üzüyor öyle kendini vurması. Ne onerirsiniz arkadaşlar kuşumu aldığım bir ay oldu. Hala kafesten çıktıktan sonra hava da tur atıyor direk kafesinin üzerine konuyor veya içeri giriyor. Ne bize geliyor nede koltuğun üzerine veya başka yere konuyor. Neler Yapmalıyım engin bilgilerinizden kuşumu rahat ettirmek istiyorum. Teşekkür ederim

Kafes temizliğini çok sık yapmayın. Yemlik ve suluk sık sık temizlenmeli ancak, kafesin komple yıkanması 2-3 ayda bir yapılabilir. Alt temizliğini de haftada bir yapın. Kafesini koruma güdüsü oluşmuş. Guven lazım.

Teşekkür ederim de kafesini komple yikamiyorum mecbur kuşumu kafesiyle götürüyorum kafesini birakmayinca . Kafesin tabanını çıkartıp yıkayıp temizliyorum. Güvenini sağlamak için ellerimi görecek şekilde konuşuyorum ve ailede herkes ilgili.

Kafesin altını götürün, kafes odada kalsın.

peki sağolun.Kafesinden başka yere konmuyor kuşum onun için ne yapabilirim?ne bize geliyor nede herhangi bir koltuga konuyor?

Kafesin altını götürün, kafes odada kalsın.

Kafes temizliğini çok sık yapmayın. Yemlik ve suluk sık sık temizlenmeli ancak, kafesin komple yıkanması 2-3 ayda bir yapılabilir. Alt temizliğini de haftada bir yapın. Kafesini koruma güdüsü oluşmuş. Guven lazım.

+++++++++++++++

Güvenini kazanın hayvanın, korkutmayın, ürkütmeden yanına yaklaşın konuşun sevmeye çalışın istemezse çok üstelemeyin, zamanla alışacaktır. Ona meyve sebze sunabilirsiniz elinizle..

Güvenini kazanın hayvanın, korkutmayın, ürkütmeden yanına yaklaşın konuşun sevmeye çalışın istemezse çok üstelemeyin, zamanla alışacaktır. Ona meyve sebze sunabilirsiniz elinizle..

++++++++++++++++

Hemen deneyeceğim sağolun teşekkür ederim

Tamam sağolun teşekkür ederim benimde aklıma boğazına yapışır falan diye geldi

Sağlıklı Meyve Türleri

Muhabbet kuşları :Elma, Üzüm, Kayısı, Kivi, Armut, Dut (yapraklarını da yerler), Muz, Papaya, Böğürtlen, Ananas, Kuş üzümü, Şeftali, Kan portakalı, Ahududu, Çay üzümü, Mandalina, Kavun, Erik, Çilek, Mango, Kiraz,Yani dünya,Kuru hurma,Ayva,İncir, Portakal, Yaban mersini gibi meyveleri severek tüketebilirler.

Hurma ve incir, muhabbet kuşlarına çok sık verilmemelidir. Çünkü çok miktarda meyve şekeri içerir, bu yüzden çok şişmanlayabilirler.Lütfen aşağıdaki meyveleri asla muhabbet kuşlarınıa vermeyiniz ! Avokado (çok yağlı ve toksiktir), Taze hurma, Greyfurt, Limon (çok fazla sitrik asit içerir ve acıdır)

Sebzeler:
Patlıcan, Bezelye, Havuç, Balkabağı, Brokoli, Poka, Pazı, Ispanak, Rezene, Hindiba, Kırmızı turp, Domates, Kuzukulağı, Şalgam, Brüksel lahanası (dilimlenmiş), Lahana, Kereviz sapı, Biber, Mısır (sütlü ve yumuşak), Iceberg marul, Haşlanmış patates, Pırasa, Yer elması, Yaban havucu, Semizotubenzeri sebzeleri güvenle aşırı olammak kaydıyla yedirebilirsiniz.

o kuştadada psikoloji bozulmus bırakın korumayı bnm kusumada gosterın bardağı kafesı dagıtıyor ucuyor :D o yuzden asla gırmedıgı yerlerden bırı mutfak oradan cok korkuyor :D
o kuş demekki ordan etkilenmış

Sağlıklı Meyve Türleri

Muhabbet kuşları :Elma, Üzüm, Kayısı, Kivi, Armut, Dut (yapraklarını da yerler), Muz, Papaya, Böğürtlen, Ananas, Kuş üzümü, Şeftali, Kan portakalı, Ahududu, Çay üzümü, Mandalina, Kavun, Erik, Çilek, Mango, Kiraz,Yani dünya,Kuru hurma,Ayva,İncir, Portakal, Yaban mersini gibi meyveleri severek tüketebilirler.

Hurma ve incir, muhabbet kuşlarına çok sık verilmemelidir. Çünkü çok miktarda meyve şekeri içerir, bu yüzden çok şişmanlayabilirler.Lütfen aşağıdaki meyveleri asla muhabbet kuşlarınıa vermeyiniz ! Avokado (çok yağlı ve toksiktir), Taze hurma, Greyfurt, Limon (çok fazla sitrik asit içerir ve acıdır)

Sebzeler:
Patlıcan, Bezelye, Havuç, Balkabağı, Brokoli, Poka, Pazı, Ispanak, Rezene, Hindiba, Kırmızı turp, Domates, Kuzukulağı, Şalgam, Brüksel lahanası (dilimlenmiş), Lahana, Kereviz sapı, Biber, Mısır (sütlü ve yumuşak), Iceberg marul, Haşlanmış patates, Pırasa, Yer elması, Yaban havucu, Semizotubenzeri sebzeleri güvenle aşırı olammak kaydıyla yedirebilirsiniz.

Kafesini temizlerken sadece altını götürüp temizleyin.

Geri