Karadeniz Pet

kuşum kafeste durmuyor kaçıyor

pitos

Yeni Üye
arkadaşlar oval eski bi kafesim var kuşum daha cok küçük napıp edip oralardan kaçıyor kafeste tutamıyorum evde kimse olmuyor bişey olucak diye korkuyorum baska bi kafes alsam kafasını sokup kendini boğarmı nasıl alıstırıcaz

Benimde eski kafesimin araliginda birkaç tanesi genişti yavru muhabbeti anne babadan ayırıp ona köydüm birgun onlara gitmeye çalışırken arda sıkıştı elimle teli genişlettim aradan uçtu birsey olmadı yeni kafes aldım basta babasının yaninda gitme yolu aradı ama olmayacağını anlayınca uslu uslu yasamaya basladi sıkıntı olmaz gereken kafesi Ali'n oval olmasin yön duyguları icin iyi degil diye duydum yaramaza iyi bakın ☺️

Bu kustu simdi 4 aylık iyi durumda

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 52
Bende aynı iste daha 1 aylık falan oval kafesin aralıklarından cıkıyodu oraları kapattım simdi obur dar yerleri deneyip sıkısıyo :) bide oval kafes degistirince obur kafesleride zorlamaz degilmi

Yok o daha kucuk Zaman'la alışır yem bulamama durumu olursa baslarda yere serpin yem suyu aşağı yakın takın Zaman'la alışır benimkiler kac kafes değişti onlar akıllı öğrenmeye cok acik

Oval kafesler papağanlar içindir, muhabbetler için uygun değildir. Dörtgen geniş, sık ve kalın telli kafeslere geçmenizi tavsiye ederim.

Geri