petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kafesten çıkmıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve müge tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. müge

müge Guest

Arkadaşlar merhaba. Kuşumu alalı 5 gün oldu bugün. Dün akşam avucuma yem alıp elimi kafese soktum gelsin diye ama dakikalarca elimi öyle tutmama rağmen hiç gelmedi. Elime bakıyor sonra bir oraya bir buraya kaçıyor. Daha sonra parmağımı uzattım sadece gelsin diye ona da gelmedi. Daha sonra baya korkmuş olacakki hiç ötmedi. Bugün sabahtan akşama kadar tüneğinden inmedi yanına gidiyorum konuşuyorum onunla korkuyor titriyor.Sanırım küstü bana. Kuşum henüz 40 günlük. Ama kafese baya alıştı içerisinde bir oraya bir buraya koşuyor ve kanat çırpıp duruyor. Onu dışarıya nasıl çıkarabilirim?

2. Buğra

Buğra Guest

göğsü ile ayağının arasına hafifçe parmağınızı dokundurun . refleks olarak parmağınıza çıkacaktır bunu düzenli olarak sıkmadan yavruyu günlük tekrarlayın parmağınıza çıkmayı öğrenicektir...

3. müge

müge Guest

Onu da yaptım kafasına dokundum sonra göğsünü okşadım ama kaçıyor sürekli..

4. Hamitcan KARGILI

ortama alışmamış kus evinizdeki konumu sizden ne çok yüksek ne de çok alcak olsun zamanla alısır

5. müge

müge Guest

Sehpanın üzerinde ama baya aşağıda bacağıma geliyor kafesin boyu.

6. Akif GÜZEN

Zaman tanıyın kuşunuza. Siz her gün elinizden yem yedirmeye ve parmağınıza çıkarmaya devam edin. Fakat çok fazla sıkmayın kuşu. Bir süre sonra kafesin kapağını açın o kendi kafesin tepesine çıkacaktır. Tabi kendini güvende hissederse.

7. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kuş doğduğundan beri kafesden dışarıya çıkmadıysa (genelde petshoplarda bu şekilde)kafesi güvenli yer olarak biliyor ve ayrılmak istemiyor.Dışarıya çıktığın da da ne yapacağını nereye gideceğini bilemiyor.Zamanla onun güvenini kazanmanız lazım kafesdeyken elinize alıştırırsanız korkmadan kafes dışınada çıkabilir.

8. Hamitcan KARGILI

Sehbanın üzerinde kendini sizden aşağıda gördüğü için eziklik duygusu oluşa bilir en azından gögüs hizanıza alırsanız kuşu ortama daha rahat alışacaktır.

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    daha zamanı ihtiyacı var..

10. müge

müge Guest

Peki herkese çok teşekkür ederim =)

Sayfayı Paylaş