Karadeniz Pet

Kusum kafesten cikti

• Konbuyu başlatan ersinkorkut
  • Başlangıç tarihi
E

ersinkorkut

Guest
Arkadaslar az önce kafesin kapisini actim birz bekledim 3 aylik olan iki kusum belki cikar diye.
sonra sizin dediginiz yöntemi tekrar uyguladim yani parmagimi uzattim kafesin icine biraz bekledim ve erkek olanin karnini oksayayim dedim . O an bi kiyamet
kafes icinde ucusmaya basladi ikiside derken disi olan sansina kafesten disari uctu bi iki duvara hafifce crpti sonra bir iki tur atti kafese kondu tekrar iceri girdi ?

Sizce bu onlari fiziksel ve ruhsal incitir mi ?

Kafesi neden açtınız ki evcilleştirmeye mi çalışıyorsunuz tam anlamadım :) Eğer evcilleştirmek istiyorsanız çift kuşlar zaten evcilleşmez. Tek kuş beslemeniz ve sürekli ilgilenmeniz gerek.

Size ve ortama alışmayan kuşu dışarı salmayın. Duvara çarptığında bir yerini incitmiş ya da yaralamış olabilir. Tekrar içeri girmesi de ilginç olmuş :)

Oguz kardes ben yurtdisinda yasiyorum .
Bugün kuscuya gittim evcillesir iki kus da olsa dedi ama zaman alir dedi . Belki konusmaz ama size alisir dedi.
Ve kafesin kapagini acmami ucmasi gerektigini söyledi

Bu kuslar cok hassas en ufak carpmalarda bile ic kanama gecirebiliyorlar diskisini kontrol edin siyah degildir insallah.

kuşları dışarı çıkar her gün uçur duvara odayı tanımak için çarpıo 2 gün çarpıo bdaa çarpmıo

merhabalar,

evcileşir kuşlarınız merak etmeyin ara ara salabilirsiniz hatta imkanınız varsa hergün en az yarım saat salın yağlanma problemleri olmaz var kanatları alışır kuşların. çift kuş her zaman eğitmek açısından daha zordur ve konuşturma ihtimaliniz çok düşüktür ama biri size ilgi gösterirse diğeri kendiliğinden ilgilnecektir. Ayrıca kafesi açık bırakıp kendi gittiyse bu çok güzel çünkü bu herkezin isteyip yaptıramadığı bişeydir. Acıkınca kendi gidip kafese girip orda durup istediğinde çıkıyorsa diğeride onun yaptıklarını tekrarlıyacaktır.

Şu an kuşlarınız 3 aylık ileride 8 aylıktan sonra yavru almak isterseniz kafesten çıkarmamanız daha iyi olacaktır.

Şimdiden alıştırırsanız ileride evcil size yavrular vericek bir çiftiniz olacak.

Cok Tesekkür ederim arkadaslar kafes kapisini hep acik birakiyorum pek tepki yok suan yine
dün aksamdan korkmuslar anlasilan :)
bekleyecez Artik acaba kafes disina onlarin ilgisini cekecek birseyler koyabilir miyiz ?

Geri