petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kanadını yiyor !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ByManisaLee tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. ByManisaLee

Kuşum kendi kanadını yiyor ve derisini kanatıyor .
    Bunun nednini ve çözümünü bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim .

Bu arada yaraları iyileştirmem için neler yapmam gerekiyor ?

ACİL CEVAP .....!!!

#1 ByManisaLee, 14 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Aralık 2013
  2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    resim koyarmısın ne kadar süredir kus sizde

3. ByManisaLee

daha 2 gün önce aldım . Zaten yemişti aldığımda ama dükkanda tek kalmasını istemedim o yüzden almıştım .

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kanatlarını temizler kuşlar kanadı açarak en sondan en başa kadar gagasıyla temizlik yapıyordur dostum ama resim koyarsan kanama nerde nasıl olmus bakabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

kanat altlarında yag vardır bu yagı tüylerine sürerek temizler kuşlar kendini parlatır

5. ByManisaLee

Resim çekmeye çalıştım ama hiç belli olmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:26 --

Her iki kanadın tam ortalarında ve sağ kanadın sağ alt köşesi şimdi oldu .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:27 --

Yaralara ne yapabilirim ? İyileştirmek için ve yolduğu kanatların bölgesinde yeni kanat çıkarmı ?

6. blacksun

blacksun Guest

yaraları gecirmek kolay tüy yollma olayını bitirmek sıkıntı teramisin alın eczaneden yaralı bölgeye sürün gecer yaralar ama yolmaya devam ediyorsa onun bi spreyi var onu alın adını hatırlamıyorum petshoplarda bulmak biraz zor büyük petshoplarda bulabilirsiniz

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşunuzda calsium eksikliği olabilir merak etmeyin o kanatlar yerine çıkar calsium için vitamin damla alın ve kalamar kemiği kesinlikle bulunsun

8. Selahattin GÖKTAŞ

yiyor derken? koparıp atıyor mu yoksa ciddi ciddi yiyor mu?

9. Emrecan Biçer

Emrecan Biçer New Member

Beğenileri:
    0
    kürdan olarak kullanabilir.

10. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Arkadaşlar bunun iki sebebi var stres ve kuşlaın tüy diplerinde bulunan bir vitamin eksikliğini oradan karşılamak isteği

Catosal isimli veterinerlerde bulunan ilacı kullanmanızı tavsiye ederim.

11. ByManisaLee

Tüyün dibini kanatıyo biraz daha kemirerek onu kopartıyor yeme tabiri uygun olmamış özür dilerim .

12. Selahattin GÖKTAŞ

cihan abi haklı. sevginizide eksik etmeyin.

Sayfayı Paylaş