Karadeniz Pet

Kuşum kanadını yiyor !

B

ByManisaLee

Guest
Kuşum kendi kanadını yiyor ve derisini kanatıyor .
Bunun nednini ve çözümünü bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim .

Bu arada yaraları iyileştirmem için neler yapmam gerekiyor ?

ACİL CEVAP .....!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
daha 2 gün önce aldım . Zaten yemişti aldığımda ama dükkanda tek kalmasını istemedim o yüzden almıştım .

kanatlarını temizler kuşlar kanadı açarak en sondan en başa kadar gagasıyla temizlik yapıyordur dostum ama resim koyarsan kanama nerde nasıl olmus bakabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

kanat altlarında yag vardır bu yagı tüylerine sürerek temizler kuşlar kendini parlatır

Resim çekmeye çalıştım ama hiç belli olmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:26 --

Her iki kanadın tam ortalarında ve sağ kanadın sağ alt köşesi şimdi oldu .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:27 --

Yaralara ne yapabilirim ? İyileştirmek için ve yolduğu kanatların bölgesinde yeni kanat çıkarmı ?

yaraları gecirmek kolay tüy yollma olayını bitirmek sıkıntı teramisin alın eczaneden yaralı bölgeye sürün gecer yaralar ama yolmaya devam ediyorsa onun bi spreyi var onu alın adını hatırlamıyorum petshoplarda bulmak biraz zor büyük petshoplarda bulabilirsiniz

Kuşunuzda calsium eksikliği olabilir merak etmeyin o kanatlar yerine çıkar calsium için vitamin damla alın ve kalamar kemiği kesinlikle bulunsun

yiyor derken? koparıp atıyor mu yoksa ciddi ciddi yiyor mu?

Arkadaşlar bunun iki sebebi var stres ve kuşlaın tüy diplerinde bulunan bir vitamin eksikliğini oradan karşılamak isteği

Catosal isimli veterinerlerde bulunan ilacı kullanmanızı tavsiye ederim.

Tüyün dibini kanatıyo biraz daha kemirerek onu kopartıyor yeme tabiri uygun olmamış özür dilerim .

Aynı sorundan ben de müzdaribim bana da yardımcı olursanız sevinirim. Kafeste hem kalamar taşı hem de gaga taşı var vitamin takviyesi de yapıyorum 15-20 günde bir. Ama bir türlü bu davranıştan vaz geçiremiyorum. Haftafa bir mutlaka kanadının altını kanatıyor. Yem olarakta normal klasik yemler ve kanarya yemi kullanıyorum yemlerin arasına kursakları için kumdan da karıştırıyorum

Aynı sorundan ben de müzdaribim bana da yardımcı olursanız sevinirim. Kafeste hem kalamar taşı hem de gaga taşı var vitamin takviyesi de yapıyorum 15-20 günde bir. Ama bir türlü bu davranıştan vaz geçiremiyorum. Haftafa bir mutlaka kanadının altını kanatıyor. Yem olarakta normal klasik yemler ve kanarya yemi kullanıyorum yemlerin arasına kursakları için kumdan da karıştırıyorum
26222E76-561F-418F-9ACD-EBB0E5C7D80D.jpeg
26222E76-561F-418F-9ACD-EBB0E5C7D80D.jpeg

Geri