Karadeniz Pet

Kuşum kendini öldürecek

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
Kuşum yemliğindeki tüneği ile yemliği arasından kafasını sokuyor ve kendini gagasıyla yukarı çekip sıkıştırıyor ne yapabilirim ?

resim yükleyin. tahminen tüneğin yerini değiştirin

Tüneksiz yemlikler var onlardan kullanmayı dne

Resim derken kafesi çeklerimde o yaptığını yakalamam çok zor anlatamadım tam demek istediğimi yemliklerin kendi tünel gibi konma yerleri varya ordan geçmeye çalışıp hatta geçiyor ama sakatlığım kendini sanki

benim kuş çok hareketli ara sıra yemliğiyle ayaklarını koyduğu yer arasından takla açıyor :D belki sizinki de öyle yapıyordur :)

Anladım ozaman tüneksizlerden almam şart oldu yoksa sakatlanacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

u5t86.jpg

Yemlik aynı bu bunun altına giriyor kafasını uzatıp yukardan biryeri ısırıp kendini çekiyor veya tam tersini yapıp aşağı iniyor

bende bugün gelen yavruda aynı sıkıntıyı yasadım resmen boguyor kendini. bende yemlikleri cıkartıp tüneksiz yemlik taktım birazda yere yem attım. bakalım 3-5 gün sonra tekrar takıcam ne yapacak.

Aynen kendini boğuyor sanki tüneksizlerden alıcım ama her bulduğu araya yapıyor bunu evde tekken kendine bişey yapmasından korkuyorum

Aynı sıkıntı bende de vardı, yemliklerin tüneklerini kestim mecbur. Boynundaki tüyler dökülmüştü bu hareketi yaptığı için. Kafesten çıkamayıp delirince yapıyordu bunu :)

Hacı ben o yemliğin içine komple kendini sokan kuşta gördüm

oyun oynuyor yani

tuneği yemliğin atlina gelecek şekilde ayarla ozmn bir sıkıntı olmaz. dostum.

teşekkürler verdiğinizbilgiler için tüneksiz yemlik siparişi verdim. gelene kadarda yemlikleri kafesin tabanına koydum. birde bu canavar ufaklık kafasını yem kabının içine daldırıyor deve kuşu gibi :) bu yemlikle bir alıp veremediği var :)

Geri