Karadeniz Pet

kuşum kendini yiyor

İlhan

Yeni Üye
s.a arkadaslar kuşum kendi yemekten bıkmadı 5 aydır kendini yiyor denemediğim cözüm kalmadı diyebilirim, bit var diye düşündük haftada 2 kez yıkadık bebek şampuanıyla bit ilacıyla ilaçladım olmadı neyazıkki; Piskolojisi bozulmuş denildi tek basına oldugundan 2 ay kadar önce yanına erkek eşini aldım ama nafile halen kendini yiyor sonuçta oda bir can tasıyor ve çok üzülüyorum bu haline vitamin takviyesi yapıyorum oda çözüm olmadı yeşil çay veriyorum suyuna oda çözüm olmadı günden güne daha kötü olmaya başladı nolur bi çözüm önerin şimdididen ÇOK TEŞEKKUR EDERİM ALLAH ' a emanetsiniz...:(:(:

Son düzenleme:
Kus ya parazitlenmis ya stresten yapıyordu. Benim basima geldi. Kusum 40gunlukken basaldi. Bi veterinerle konussan tavsiye eder sana aslinda kremleri var. Krem biraz pis kokuyor zar zor birakti yemeyi. Son zamanlarda ne degistirmissen kusu rahatlatmaya bak ya da parazitse iyice ilaclaman lazım

bende daha bu sabah gordum, aklima geldi. kanibalizm (yamyamlik) diye geciyo. disi kuslarda goruluyomus sanirim. yavrularini yiyolar diye yaziyodu ama bilmiyorum kendine de zarar verir mi sizinki gibi. belki oyle bisey olabilir. daha detayli bakarsiniz sizde. boyunluk takiyolar kuslara tuy yemesinler diye. oyle bisey edinebilirseniz belki engelleyebilirsiniz.

tesekkur ederim arkadaslar bu boyunluk var ise cazip bi fikir nerden teymin edebilirim bizim buradaki.petsoplarda yokmus bugunumu full gunumu kuslarıma ayırdım valla ilcedeki.3 veterinere goturdum aldım cevaplar gercwkten sasırtıcı 30 yıllık veterinerim boyle bi duruma ilk kez sahit oluyorum denildi diyerleeininde fikri yok papaganlar icin olan acı suyu aldım oksijenli.su ile pasuman ettim teramisin surdum uzerinede o acı fısfıstan surdum bakalım.ins ise yarar.

boyunluk takiyolar kuslara tuy yemesinler diye. oyle bisey edinebilirseniz belki engelleyebilirsiniz.
Bu görüşe katılıyorum. Daha çok papağanlar için kullanılan bir yöntem ama muhabbet kuşları da bir papağan türüdür sonuçta.
Kuşun hali feci görünüyor. Denemekte fayda var.
Muhabbet kuşuna uygun boyunluk bulabilir misin bilemiyorum ama kendin de yapabilirsin sanırım.
Aşağıda bir link veriyorum belki yardımcı olur.

Link:
Muhabbetkuşu ve Papağan'lara yakalık ve boyunluk yapımı ve faydaları / Hayvanlar Alemi / Milliyet Blog

Mert kardesim yakalıgın nasıl yapılacağını yazmamış ki arkadas baktımda sadece verecegim kriterlerde yakalık yapın demis ama boyutlarını yazmamış siz biliyorsanız verebilirMisiniz bilgileri

Son düzenleme:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/muhabbet-kusu-icin-yakalik-37697.html

bu konuda arkadas yazmis. rontgen yerine kirtasiyelerde telli dosyalar var ya onlardan da kullanabilisiniz. yaptiktan sonra boynuna gelecek kisimlari bantlayin kalin bi sekilde ya da kumasla kaplayin. zarar vermesin boynuna. yem yiyebiliyor mu boyunluk takinca dikkat edin. aci spreyi bence kullanmayin. tuylerini yoluyorsa tuylerine sıkın ama yarasina sprey sıkmayin. yarayi temizleyip ilacinizi kullanin. bu arada stres yapacagi her seyden uzak tutun. kafes cok asagida olmasin. uyku saatleri duzenli olsun, beslenme bence cok onemli. yumurtali mama, yiyebilecegi sebzeleri cok abartmamak kaydiyla verin. haftada iki kere mama iyi olur. bol bol ilgi gosterin. insallah toparlar cabucak. bizi bilgilendirirsiniz burdan. cok gecmis olsun

tesekkur ederim arkadaslar bu boyunluk var ise cazip bi fikir nerden teymin edebilirim bizim buradaki.petsoplarda yokmus bugunumu full gunumu kuslarıma ayırdım valla ilcedeki.3 veterinere goturdum aldım cevaplar gercwkten sasırtıcı 30 yıllık veterinerim boyle bi duruma ilk kez sahit oluyorum denildi diyerleeininde fikri yok papaganlar icin olan acı suyu aldım oksijenli.su ile pasuman ettim teramisin surdum uzerinede o acı fısfıstan surdum bakalım.ins ise yarar.

Oncelikle kesinlikle veterinere danismani tavsiye ederim. Canesten adindaki bir ilac yanina bir ilac daha kullanmistim. Aslinda bu mantar ilaci. Benim kuşum sizinki kadar ileri seviyede olmasa da kanamasi oluyordu. Simdi yaraya bu krem kullanılır mi bilemem ama bence veterinere danisin. Strestense kus gagalarken tadindan dolayi gagalamayi birakiyor parazitse zaten olduruyor. Ilac insanlar icin kullanliyor bana veteriner tavsiye etti faydasini gordum. Hatta kullandigim onca ilactan gormedigim faydayi gordum. Eczanelerden temin edebilirsiniz. Kremi iyice yedirin ve tuyleri islak gibi kalacagindan sicak bir odada kalsin ama tekrar söylüyorum lutfen kullanmadan once veterinere danisin. Ben fayda gordum sizin kusa zarar gelmesin. Geçmiş olsun

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Ben de yaralı bölgenin kapatılması taraftarıyım..
Röngen veya buna benzer plastik bir malzemeyi dikdörgen şeklinde kesin. Bir kenzrı diğerinin iki katı kadar olsun. Bunu önce kağıtla deneyin çünkü kuşa tam oturması gerek.
Sonra uzun kenarlardan birinin iki ucnu alıp birleştirin ve zımbalayın. Diğer iki köşeye ve bu köşeler arasındaki kenarın ortasına delik açın. Sonra kuşun boynundan geçirip deliklerden iple bağlayın. İpleri uçlardan bağlayın ve çaprazlama kuşun arkasından geçirip sırtına gelecek ortadaki deliğe bağlayın.

07483546410494215190.jpg

03695680869672625921.jpg

Tesekkur ederim.ins bugunde baktım kan reva içerisindeydi: (

Kuş um 1 haftadır kendini gagalayıp kanatıyor parazit ilacı aldık 3 günde bir olacak şekilde 2 defa kullandık ama hala devam ediyor kendine zarar veriyorlar ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG-20220217-WA0003.jpg
    IMG-20220217-WA0003.jpg
    151.5 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG-20220217-WA0002.jpg
    IMG-20220217-WA0002.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 49
Geçmiş olsuun.bence guvenilir kusveterinerine goturunbide sampuan,sirke gibi urunlerle yikanmasin kuş😊

gerçekten hayatımda ilk defa böyle bir kuş gördüm ve ben de bir kuş sahibiyim acınızı anlayabiliyorum. Acı krem denen bir krem çeşidi var onu sürün ve yaranın üstünü kapatın bakalım nasıl olacak?

Allah yardımcınız olsun. Kuşa üzüldüm bizim bilgili veterine gittim. Dediklerini okudu. Kuşun ölmesi yakindir. Bir öneri duyur : Kuşa tam bakim yapsin. Kuş tüm tüylerini yokmuş. Yapabilecek bir şey yok.
Büyük ihtimalle kuşunuz strese girmiş. Ve ilerlemis. Yaptığı şey kendini öldürmek.

Geri