Karadeniz Pet

Kuşum kızıştı ne zaman geçer?

• Konbuyu başlatan fatih4234
  • Başlangıç tarihi
F

fatih4234

Guest
İyi günler. Yaklaşık 1-2 ay önce dişi muhabbet kuşum kızıştı. Yanında erkek muhabbet kuşu var ama daha yavru o. Eş al derseniz 2 tanesine zor bakıyorum yenisini almama izin vermezler kuşçuya da vermek istemiyorum çok alıştık birbirimize acaba bu dönem ne zaman geçer? Bi yuvalık vs almak gerekli mi? Kızgınlığın geçmesi için bi yem filan verilebilir mi? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Kabuksuz yulafın kızgınlığı gidereceğini bi yerde okumuştum. Zaten özellikle sıcak yaz aylarında kuşu serinletecektir. Ben kuşlarıma yoğun bir şekilde yulaf vermiştim bir ara. Değil kahverengi neredeyse siyah olan dişi kuşumun gagası beyaz oldu. Tabi bu arada hem erkek hem de dişi tüye girdi. İki ay filan sonra tekrar kahverengi olmaya başladı. Şu an yuva hazırlığında dişi ve henüz gagası tam kahverengi değil.

Kabuksuz Yulaf

38816.png

Son düzenleme:
Yavru olan öldü :(. Az bir ishali vardı kuşçuya götürdüğümde sağlıklı bu göğüsünde et var dedi diğeri yaşıyor acaba nedendir lütfen diğeri de ölmesin çok üzüldüm.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:42 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

Kuşçu sicaktan ölmüş olabilir dedi çünkü dün götürdüğümde birşeyi yoktu adam da sağlıklı dedi sizce sıcaktan ölmüş olabilir mi sürekli kanadı ve ağızı açık duruyordu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:46 -->-> Daha önceki mesaj 12:42 --

Bir bilen yok mu ona göre sağ kalan kuşumun yerini değiştiricem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Lütfen 65 görülme var biri cevap yazsın diğerinin de ölmesine dayanamam

Nazar değmiş kuşuna geçmiş olsun .

Geri