Karadeniz Pet

Kusum konusuyor ama insanlardan korkuyor

• Konbuyu başlatan LegendField
  • Başlangıç tarihi
L

LegendField

Guest
Arkadaslar dedigim gibi kusum var konusuyor babacik cicikus bulut diyor bazen anlamsiz kelimeler diyor bababulutkus felan diye ama insanlardan korkuyor kafesten surekli disari cikartiyorum cunku kendini acindiriyor. Nasil alistirmaliyim bir yardim etseniz?

Kafes içi eğitim verdiniz mi acaba.Kuş sizden de mi korkuo yoksa yabancılardan mı sadece.Bir de kuşunuz kaç aylık.

Kafes içi eğitim verdiniz mi acaba.Kuş sizden de mi korkuo yoksa yabancılardan mı sadece.Bir de kuşunuz kaç aylık.

Herkesten korkuyor onceden kafeste alistirmalar yapmistim yem vermistim elimle geliyordu onceden ama simdi gelmiyor 1 haftaligina koye goturmek zorunda kalmistim 1 ay once eve kedi girmis kafesini dusurmus acaba ondan olabilir mi? Bu arada kusum 5-6 aylik

Büyük ihtimal kediden korkmuştur.Yavru kuşları eğitmek daha kolaydır,sizinki nerdeyse erişkin olacak ama gene de denemek için geç değil.Çünkü önceden elinizden yem de yiyomuş.Önce kafes içi eğitim verin tekrardan.Ellerinizi kafes dışından kafese dokundurmadan yaklaştırın. 5-10 dk boyle durup gunde 1-2 kez bi kac gun boyunca yapın.Ellerinizden korkulmucagını anlasın.Sonra elinizi kafes içine sokun,ona dokunmayın asla.bi kac gun boyunca bi kac dakıka elinizi bu sekılde kafes icinde tutun.En son da avcunuza yem koyup kafes icinde yemesini bekleyin.Bi kac gun elinizden besleyin.Bu asamadan sonra elinizi gogsune dokundurun parmagınıza cıksın,parmaklarınız arasında dolaşsın.Size bu sekılde alıstıgında,onu yabancı bı odada parmagınızla dısarı cıkarın.Oda yabancı oldugundan sizin yanınızdan ayrılmıcaktır.Bu asamaları deneyın,umarım kusunuz size alısır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizim kuşta 2 senedir ele gelmiyodu kulçkadan sonra düzgün uçamıyınca ele gelip öyle gelip itmeye başladı :D

Büyük ihtimal kediden korkmuştur.Yavru kuşları eğitmek daha kolaydır,sizinki nerdeyse erişkin olacak ama gene de denemek için geç değil.Çünkü önceden elinizden yem de yiyomuş.Önce kafes içi eğitim verin tekrardan.Ellerinizi kafes dışından kafese dokundurmadan yaklaştırın. 5-10 dk boyle durup gunde 1-2 kez bi kac gun boyunca yapın.Ellerinizden korkulmucagını anlasın.Sonra elinizi kafes içine sokun,ona dokunmayın asla.bi kac gun boyunca bi kac dakıka elinizi bu sekılde kafes icinde tutun.En son da avcunuza yem koyup kafes icinde yemesini bekleyin.Bi kac gun elinizden besleyin.Bu asamadan sonra elinizi gogsune dokundurun parmagınıza cıksın,parmaklarınız arasında dolaşsın.Size bu sekılde alıstıgında,onu yabancı bı odada parmagınızla dısarı cıkarın.Oda yabancı oldugundan sizin yanınızdan ayrılmıcaktır.Bu asamaları deneyın,umarım kusunuz size alısır.

Yardimlariniz icin tesekkurler cidden de ise yaradi farkli bir odaya goturdum orada 1 2 saat oyalandim yanimdan hic ayrilmadi artik omzumdan hic ayrilmiyor inanilmaz bir sey :)

Geri