petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusum korkmus qalıba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ferid tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ferid

Ferid Guest

Meraba arkadaslar kusum gece korkmus qaliba agresivlesdi baya biyerde durmuyor kaciyor kafeste. yanina yaklasmamam mi gerek?

2. Tunç ÇAĞATAY

Kaç gündür sizde kuş ?

3. Ferid

Ferid Guest

Valla 4 gundur geldıgı alısmıstı bana hatta kafesten dsarı bıle ckardım elımde kacmadı aksam bısey olmus baya agresıvlestı

4. Ferid

Ferid Guest

Valla 4 gundur geldıgı alısmıstı bana hatta kafesten dsarı bıle ckardım elımde kacmadı aksam bısey olmus baya agresıvlestı

5. Tunç ÇAĞATAY

Etrafi tanıyordur size oyun yapıyordur ilk günler haftalar bunlar normal

6. Ferid

Ferid Guest

Tesekkur ederim kardesim

7. Deniz Güngör

Deniz Güngör New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz daha yeni gelmiş ilk bir hafta stress yaşaması normal çünkü yeni bir ortam yeni kişiler ve muhtemelen yeni kafes(evi) alışmaya çalışıyor. Bu dönem onun için önemli , şu anda etrafı kaydediyor kişileri tanıyor. Öcelikle kuşunuzu en az 2 hafta salmayın kafesten. Size alışmasını istiyorsanız hergün en az yarım saat kısık sesle onunla konuşun ve elinizi onu ürkütmeden kafesine sokup gagasını altını göğsünü okşayın. Fakat kuş kafeste çok panik yapıp kendini sağa sola vurarak uçmaya başlıyorsa elinizi çekip bi süre daha sabredin. Hergün düzenli onunla ilgilenin mümkün olduğunca hafif ses tonuyla ürkmemesi için. Ayrıca bi süre yeni geldiği için televizyondan uzak tutun özellikle çok sesli savaş filmleri ve yırtıcı hayvan belgeseli seslerinden , hatta vahşi hayvanları görmesin. Bu gerçekten onları çok etkiliyor tecrübeyle sabittir. Kuşunuzla hoş vakitler geçirmeniz dileğiyle.

8. Ferid

Ferid Guest

tesekkur ederim dediginiz gibi yapicam

9. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Düzələr mərak ətmə ferit qardaşım,
    hörmət və səlamla.

10. Ferid

Ferid Guest

cox sagol qardasim