Karadeniz Pet

Kuşum kötü durumda yardım lazım

murtopoz

Yeni Üye
Kuş öldü malesef arkadaşlar yine de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yeni gelen kuslarda yasadigi soktan dolayi halsizlik istahsizlik ve hafif ishal olabiliyor ama sanki sizin kusunuzun baska bir rahatsizligi var gibi. Kusunuzu almadan once hareketlerini gozlemlediniz mi nasildi, hareketli miydi? Ya da getirirken usutmus olabilir mi acaba? Biraz daha bilgi verirseniz cok daha iyi olur.

Orada gördüğümde sağındaki solundaki kuşlara takılıyordu hasta gibi değildi yoldada taşıdığım minik kutunun içinde gayet hareketliydi.Dün kafese koydum ilk 1-2 saat normaldi sonra bir halsizleşti akşamüstü bu hale geldi.Bugünde tünekte duramıyor.Almadan önceki gün öteki kuşum öldü aynı kafeste hiç yoktan yere sabah kafesin dibinde ölü buldum ama bu kuşu almadan önce kafesi malzemeleri dezenfekte ettim.

Son düzenleme:
taşırken kutuda üşütmüş olma ihtimali var mı. petshopta kuşlar kalabalık kafeslerde sıcak ortamdalar. dışarı aniden çıkınca üşütebiliyor. inşallah geçici stres kaynaklıdır

kutuda üşütmüş olma ihtimali var gibi gözüküyor ama kıştayız ve deliklerden hava giriyor yapabilecek birşeyim yoktu fazla.İshal bu arada sabahtan beri dışkı yapmadı ama öyleydi.İlaç kullanmamı önerirsenizde su içmiyor yem yemiyor yani işe yaracayak gibi değil

İlaç kullanmani önermem kanarya yemi ver mümkünse ve olduğu ortam sıcak olsun

Şimdi ayakları felç oldu yemek yemiyor kanarya yemi işe yaramaz suda içmiyor tüneğe de cıkamıyor tamamen işlevsiz oldu

Tabi bekleyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:30 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

Şimdi ayakları felç oldu yemek yemiyor kanarya yemi işe yaramaz suda içmiyor tüneğe de cıkamıyor tamamen işlevsiz oldu

Şuan çekebilecek durumda degilim ancak ilk resimdeki gibi tıpkı.Sadece kafasını saga sola sallayıp duruyor acı cekiyormuş gibi ve ayaklarının üzerine basamıyor düzgünce.Ayakları hafif mor arada kanatlarını cırpıyor göbegi üzerinde yatıyor.

Tabi bekleyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:30 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

Şuan çekebilecek durumda degilim ancak ilk resimdeki gibi tıpkı.Sadece kafasını saga sola sallayıp duruyor acı cekiyormuş gibi ve ayaklarının üzerine basamıyor düzgünce.Ayakları hafif mor arada kanatlarını cırpıyor göbegi üzerinde yatıyor.

evet hocam felç olmus benımde basıma gelmıstı b vıtamını eksıklıgınden oluyor muhtemelen sabahı cıkarmayacak ne yazıkkı eger yarın yasıyorsa b vıtamını alın damla sırınga ıle agzına damlatın bellı aralıklar ıle %10 sansı var malesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:36 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

bu arada neredesınız ?

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

evet hocam felç olmus benımde basıma gelmıstı b vıtamını eksıklıgınden oluyor muhtemelen sabahı cıkarmayacak ne yazıkkı eger yarın yasıyorsa b vıtamını alın damla sırınga ıle agzına damlatın bellı aralıklar ıle %10 sansı var malesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:36 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

bu arada neredesınız ?

İstanbul ataşehir

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

İstanbul ataşehir

bu arada bi bez falan serip yavruyu onun uzerıne koysanız daha ıyı olur bırazxda yem dokun belkı yer

bu arada bi bez falan serip yavruyu onun uzerıne koysanız daha ıyı olur bırazxda yem dokun belkı yer

Yere yem serptim çoktan ama yemedi hiç.Birşeyin üzerine koyunca panikliyor cırpınıyor oyuzden geri cıkardım o bezi.Kafesin üstü örtülü baya.

Çok geçmiş olsun Üzgünüm :(

Geri