petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kuş gribinden ölmüş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur Ersu tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Ersu

Onur Ersu Guest

Arkadaşlar bundan 2.5 hafta önce petshoptan bir muhabbet kuşu almaya gitmiştim.Petshopta kuş beğenmeye gitmiştik bir tane muhabbet kuşu beğendik ve almaya karar verdik.Kuşum kafesteki diğer kuşlardan daha farklı duruyordu.Diğerleri kafes içinde oynarlerken benim seçtiğim kuş sadece oturuyor ve uyukluyordu,hiç aktif değildi.Ben petshoptaki adama bu kuşu alacağımı söyledim(o anda farketmedim anormal olduğunu).Petshoptaki adam bana bu kuşun muhabbet kuş pazarında diğer petshopçuların bu kadar güzel kuşu neden almadıklarını anlamadığını söyledi.Ben de parayı verdim ve kuşu aldım eve götürdüm.1-2 gün geçti birden ishal oldu.İshal olduktan 2 gün sonra yürüyemez hale geldi.İlaç felan verdik birkaç gün sonra kendine gelmeye başladı,dışkısı normale döndü,yürüyebiliyor,atlayabiliyordu fakat uyuklama,uçamama,isteksizlik devam ediyordu.Sadece 1 hafta sonra neden oldu bilmiyorum;dün birden felçli gibi oldu gagası yukarıya dönmüş duruyordu.Nasıl olduğunu anlamadım zaten bugün de öldü.İnternetten filan araştırdım kuş gribinin belirtileriymiş bunlar.Biz almadan önce kuş gribiymiş kuş meğerse.:(

2. Sevtap DERİN

Çok üzücü bir durum. :( Keşke en hareketli kuşu alsaymışsınız. Bu petshopçuların çoğu zaten ticari kaygı güdüyor. :(

3. Burak Boyacı

Uzucu bir durum ben şahsen petshoplardan kuş alınmasına karşıyım üreticilerden alınanlar hem daha sağlıklı hemde daha ucuz oluyor.

4. Selahattin GÖKTAŞ

kuş gribi farklı bi hastalık. senin aldığın kuş ceryanda kalmış ve üşütmüş.

5. Duranettin ERAYDIN

Hem kuşa yazık olmuş hemde sizin sağlığınız için risk. Yeni kuş almadan önce mevcut kafesi dezenfekte edin tünekleri suluğu atın.

6. Onur Ersu

Onur Ersu Guest

Arkadaşlar kuşla ilgili ne varsa hepsini attım.Rumeysa kuşun üşümesiyle filan alakası olduğunu zannetmiyorum ki peteğin yanındaydı kuş aldığımdan beri.Kuş gribinin bütün belirtileri kuşumda mevcut.Dediğiniz gibi kuş üreticileri nasıl bulabilirim acaba?Samsun'da yaşıyorum ben.Ki petshopçu kuşu bana satmak yerine bu kuş hasta diye beni uyarabilirdi.

7. Selahattin GÖKTAŞ

petshopcu seni neden uyarsın hasta kuşu satıp para kazanacak adam. çoğunun mantığı böyledir.sen üşütmüşün demedim sana geldiğinde zatençoktan şifayı kapmış o hayvan. böyle durumlarla çok karşılaşılır.

8. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    kuşu aldığınız petshopçu bu işi zerre kadar bilmiyor veya insaniyetini unutmuş

diğer petshoplar veya satıcılar o kuşu neden almadıklarını anlamamış mı o satıcı arkadaş böyle insanlar herşeyi satar hastayı ölüyü kaçanı herşeyleri para yazıklar olsun

9. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    petshopçular ölü kuşu kafese koyar uyuyor der paketler satar

10. Onur Ersu

Onur Ersu Guest

Evet Rumeysa hanım orada kaptı sanırım şifayı hayvan.Hani kafes kırık olur,ezilmiş olur onu satmaya çalışıp para kazanma yolunu anlarım da hastalıklı ya da ölmüş bir hayvanı satıp para kazanan insana da insan demem açıkcası.

11. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Genellemede tipik türk insanı [​IMG]

12. Selahattin GÖKTAŞ

hareketli tüyleri kabarık olmayan göz ve burun akıntısı olmayan gözleri parlak kuş sağlıklıdır. bunlara dikkat ederek alın bir dahakine.

13. Celalettin TOPAL

ben petshoptan kuş almaya karşıyım nedenlerı çok mesala bu arkadaşımızın yaşadığı sorun ve daha nıcelerı

petshopçular kuşlarını toptancıdan alır
    toptancı kuşları istanbuldan alır
    istanbula kuşlar yurtdışından gelır
    yanı aldığımız kuşların çoğu yerlı uretım değil yurt dışından gelıyor

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Muhabbet kuşu kus gribimi oldu