Karadeniz Pet

Kuşum kusmasın

• Konbuyu başlatan Mine Çay
  • Başlangıç tarihi
M

Mine Çay

Guest
Arkadaşlar kuşum galiba eş istiyor. Kafasını yukarı aşağı hareket ettiriyor. Sonra kafasını bir sallıyor ki heryer yem oluyor. Çok fazla kusuyor.dün yine yaptı bunu. Heryer yem oldu çok fazla kustu ve ne yalan söyliyim çok tiksindim. Şu anda eş alamam. Ama normale dönsün istiyorum. Kusmaması için ne yapabilirim?:confused:

Fıtratı gereği kendine eş bulamadığı zaman herhangi bir ojbeyi yakın görüyor ve ona yem ikram ediyor. Bildiğim kadarıyla çözümü yok. Eş almanız dışında. Bir süre sonra hasta da olabilir kustuğu yemleri geri yediği için.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Fıtratı gereği kendine eş bulamadığı zaman herhangi bir ojbeyi yakın görüyor ve ona yem ikram ediyor. Bildiğim kadarıyla çözümü yok. Eş almanız dışında. Bir süre sonra hasta da olabilir kustuğu yemleri geri yediği için.

Of eş almaktan başka çare yok yani. Ama o kadar çok kusuyor ki yani bana çok normal gelmedi açıkçası. Masanın üzeri, yerler heryer ıslak ıslak yem olmuş. Elime aldım alır almaz yine kafasını silktiği gibi bi dolu yem çıkardı. İşte o zaman etraftakilerinde kustugu yemler olduğunu anladım ve cok tiksindim. Hiç mi yoktur başka çözümü?

Yaşı kaç resmini görürsek daha iyi yorum olur kızışmış ta olabilir.

Es qlmadanda olur benim tarcinim yapiodu gaga tasina gaga tasini yanina koyun etrafa sicratmaz. Yeni kafesi aldimizdan beri hic yqpmiyo geçti herhalde.

eczaneden metpamid şurup al.hergün 1 kere ağzına 1 damla damlat

Es qlmadanda olur benim tarcinim yapiodu gaga tasina gaga tasini yanina koyun etrafa sicratmaz. Yeni kafesi aldimizdan beri hic yqpmiyo geçti herhalde.

Gaga tasını yanına koyun derken? Nasıl yani tam olarak anlamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:01 -->-> Daha önceki mesaj 14:01 --

eczaneden metpamid şurup al.hergün 1 kere ağzına 1 damla damlat

E bi zararı olmaz mı?

hayır.kusma şurubu zaten bu.veteriner aldırmıştı banada

Ya neden ezbere ilaç kullaniyorsunuz bi veterinere götürün her kusma eş isteme demek degil lütfen bilinçsizce davranmayin
Benim kuşum da kusuyordu götürdüm kursak mantari teşhisi koydular ama benimki yeşil kusuyordu
Lütfen hayvani hemen veteriner hekime gösterin
Kusmak hastaliktan da olabilir...
Geçmiş olsun

Yani kafeste her zaman durduğu tünegin yanindaki tele Takin

Ya neden ezbere ilaç kullaniyorsunuz bi veterinere götürün her kusma eş isteme demek degil lütfen bilinçsizce davranmayin
Benim kuşum da kusuyordu götürdüm kursak mantari teşhisi koydular ama benimki yeşil kusuyordu
Lütfen hayvani hemen veteriner hekime gösterin
Kusmak hastaliktan da olabilir...
Geçmiş olsun

Hastalıktan olduğunu sanmıyorum. Ceresi kahverengi. Sanırım kızışmış durumda. Kusmuğuda renkli değil. Sadece kabuksuz yem kusuyor. Gerekirse resim paylaşabilirim?

Hastalıktan olduğunu sanmıyorum. Ceresi kahverengi. Sanırım kızışmış durumda. Kusmuğuda renkli değil. Sadece kabuksuz yem kusuyor. Gerekirse resim paylaşabilirim?

Yani bence bi hekime götürmekte fayda var
Hasta degilse bile siz elinizden geleni yapmiş olursunuz
En iyi bilecek kişi hekimdir
Kusma renklerine göre hastaliklar degişebilir hekim bilir orasini

Kusarken sevimli sesler çıkarıyor ve de başını sallıyorsa bu gördüğü beğendiği objeleri eşi sanıp yem ikram etmek istediğindendir. Mine hanım yemiyle ilgili bir sıkıntı falan da bayat bozuk kalitesiz değil dimi

Geri