Karadeniz Pet

Kuşum kusuyor acil yardım

Gökhan İpek

Yeni Üye
Arkdaslar kusum kusuyor yemleri sindirmemiş şekilde ağzından fırlatıyor bide neden oluyor nesi var bilen arkdaşlar yardımcı olabilir misiniz
20150312_004143.jpg
20150312_00441212036.jpg
20150312_004257.jpg

Ben böyle durumlarda sıcak tutmaya çalışıyorum. Birazcık ekmek içi kusmasını durdurabilir. Mümkün olduğunca sıcak tutun ama. Vitamin ya da ilaç konusunda bilgili değilim.

Bende denedim ama yemiyor bişi Deepfix vitamin var bide bi kere daha başıma gelmişti maxisol isodur kullan demişti onu koydum suluguna ama ne rahatsızlığı var nasıl vitamin kullanmalıyım acaba 1.5 yaşında dişi

Bu bir dişi ve kızışmış olabilir.
Ayrıca gagada uzama var.
Bakımsız gibi duruyor.Biraz daha ilgi gösterin.

Bakımsız olayına katılmıyorum gaga da uzama derken bilerek kestirmedim hasta oldugu için öyle duruyor kustugu için de başı o halde kendimden daha çok bakıyorum türlerine bakarsan anlarsınız zaten neden kusuyor acaba ev soguk değil cereyanda da kalmadı

kur yapıyor olabilir benim kuşumda kusuyordu daha sonra geçti

Yok kur yapıyor onu anlıyorsunuz da bu halsizleşiyor ne almam gerekli acaba

Gökhan kardeşim
flagyl al acilen
Kafesin tellerine yem yapışmış şekilde buluyor isen kursak mantarı bu ara birçok kişide ayni hastalığı gördüm ben de bir kuşu ayni şekilde kaybettim acilen müdahale et bendeki kus 4 gün dayanabilmisti

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:13 --

Söylediğim ilacı bütün efsanelerden alabilirsiniz 5 liramiydi neydi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

Yada veterinere git kursak mantarı DİE çok güçlü şüphelerin var mama verme sakin bu hastalık geçene kadar sürekli boğazına birşeyler takılmış gibi yapıyor sanırım kusun birde kursagi sis sanırım.

Dişi kuş kur yapmaz genelde kusmalı.
Bana kalırsa kafa tüyleri de dikleşmeye başlamış. Genelde kursak mantarı habercisidir.
Antibiyotik kullanmak gerekebilir.

Çok teşekkür ederim kardeşim dün mahalledeki kuşcuya gittim o da kızışmıştır dedi bende ne yapacağımı bilemedim kursak mantarı olabilir 1-2 hafta arayla kuşumun kafesinin tellerine yapışık yemler oldu bu aralar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:34 --

Flagy hap mış bide ya nasıl kullancam ki veterinerede gittim kur yapıyodur bişi yoktur deyip başından savdı adam yahu her sabah konuşan kuş son 2-3 gündür çik demiyor ya antibiyotiktir vitamindir ne varsa ööneri arkdaşlar artık

Kesinlikle kursak mantarı. Bu aşamada tavsiye edebileceğim tek ilaç flucan tablet. içinde bir ya da iki tablet oluyor,eczaneden tekliyi 5 tl civarında bulabilirsiniz.Şırıngaya 2 cc su,mercimek tanesi kadar flucan ve 2 damla sirke koyarak 2 cc suyun yarısını direk kursağa enjekte edebilirseniz edin 7 gün boyunca. Ben başaramayabilirim diyorsanız gagasından dökün. Aynı dönemde iki kuşumda rastladım bu hastalığa. Birini kurtardım,diğerinin hastalığı baya ilerlemişti. 6 ay kadar yaşadı daha.

Şurup şeklinde de var söylediğim ilaç acil müdahale et abi

Yem kusma hastalık değil kızışmasından benim de tek kuşum yem kusuyordu parmagima suluga tunege dişi aldım yanına kusma falan kalmadı. Kuş halsiz bu yem kusmasindan değil başka nedenler var usutmus olabilir kuş ishal olmuş olabilir bilemiyorum yakından gözlemlemek gerek. Ama davranışlarından anlayabilirsin.

Hobici

şimdi okudum arkdaşlar bugün pek kusma yapmadı ama halsiz normale göre yarın hemen aliyim söyledğiniz ilaçtan suyuna damlatsak daha kolay olmaz mı ki acabaşurup şeklinde varsa ya da kapsül olarak alırız olmadı 3 kuşcuya gittim elma sirkesi dedi biri parazit olabilir dedi ama kesin teşhis kursak mantarı dimi arkdaşlar yarın hemen tedaviye başlıcam çünkü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:27 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

tabiki de yem kusması hastalık değil kardeşim dişi sonuçta yavrularınıda öyle besledğini varsayarsak muhabbet kuşlarının da saga sola atıyo yemleri kusarken bide beyaz sıvımsı madde yapışması mesele toplu da cıkartmıyor 19 dercenin altında değil ev ortamı cereyandada bırakmam gece üşüycek diye üstünü örterim ama anlamış değil vitamin de kullanıyorum ama

Bak kafasını sağa sola salliyorsa boğazına birşeyler takılmış gibi yutkunmaya çalışıp yutkunamiyorsa ağzının kenarlarında yapışık yemler varsa tellere yapışmış yemler varsa ben ondan şüphe ederim muhabbet kuşu üreticileri sitesi var hemen bak bende oradan bakmistim bence veterinere git tabi ben sadece suphelerimi söylüyorum orda ne şekilde kullanacağını da yazıyor
Ben sadece sana yol gösterir im uygulamak sana kalmis uzman değilim sonuçta muhabbet kuşu üreticileri.org

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

Yaz oraya kursak mantarı diye uyuşmuyor mu senin kuşunun belirtileri

bi bakim teşekkürler kardeşim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

arkdaşlar yardımcı olan herkese çok tesekkur ederim fıstık iyileşti ;)
IMG_00111.jpg

bi bakim teşekkürler kardeşim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

arkdaşlar yardımcı olan herkese çok tesekkur ederim fıstık iyileşti ;)
IMG_00111.jpg

Geçmiş olsun,hangi ilaçla sonuç aldınız,öğrenebilir miyim?

Geri