Karadeniz Pet

Kuşum kusuyor bu ilacı önerdiler

Rassien

Onursal Üye
kuşıum kusuyor ve fazla yem yiyemiyor ben zorla biraz yediriyorum ishalide var ishal ilacı koydum suyuna içiyor suyu
ben veteriner birsini aradım bana alfoxil antibiyotik önerdi kullanan varmıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

flagyl kullan diyende var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:11 --

arkadaşlar kuşum çok kötü durumda ve ben veterinere götüremiyorum burlarda kuşlardan anlayan veteriner namına bişey yok kuşum çok kötü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:48 --

anlaşılan kimse bişey bilmiyor :(

Son düzenleme:
Daha önce sana yolladığım seninde görüştüğün veteriner vardı ondan bilgi al, eğer ilaçı o önermişse kullan. yediği birşey mi dokundu ne oldu kuşa

Daha önce sana yolladığım seninde görüştüğün veteriner vardı ondan bilgi al, eğer ilaçı o önermişse kullan. yediği birşey mi dokundu ne oldu kuşa

evet o önerdi bende anlamadım neden yapıyo ama az önce baya bi yem yedirdim neşesi biraz yerinde şimdilik oyun bile oynuyor inşallah tam olarak iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

Geçmiş olsun. Ben bu ilacı bilmiyorum.

İlaçtan önce yemlikleri ve sukukları komple kaynamış su içinde sterlize et.
Yemi değiştir. Suyu damacana al.

suyu damacana kullanıyodum hep bende yemden mi oldu diye yem aldım yeni kafesi bile değiştirdim o derece şimdide tekrar tünekleri yemlikleri sulukları iyice yıkayacağım

evet o önerdi bende anlamadım neden yapıyo ama az önce baya bi yem yedirdim neşesi biraz yerinde şimdilik oyun bile oynuyor inşallah tam olarak iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

suyu damacana kullanıyodum hep bende yemden mi oldu diye yem aldım yeni kafesi bile değiştirdim o derece şimdide tekrar tünekleri yemlikleri sulukları iyice yıkayacağım

İshal ve kusmanın bir arada olması genelde yediği veya içtiği bir şeyin dokunmasından dolayı olur. Kum çok yememesi kaydıyla midesini sindirimi rahatlatır. Kısa zamanda düzelmeye başladıysa biraz daha sabret ilaca gerek olmayabilir. İshal için seranın diroper gibi bir ürünü var, tavsiye ederim

İshal ve kusmanın bir arada olması genelde yediği veya içtiği bir şeyin dokunmasından dolayı olur. Kum çok yememesi kaydıyla midesini sindirimi rahatlatır. Kısa zamanda düzelmeye başladıysa biraz daha sabret ilaca gerek olmayabilir. İshal için seranın diroper gibi bir ürünü var, tavsiye ederim

ben o ishal ilacını kullandım ancak pek fayda göremedim
kuşum biraz düzelmeye başladı ilaç alacaktım ezcaneler pazar olduğu için kapalı yarında bekleyeceğim kendi isteğiyle falan bayağı yem yedi düzelirse boşuna antibiyotik kullanmıyalık hem
bu arada kumu ne olur ne olmaz diye atacağım önerdiğiniz kum markası varmıdır
ishal ilacı olarak avidiare kullanıyorum

ben o ishal ilacını kullandım ancak pek fayda göremedim
kuşum biraz düzelmeye başladı ilaç alacaktım ezcaneler pazar olduğu için kapalı yarında bekleyeceğim kendi isteğiyle falan bayağı yem yedi düzelirse boşuna antibiyotik kullanmıyalık hem
bu arada kumu ne olur ne olmaz diye atacağım önerdiğiniz kum markası varmıdır
ishal ilacı olarak avidiare kullanıyorum

Ben kum olarak versale laga öneririm, ben kullanıyorum çok memnunum.

Öncelikle kaliteli yem kullanın Flagl insanlarda amip kökenli dizanterilerde kullanılan bir ilaçtır. Bağırsaklarda ishale neden olan protozoon kaynaklı mikroorganizmaları öldürür ancak kuşlar için ne kadar güvenlidir bilinmez geçmiş olsun.

teşekkür ederim yardımınız içiin bnde stres kaynaklı diye düşündüm yeri değişti çnkü ama on gün oldu e değiştireli sürekli kndini yoluyor fakat mantar olma olasılığı var mıdır pki bni korkutan bu oldu ayrıca parazit spreyi kullanıyrm onun yan etkisi olabilir mi

teşekkür ederim yardımınız içiin bnde stres kaynaklı diye düşündüm yeri değişti çnkü ama on gün oldu e değiştireli sürekli kndini yoluyor fakat mantar olma olasılığı var mıdır pki bni korkutan bu oldu ayrıca parazit spreyi kullanıyrm onun yan etkisi olabilir mi

Hayır mantara benzemiyor. Bır de yeri değişmesinin yanı sıra oda sıcaklığına dikkat edin 25 c yi geçerse stresi çok daha fazla yaşar ceryanda kalmayan ancak serin yerde bakmaya çalışın 1-2 hafta içinde düzelir endişe etmeyin. Antipatarizer spreyin zararı olmaz çok yoğun şekilde yüzüne gelmemesine özen gösterin. Şunu unutmayın kuşlar diğer canlılara göre sıcaktan daha fazla etkilenirler.

yaklaşık bir aydır bu şekildeler ikiside daha yavru başta bende korktum ama inanılmaz bi bağ var aralarında dikkat ediyorum gözüm hep üstlerinde teşekkür ederim :)

o son fotoğrafınız kedinizle kuşunuz arasındaki sevgiye bayıldım inşallah böyle devam ederler :)

Geri