petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum kusuyor bu ilacı önerdiler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 28 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşıum kusuyor ve fazla yem yiyemiyor ben zorla biraz yediriyorum ishalide var ishal ilacı koydum suyuna içiyor suyu
    ben veteriner birsini aradım bana alfoxil antibiyotik önerdi kullanan varmıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

flagyl kullan diyende var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:11 --

arkadaşlar kuşum çok kötü durumda ve ben veterinere götüremiyorum burlarda kuşlardan anlayan veteriner namına bişey yok kuşum çok kötü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:48 --

anlaşılan kimse bişey bilmiyor :(

#1 Rassien, 28 Haziran 2015
    Son düzenleme: 3 Ağustos 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Ben bu ilacı bilmiyorum.

İlaçtan önce yemlikleri ve sukukları komple kaynamış su içinde sterlize et.
    Yemi değiştir. Suyu damacana al.

3. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Daha önce sana yolladığım seninde görüştüğün veteriner vardı ondan bilgi al, eğer ilaçı o önermişse kullan. yediği birşey mi dokundu ne oldu kuşa

4. Rassien

Beğenileri:
    30
    evet o önerdi bende anlamadım neden yapıyo ama az önce baya bi yem yedirdim neşesi biraz yerinde şimdilik oyun bile oynuyor inşallah tam olarak iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

suyu damacana kullanıyodum hep bende yemden mi oldu diye yem aldım yeni kafesi bile değiştirdim o derece şimdide tekrar tünekleri yemlikleri sulukları iyice yıkayacağım

5. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    İshal ve kusmanın bir arada olması genelde yediği veya içtiği bir şeyin dokunmasından dolayı olur. Kum çok yememesi kaydıyla midesini sindirimi rahatlatır. Kısa zamanda düzelmeye başladıysa biraz daha sabret ilaca gerek olmayabilir. İshal için seranın diroper gibi bir ürünü var, tavsiye ederim

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    ben o ishal ilacını kullandım ancak pek fayda göremedim
    kuşum biraz düzelmeye başladı ilaç alacaktım ezcaneler pazar olduğu için kapalı yarında bekleyeceğim kendi isteğiyle falan bayağı yem yedi düzelirse boşuna antibiyotik kullanmıyalık hem
    bu arada kumu ne olur ne olmaz diye atacağım önerdiğiniz kum markası varmıdır
    ishal ilacı olarak avidiare kullanıyorum

7. ali sağlam

Beğenileri:
    0

Ben kum olarak versale laga öneririm, ben kullanıyorum çok memnunum.

8. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle kaliteli yem kullanın Flagl insanlarda amip kökenli dizanterilerde kullanılan bir ilaçtır. Bağırsaklarda ishale neden olan protozoon kaynaklı mikroorganizmaları öldürür ancak kuşlar için ne kadar güvenlidir bilinmez geçmiş olsun.

9. Aysgl

Aysgl New Member

Beğenileri:
    0
  10. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Suyuna vitamin verin verin yeşillğini eksik etmeyin stresten uzak tutun (örneğin onu kokutacak şeylerden) Geçmiş olsun.

11. Aysgl

Aysgl New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim yardımınız içiin bnde stres kaynaklı diye düşündüm yeri değişti çnkü ama on gün oldu e değiştireli sürekli kndini yoluyor fakat mantar olma olasılığı var mıdır pki bni korkutan bu oldu ayrıca parazit spreyi kullanıyrm onun yan etkisi olabilir mi

12. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Hayır mantara benzemiyor. Bır de yeri değişmesinin yanı sıra oda sıcaklığına dikkat edin 25 c yi geçerse stresi çok daha fazla yaşar ceryanda kalmayan ancak serin yerde bakmaya çalışın 1-2 hafta içinde düzelir endişe etmeyin. Antipatarizer spreyin zararı olmaz çok yoğun şekilde yüzüne gelmemesine özen gösterin. Şunu unutmayın kuşlar diğer canlılara göre sıcaktan daha fazla etkilenirler.

13. Aysgl

Aysgl New Member

Beğenileri:
    0
  14. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Aman dikkat ateşle barutu bir arada tutuyorsunuz.
    Minnoş bir gün kedi olduğunu hatırlarsa üzülürsünüz. :)

15. Aysgl

Aysgl New Member

Beğenileri:
    0
    yaklaşık bir aydır bu şekildeler ikiside daha yavru başta bende korktum ama inanılmaz bi bağ var aralarında dikkat ediyorum gözüm hep üstlerinde teşekkür ederim :)

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çok güzeller maşallah.
    Kedi biraz büyüdüğünde kuşu tutabilir. Bu şekilde de devam edebilir.

17. Rassien

Beğenileri:
    30
    o son fotoğrafınız kedinizle kuşunuz arasındaki sevgiye bayıldım inşallah böyle devam ederler :)

Sayfayı Paylaş