Karadeniz Pet

kuşum kusuyor

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
yeni aldığım kuş halsiz duruyor ve kusuyor birden satıcıya soramadım yarında pazar ancak pazartesi kuş yaşarsa tabi kusuyor birazda halsiz kuşa ne vermeliyim vitamin ilaç vb birde tek ayak üstünde dinleniyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
İshalmi baktınızmı dıkısına aç kalıyor olabilir mama vermeyi kendiniz deneyin forumda var mama hazırlanışı

İshalmi baktınızmı dıkısına aç kalıyor olabilir mama vermeyi kendiniz deneyin forumda var mama hazırlanışı

yemini yiyor sıkıntı yok avidiare diye bağırsak ilacı var versem olur mu bu mama olayı değdiniz yumurta havuç yeterli olurmu

Sitemizde mama tarifleri var Poposuna bakın dışkı kalıntıları varmı ? Verebilirsiz metabolizmasını hızlandırır gaga taşıda eksik etmeyin :)

mama (irmik bebe bisküvüsü yumurta beyazı havuç ) yaptım ama yemiyor

yediği birşey dokunmuştur kusmadan önce en son ne yedi

Suluğuna vitamin koyun, kabarık duruyor zaten ceyranda felan mı kaldı sıcak bir yere alın bekleyin yapacak fazla birşey yok yani.

yediği birşey dokunmuştur kusmadan önce en son ne yedi

aldığım yerde bir şeyler yemiştir evdeki yem taze kaliteli Bonie yem vitamin vb vermeli miyim acaba ulustan keçiörene gelene kadar sıcak mı vurdu vaya yolculuk biraz bekledik birde restoranda 1 saat gibi inşallah iyi olur önceki kuşum ölmüştü çok üzüldük saygılar

benimde öyle olmuştu .. sen her gece kafesinin üstünü örtüyle ört ve suyuna vitamin kat .

benimde öyle olmuştu .. sen her gece kafesinin üstünü örtüyle ört ve suyuna vitamin kat .

zaten norma de örtü örterim ışık vb vurmasın diye vitamin olaraktaa AVİ-VİT var evde onu kullanayım sizin kuş düzeldimi

bizim olmadı ama araştırdım. sadece biz üşüttük azcık ama geçti . :)

Benim ölen kuşumun gözleri de böyle bakıyordu. Ne yaptık ne ettik kurtaramadık. İnşallah sizinki düzelir

acil veteriner desteği lazm yarın götür bence..

veteriner bu işlerden anlamıyorlar bir şırıngaya sarı renkli bir şey çekiyorlar gönderiyorlar kuşu muane etmiyorlar ben ölen kuşumu götürmüştün koskoca Ankara veteriner fakültesine muane ücreti bile ödüyorsun film felan çekilse 100 150 bulur kuşu ben alalı daha birgün oldu olmazsa pazar kapalı pazartesi aldığım yere iade ederim bence de kuş kabardımı kurtulmuyor

yem yiyor, su içiyor ama mama dan yemiyor çiş yapmaya başladı ama biraz hareketlendi ama ben şunu gördüm bu kuşlarda yeşil renkli yani mutasyana uğramamış kuş bulmak lazım

yan balkonda muhteşem rüzgar (cereyan var) komşunun kuşu gece 12 lere kadar orda şuan orda hala aylardır görüyorum kuşta hastalım vs bir şey yok cin gibi Maşallah ama böyle yerli kuşlar vs üfürmekten dahi cereyan alıyorlar zor iş

bizde kusma olmadı da durgunluk oldu sen ona avisol vitamin al ... belki keyfi yerine gelir ..

hasta olsada olmasada birazcık kat bazen mesela biz iki günde bir kafes temizliyoruz bizimki kaka bombardımanı olduğundan :D haftada 1-2 kere koyuyoruz zaten alışkanlık olmuş. ayrıca kuşlarda yeşil -sarı karışımı kuşlar (bizimki gibi) bağışıklık sistemi daha güçlüymüş diye duydum . uzmantv'de öyle diyor..

arkadaşlar yapmanız gerekenleri söylemiş büyük ihtimal üşüttü.geçmişolsun

cuma da (kuşum) bi ara böyleydi ona papatya çayı verdim ve nemli ortamda beklettim ertesi gün turp gibi olmuştu

kusması kesildi mama yaptım çok güzel yiyor ancak halsizlik (uyuşukluk) devam ediyor vitamin vermeye başladım suyu sarı oldu içecek mi kim bilir yemesi iyi poposuna biraz pislik bulaşıyor onu da temizliyoruz hayırlısı bakalım

Geri