Karadeniz Pet

kusum kusuyor !

kagannks

Yeni Üye
Merhaba. Sağlıklı bir kuşun var erkek ve yaklaşık bir yaşında. Önce kafesindeki zile hep kusuyodu böyle salyali gibi. Onu çıkardım. Şimdi de oyuncağı vardı çıkardım gerçi ama farkettim ki hep kusmus ona böyle gagalayarak. Kafesin dibi hem yem dolmuş yığılmış yani tepe gibi. Bu seferki salyali gibi değil tane tane üst üste birikmiş. Şimdi dışarda oynuyo. Aynayı çok seviyo aynaya bakarak bazen cikariyo. Nette videoya baktım hastaysa kusunuz kusar diyo tedirgin oldum. Gayet sağlıklı duruyor kuş kumu ve kalamar kemigide var kafesinde. Yemide en kalitelisi. Yani neden böyle yapiyo sizce ?

dişi istiyodur ondan ama yinde emin değilim. böyle konu açarken kuşun resminide koymak istiyorum nasıl yapılıyo o yaşını we cinsini sorucam da

saol yinede teşekkürler. ama bazı yerlerde diyi dişi istediğinden yani çifleşmek istediğinden kusar die bilqin ola

Yinede teşekkür ederim umarım sorun olmaz.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Kusma kur belirtisidir benim oğlanda dişilere değil bana kusuyor. :D

Benim de bir yasinda azmis erkek kusum vardi. Kafesin icine elimi sokunca parmagima yem kusardi. Birkac defa ayiptir soylemesi parmagimi disi sanip....:)

benimkide aynaya kusuyordu karşısında kuş var sanıp aynayı çıkardım salıncağın zillerine kusmaya başladı demir olduğunda yansıma oluyordu hatta salıncağa halleniyordu bildiğin çiftleşiyo salıncakla iyice kudurdu :D salıncağıda kaldırdım yaşına uygun dişi arıyorum bulursam koycam yanına sizinkide öyle bi durum olabilir tabi ama yinede bilemem başka sıkıntısıda olabilir

Çok teşekkürler :) dışı almayı düşünmüyorum cogalirsa o kadar kuşa bakamam :)

her kusan kuş kur yapıyordur diye bişey yoktur. Yem beğenmemiş olabillir hastalık belirtisi gibi.

Geri