petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum mantar gibi bir şey

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hüd Hüd tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Hüd Hüd

Hüd Hüd New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar benim mavi bir kuşum var ve ayaklarında mantar var ayrıca gaga yanlarındada beyaz bir şeyler gagasında kabuuklar var gözlerinin yanları tüyleri yolunmuş gibi ve vücuduna baktım altlara doğru yine seyrek seyrek beyaz kabuklar var ne yapmalıyım veterinere götüreyimmi hemen veya benim yapabileceğim bir şey varmı vitamini var yemlerini kaliteli ortamı 1 haftada bir temizliyoruz

2. tansel canbaz

Fotoğraf koyarsanız daha sagliklı bir bilgi verebiliriz.

3. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Resim koyarsanız daha iyi olur. Ayrıca mantar varsa sabah akşam aynı saatlerde Terramycin(Teramisin) kremi sürün. Eczanelerde bulabilirsiniz. İyice yedirin mantara.

4. Hüd Hüd

Hüd Hüd New Member

Beğenileri:
    0
  5. Gürcan Kurt

Teramisin veya trosyd sürün 4 gün boyunca iyi gelir düzelir ama garantiye almak istiyorsanız bir veterinere götür şampuan falan bide bir karışım verir daha iyi olur onun kontrolü altında, kısa sürede eski haline döner ama tedaviye başlamazsanız kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Geçmiş olsun.

6. Hüd Hüd

Hüd Hüd New Member

Beğenileri:
    0
    sağolun hepinize inşallah yakın zamanda iyileşir..

7. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    öncelikle mantar ilacı alıp bitene kadar kullanın geçmezse veterinere gidin kremler bu kuşlar için ağır geliyor kullanmanızı tavsiye etmem kuşunuzu kaybederseniz şaşırmayın ( vazelin önerenler var onu denemedim bilmiyorum)

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mantar ilac olarak tricopom kullanın. İnternetten bulabilirsiniz. Ama yine de kuşlardan anlayan bir veterinere de danışın

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kusunuzda mantar hastalıgı baslamıs.. ben troysd kullanıyorum.. bende de aynı sekilde bir kus var.. kafesin tavasında ızgara yoksa ızgara koyun.. ya da günlük temizleyin kafesini.. dıskısına ulasamasın kusunuz.. en saglıklısı veterinere gitmek.. gecmis olsun

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    1-1,5 hafta Teramisin kremini sabah akşam aynı saatte uygulayın, bir şeyi kalmaz. Gözle görülür derecede mantar bittikten sonra 2-3 gün kadar daha sürmeye devam edin. Test edildi, onaylandı ;) :)

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    aynen arkadasa katılıyorum.. bende basladım bu gün 3. günüydü.. resmen yok oldu gitti gagasındaki mantarı.. ayakları devam ediyor.. aksatmadan kullanırsanız arkadasın dedigi sürede tamamen gececektir.. ayrıca kafes temizligine dikkat edilmez ise tekrar baslayabilir..

Sayfayı Paylaş