Karadeniz Pet

Kuşum mantar hastalığı mı oldu sizce?

melis

Yeni Üye
Ya ben veterinere gidiyordum ama kuşu aldığım yere gittim. Adam dişi olduğu için gagasında oluşumlar var dedi. Ama ben gözünde de bir şey fark edince sordum. İlk defada kuş bakıyorum sizce mantar mı bu ?

Ekli dosyalar

• 20170116_155412.jpg
    20170116_155412.jpg
    475.5 KB · Görüntüleme: 87
  • 20170116_155414.jpg
    20170116_155414.jpg
    496.4 KB · Görüntüleme: 77
  • 20170116_155523.jpg
    20170116_155523.jpg
    499.3 KB · Görüntüleme: 74
  • 20170116_155526.jpg
    20170116_155526.jpg
    492.5 KB · Görüntüleme: 62
  • 20170116_155528.jpg
    20170116_155528.jpg
    471.7 KB · Görüntüleme: 65
Mantar ve epey ilerlemiş daha önce önlem alsanız bu kadar ilerlemezdi. Tedavi içinde mantar olan yerlere viks uygulayın 1 hafta 10 gün içinde düzelir geçmiş olsun

Mantar ve epey ilerlemiş daha önce önlem alsanız bu kadar ilerlemezdi. Tedavi içinde mantar olan yerlere viks uygulayın 1 hafta 10 gün içinde düzelir geçmiş olsun
Keşke kararımdan vazgeçmeyip veterinere gitseydim. Çok sağolun

Hay ben böyle kuş satan adamların varya .... utanmadan birde ne yalanlar söylüyorlar hiç mi allah korkusu yok... Şiddetli ilerlemiş mantar. Oksijenli su ile önce bölgeyi temizleyin ardından Troysd mantar kremi uygulyın sabah akşam. Bu uygulamya 4 gün boyunca devam edin hiç birşey kalmaz. Boşa veterinere gitmeyin yüksek masraf çıkartırlar

Yuh diyorum özür dileyerek daha neler söylemek geliyor içimden ama yazamıyorum kamuya açık alan burası... Terbiyesiz herif kalkmış birde bu hayvana normal diyor. Kazandığı para haram bunların ya... Dişi olduğu için gagasında oluşumlar var demiş... Tövbe yarabbim... 2tane sallayacaksın suratına bak sende adam olmadığın için yüzünde oluşumlar var diyip gideceksin... Bulmuş karşısında tecrübesiz hobiciyi....

Hay ben böyle kuş satan adamların varya .... utanmadan birde ne yalanlar söylüyorlar hiç mi allah korkusu yok... Şiddetli ilerlemiş mantar. Oksijenli su ile önce bölgeyi temizleyin ardından Troysd mantar kremi uygulyın sabah akşam. Bu uygulamya 4 gün boyunca devam edin hiç birşey kalmaz. Boşa veterinere gitmeyin yüksek masraf çıkartırlar
Başlıyorum bu akşam dediğiniz gibi inşallah geçer. Teşekkürler

Yuh diyorum özür dileyerek daha neler söylemek geliyor içimden ama yazamıyorum kamuya açık alan burası... Terbiyesiz herif kalkmış birde bu hayvana normal diyor. Kazandığı para haram bunların ya... Dişi olduğu için gagasında oluşumlar var demiş... Tövbe yarabbim... 2tane sallayacaksın suratına bak sende adam olmadığın için yüzünde oluşumlar var diyip gideceksin... Bulmuş karşısında tecrübesiz hobiciyi....
Hediyeydi birde bana :( inşallah düzelir

Hediyeydi birde bana :( inşallah düzelir
takipteyim melis hanım gelişmelerden bilgilendirirseniz sevinirim. Dedim sistemde uygularsanız aksatmadan %99.9 4.gün sonu hiç birşey kalmaz

Yazik vallahi. Bu mantarı normalmiş gibi satıyorlarsa kim bilir nasıl hastalıklı kuşlar satıyorlardır. Bukadar ilermeside oranın ne kadar temiz olduğunu gösteriyor yazık ya... Resmen dolandırıcılık bu.

takipteyim melis hanım gelişmelerden bilgilendirirseniz sevinirim. Dedim sistemde uygularsanız aksatmadan %99.9 4.gün sonu hiç birşey kalmaz

%90 oranında temizlendi sadece gözündeki küçük parça ve biraz daha kalıntı kaldı.Size ne kadar teşekkür etsem az çok sağolun. Hakkınızı helal edin :)

Ekli dosyalar

• 20170120_155546.jpg
    20170120_155546.jpg
    621.4 KB · Görüntüleme: 65
  • 20170120_155553.jpg
    20170120_155553.jpg
    879.9 KB · Görüntüleme: 56
  • 20170120_155557.jpg
    20170120_155557.jpg
    631.3 KB · Görüntüleme: 47
Oh oh iyi birşey kalmamış sayılır. Geçmiş olsun

Gerçektende birşey kalmamış gibi.. Gözünüz aydın, Kahraman abi bir kuşun daha hayatını kurtarırken bir hobicinin de hobisine soğumasını engelledin.. Var ol..

Estarfullah geçmiş olsun elden geldi kadar yardımcı oluyoruz allahın izni ile atlatsında gerisi ö.d
Gözüne terramiycin krem sürebilirsin oksijenli su temas ettirme sakın gaga dan sıçramıştır mantar orayada. Yalnız bu mantar bulaşıcıdır önceden temas etti her yerde mantar bulunur; suluk, yemlik, tünek, kafes tellleri vs.... o yüzden tamamen detayli bir dezenfekte edip oksijenli su ile silmek lazım yoksa tekrar bulaştırır aynı şekilde. Fazla birşey kalmamış gaga çevresinde oksijenli suyu kesip kremide günde 1 geceleri sürebilirsiniz sadece. 3 gün daha tedaviye devam edin kalmayacak inş hiç birşey

Yavrum benim nasıl da güzelleşmiş, çok geçmiş olsun. Yalnız fotoğraflardan dikkatimi çekti de acaba ayaklarda da mı var, oraya da sürmek gerekebilir belki

Estarfullah geçmiş olsun elden geldi kadar yardımcı oluyoruz allahın izni ile atlatsında gerisi ö.d
Gözüne terramiycin krem sürebilirsin oksijenli su temas ettirme sakın gaga dan sıçramıştır mantar orayada. Yalnız bu mantar bulaşıcıdır önceden temas etti her yerde mantar bulunur; suluk, yemlik, tünek, kafes tellleri vs.... o yüzden tamamen detayli bir dezenfekte edip oksijenli su ile silmek lazım yoksa tekrar bulaştırır aynı şekilde. Fazla birşey kalmamış gaga çevresinde oksijenli suyu kesip kremide günde 1 geceleri sürebilirsiniz sadece. 3 gün daha tedaviye devam edin kalmayacak inş hiç birşey

Çok sağolun inş. son halinide atarım :)

3 gün geçti gözü biraz kaldı devam etmemde sakınca varmı sizce devam etsemmi?