Karadeniz Pet

Kuşum ne istiyor?

Eşi yanından ayrılınca böyle ötmeye başlıyor. Yanına getirince de onu gagalıyor, istemiyor. kovuyor. O da uzaklardan böyle ötmeye başlıyor.

birbiriyle konuşular daha doğrusu birbirini istiyorlar bir hafta kadar ayrı tutun sonrasında dişiyi erkek olanın kafese koyun düzelir :)

Bence de ayırmanız faydalı olacaktır. Benim de bi sorum olacaktı. O asılan yemlik ne yemliği? Nerden aldınız?

Ben kendim yaptım. Akıllı yemlik sayılır. iki kuş aynı ana yem yiyebiliyor. kabuklar alttaki depoda toplanıyor. yem üfleme derdinden kurtarıyor. İsterseniz siz de yapabilirsiniz.
Malzemeler: Bir suluk deposu, 2buçuk lt lik petşişe dibi, suluk deposu çapından 2Cm. büyüklükte kutu kapağı, 6 cm ağaç vidası suluk deposu çapı uzunluğuna 2 ağac çıta, 4cm yukseklikte şişe kapağı benim ki parfüm şişesi kapağı.
Yapılışı. 2,5 Lt lik şişenin dibini 6 cm yukarıdan kes kıyısını çakmakla ısı vererek içe doğru kıvır deponun ağzına çıtayı sabitle "+ " şeklinde ağaç vidasıyla malzemeleri birleştir. Hepsi bu kadar. Çok rahat edeceksin. Kuşların da sana dua edecek, sen de bana:)

Geri