Kuşum ne istiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve salahattin tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. salahattin

salahattin Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Erzincan
    #1 salahattin, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014
  2. Necati ÜNAL

ötüyor sadece bir şey istediğini sanmam.

3. salahattin

salahattin Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Erzincan
    Eşi yanından ayrılınca böyle ötmeye başlıyor. Yanına getirince de onu gagalıyor, istemiyor. kovuyor. O da uzaklardan böyle ötmeye başlıyor.

4. x16

x16 Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Bursa
    birbiriyle konuşular daha doğrusu birbirini istiyorlar bir hafta kadar ayrı tutun sonrasında dişiyi erkek olanın kafese koyun düzelir :)

5. salahattin

salahattin Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Erzincan
    Teşekkürm ederim. deneyeceğim

6. iss

iss Profesyonel

Beğenileri:
    1
    Bence de ayırmanız faydalı olacaktır. Benim de bi sorum olacaktı. O asılan yemlik ne yemliği? Nerden aldınız?

7. salahattin

salahattin Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Erzincan
    Ben kendim yaptım. Akıllı yemlik sayılır. iki kuş aynı ana yem yiyebiliyor. kabuklar alttaki depoda toplanıyor. yem üfleme derdinden kurtarıyor. İsterseniz siz de yapabilirsiniz.
    Malzemeler: Bir suluk deposu, 2buçuk lt lik petşişe dibi, suluk deposu çapından 2Cm. büyüklükte kutu kapağı, 6 cm ağaç vidası suluk deposu çapı uzunluğuna 2 ağac çıta, 4cm yukseklikte şişe kapağı benim ki parfüm şişesi kapağı.
    Yapılışı. 2,5 Lt lik şişenin dibini 6 cm yukarıdan kes kıyısını çakmakla ısı vererek içe doğru kıvır deponun ağzına çıtayı sabitle "+ " şeklinde ağaç vidasıyla malzemeleri birleştir. Hepsi bu kadar. Çok rahat edeceksin. Kuşların da sana dua edecek, sen de bana:)

Sayfayı Paylaş